صفحه اصلی » اجتماعی » 11 اقامتگاه گردشگری در فریدونشهر مجوز فعالیت گرفتند

مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فریدونشهر:

11 اقامتگاه گردشگری در فریدونشهر مجوز فعالیت گرفتند

مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فریدونشهر، 11 اقامتگاه گردشگری این شهرستان که به تایید اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رسیده اند را معرفی کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن محمدی از روند رو به رشد این شهرستان در حوزه زیرساخت های گردشگری خبر داد و گفت: طبق جدیدترین آمار و تأییدیه اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان تعداد تأسیسات گردشگری شهرستان که همگی در حوزه اقامت و اسکان هستند به عدد یازده رسیده است که نسبت به سال های گذشته رشد فزاینده ای داشته است.

مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فریدونشهر با اعلام این خبر، اقامتگاه های گردشگری دارای تأییدیه شهرستان را این گونه برشمرد: «مهمانسرای شهرداری فریدونشهر»، هتل آپارتمان «پرسیس» در روستای خویگان علیا، اقامتگاه های بوم گردی «چشمه لنگان» در روستای چغیورت، «حاج مصطفی» در شهر برف انبار، «جویباران» در روستای چغیورت، «اسطوره» در شهر برف انبار، «خوانسالار» در شهر برف انبار، مشعلدار در شهر فریدونشهر، «باد صبا» در روستای سرداب بالا، «شاهان کوه» در روستای خویگان علیا و «موحدی» در روستای صادقیه.

وی در ادامه افزود: پرونده «آبشار پونه زار» به عنوان برند گردشگری شهرستان فریدونشهر در حال طی مراحل ثبت ملی شدن در حوزه جاذبه های طبیعی کشور است و تاکنون ۹۰ درصد پرونده این جاذبه گردشگری آماده شده که با انجام نقشه برداری این جاذبه طبیعی که همه ساله میزبان هزاران گردشگر از سرتاسر دنیا است، پرونده آن تکمیل و برای داوری ارسال خواهد شد.

محمدی این نوید را داد که مهمانسرای شهرداری فریدونشهر در آستانه تبدیل شدن به هتل است و با توجه به اینکه مالکیت این مجموعه با شهرداری است، مجوز هتل به نام مالک صادر خواهد شد.

مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فریدونشهر تصریح کرد: با بهره برداری از طرح های در دست اجرای حوزه گردشگری این شهرستان شاهد رشد و توسعه امیدوارکننده ای در حوزه اقتصاد گردشگری فریدونشهر خواهیم بود.

انتهای پیام/پونه زار/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد