دولت الکترونیک
۱۲:۴۷ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۷

در نشست خبری نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان عنوان شد؛

اولین «آی ایکس» استانی کشور در اصفهان راه اندازی ی شود/ عزم راسخ مسئولان اصفهان برای تحقق دولت الکترونیک

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری اصفهان، تأکید کرد: مسئولان ارشد استان اصفهان برای تحقق دولت الکترونیک جدی و راسخ هستند.

به گزارش خبرنگار صاحب‌نیوز، سید حسن علوی، پیش از ظهر امروز در نشست خبری بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری در پاسخ به سؤال خبرنگار صاحب‌نیوز در خصوص آخرین وضعیت تکمیل و راه‌اندازی مرکز افتای استان اصفهان، گفت: این مرکز در استان در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری راه‌اندازی شد و وظیفه آن فعالیت در حوزه امنیت فناوری اطلاعات است.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری اصفهان، با بیان اینکه آی ایکس مرکز تبادل اطلاعات است، تأکید کرد: مرکز آی ایکس پیش‌نیاز دولت الکترونیک است.

وی با اشاره به اهمیت بالای فرهنگ‌سازی استفاده از دولت الکترونیک، یادآور شد: مسئولان ارشد استان اصفهان برای تحقق دولت الکترونیک دارای عزم راسخ هستند.

* راه‌اندازی اولین آی ایکس استانی کشور در اصفهان

جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان در ادامه پاسخ به سؤال صاحب‌نیوز، اظهار کرد: در قالب دولت الکترونیک قرار است خدمات دستگاه‌ها دولتی به مردم و بین خودشان عرضه شود.

وی با بیان اینکه خدمت‌های موردنیاز برای ارائه به مردم شناسایی شده است، گفت: در قالب وب‌سایت‌های نهادهای دولتی، خدمات موردنیاز آن‌ها در دسترس قرارگرفته و امیدواریم خدمات بین دستگاهی تکمیل شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، از راه‌اندازی اولین آی ایکس استانی کشور در اصفهان خبر داد و گفت: در حال حاضر 11 دستگاه کشوری مرکز تبادل الکترونیک هستند و پیگیر هستیم دستگاه‌های نظیر این دستگاه در اصفهان از این مسئله عقب نیفتند.

مطلب زاده با بیان اینکه مسئولان ارشد استان به تحقق دولت الکترونیک نگاه ایده آلی دارند و در این زمینه به جد مطالبه گر اجرایی شدن کامل آن هستند، ادامه داد: در حال حاضر هنوز دولت الکترونیک کامل محقق نشده ولی به سمت آن در حال حرکت هستیم.

* نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های استان و کشور

عبدالمجید نائب زاده، مدیر بخش نمایشگاه های داخلی و بین المللی شرکت نمایشگاه‌های استان اصفهان اظهار کرد: نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های استان و کشور است.

وی با اشاره به پیشینه برگزاری دوره‌های گذشته، گفت: در تمامی دوره‌های پیشین با همکاری نزدیک با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان اجراشده است.

مدیر بخش نمایشگاه های داخلی و بین المللی شرکت نمایشگاه‌های استان اصفهان نکته بارز این نمایشگاه‌ها را حس تعامل، همراهی و همکاری همه انجمن‌های مرتبط با صنف رایانه در استان برای برگزاری این نمایشگاه‌ها عنوان کرد و خاطرنشان کرد: غرفه‌های کارآفرینی، حضور دانشگاه‌های برتر، حضور مسئولان عالی‌رتبه وزارت فناوری اطلاعات و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در دوره‌های پیشین انجام گرفت.

نائب زاده خاطرنشان کرد: این دوره از نمایشگاه در گروه های اصلی نرم‌افزار ، سخت افراز ، آموزشی و پژوهشی، خدمات دولت و تجارت الکترونیک، شبکه و تبادل اطلاعات فعالیت خواهد داشت.

انتهای پیام/ پ