5059
۰۹:۳۵ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

مدیرکل راه و شهرسازی استان:

کلید موزه بزرگ اصفهان هنوز تحویل راه و شهرسازی نشده است/ راه اندازی ۲۴ ستاد بازآفرینی شهرستانی

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه کلید کارخانه ریسباف هنوز تحویل این اداره کل نشده است، گفت: برای تکمیل پرداخت خرید کارخانه ریسباف ۴۰ میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار صاحب‌نیوز، غلامی صبح امروز در ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اصفهان اظهار کرد: در پهنه استان اصفهان از روستاها همچون ابیانه، نائین، زواره و شهرهای بزرگ همچون کاشان، نجف‌آباد و اصفهان بازآفرینی‌ها را در حال انجام هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه، اصفهان دارای گستردگی زیاد برای بازآفرینی است، گفت: بافت‌های فرسوده شناسایی‌شده در استان نزدیک به هشت هزار و 100 هکتار، بافت‌های تاریخی نزدیک به سه هزار هکتار و سکونت‌گاه‌های غیررسمی شناسایی‌شده بیش از سه هزار و 800 هکتار است که درمجموع 14 هزار و 800 هکتار بافت ناکارآمد در استان وجود دارد که 50 درصد آن در شهر اصفهان و مابقی در سایر شهرهای استان است.

وی از تصویب طرح بازآفرینی پایدار شهری بیش از 57 شهر استان خبر داد و گفت: فرآیند تدوین سند بازآفرینی ملی در استان اصفهان انجام‌شده است.

غلامی از نگاه ویژه و مجدد برای توسعه حمل‌ونقل عمومی استان اصفهان اشاره و اظهار کرد: کارگروه‌های بازآفرینی پایداری شهری استان در حال فعالیت هستند؛ ستادهای بازآفرینی شهرستانی در هر 24 شهرستان اصفهان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان آموزش مردم، مدیران و حرفه مندان را ازجمله اقدام‌های ستاد بازآفرینی استان اصفهان گفت و افزود: تمامی فرمانداران استان اصفهان با مفهوم بازآفرینی آشنا شده‌اند.

وی اظهار کرد: چهار هزار و 623 مورد تعداد واحدهای متقاضی نوسازی معرفی‌شده به بانک‌ها از سال 94 بوده است.

غلامی گفت: تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری‌ها تنظیم‌شده تا پروژه‌های جدید بازآفرینی بااعتباری بیش از 23 میلیارد تومان را در شهرهای خود معرفی کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص وضعیت موزه بزرگ اصفهان اظهار کرد: برای تکمیل پرداخت خرید کارخانه ریسباف 40 میلیارد تومان دیگر نیاز هست که امیدواریم وزیر راه دستور پرداخت تخصیص آن را بدهد.

وی گفت: کلید کارخانه ریسباف هنوز تحویل اداره کل راه و شهرسازی داده نشده که پس از تحویل آن مسابقه بین‌المللی این موزه انجام خواهد شد.

غلامی با بیان اینکه در حاشیه شهرها زمین‌های وجود دارد که دارای کاربری کشاورزی هستند، اظهار کرد: اراضی کشاورزی داخل محدوده شهرها که به‌صورت غیرقانونی در حال تغییر کاربری هستند که پیشنهاد می‌دهیم روی 70 درصد آن‌ها حساب باز شود.

انتهای پیام/ پ