sadeghi
۱۰:۴۴ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:

تببین سه نقش روحانیت که از اهل بیت به ارث برده اند/ لزوم تشکیل اتاق رصد دشمن در حوزه ها

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: روحانیت مبین دین خداست چراکه اسلام صامت نیست که هر کسی قرائتی از دین ارائه دهد و خداوند برای دینش مفسر قرار داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام عبد الله حاج صادقی صبح امروز، در نهمین اجلاسیه شهدای روحانی استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان برجسته ترین و خط شکن ترین یگان های رزم دفاع مقدس را داشته عنوان کرد: علت این امر این بود که روحانیت پیشتازی در اصفهان بوده است و خدا را شاکریم که روحانیت شیعه افتخار دارد این وراثت انبیا را شناخته و بدان عمل کرده است.
وی تاکید کرد: روحانیت و حوزه های علمیه می داند که سه نقش عظیم را اهل بیت اجرا می کردند و در غیبت آن ها این ماموریت ها به دوش روحانیت است.

جانشین نماینده ولی فقیه در استان اصفهان افزود: روحانیت مبین دین خداست چراکه اسلام صامت نیست که هر کسی قرائتی از دین ارائه دهد و خداوند برای دینش مفسر قرار داد براین اساس هرگاه غیر روحانیت دین را بیان کرد گرفتار لغزش ها شد.
وی افزود: سنگرنشینی دفاع از دین خدا را روحانیت از اهل بیت آموخته است و فهمیده است که اگر دین خدا به خطر افتاد همه چیز را به میدان بیاورد و روحانیت آموحته که در جنگ سخت و نرم در خط مقدم دفاع از دین خدا باشد.
وی در تبیین نقش دیگری که روحانیت از اهل بیت آموخته افزود: نقش مدیریت، راهبری و ولایت را روحانیت در غیبت امام زمان بر عهده دارد چراکه امامت فقط راهنمایی نیست بلکه مدیریت نیز هست و روحانیت در زمان حاکمیت نظام ولایی این وظیفه را نیز برعهده دارد و ما در جمع شهدای روحانی استان اصفهان در حد فرمانده لشکر داشته ایم و این سربلندی روحانیت در طول تاریخ خواهد بود.

وی افزود: شهدای روحانی که شناسایی شدند شهدایی است که کلیه اسناد آن ها بدست آمده و مشخص شده در کدام مدرسه درس خوانده اند و کجا به شهادت رسیدند و پرونده آن ها برای ما کامل شده است که تاکنون سه هزار 787 نفر هستند.

حاجی صادقی اضافه کرد: از این تعداد شهدای استان اصفهان 500 و 44 نفر تا به امروز بوده و هیچ استانی این رتبه را نداشته است و در رتبه های بعد نجف آباد و کاشان و … قرار دارند.

وی در تبیین نقش دین برای انسان عنوان کرد: دین ابتدا راه را نشان می دهد و برای کسانی که راه خدا را بپذیرند در صراط مستقیم برای ما راهبر می فرستد چنانکه ولایت راهبر صراط مستقیم است براین اساس دین برای افرادی که از ولایت پیروی کنند ابزار حرکت یعنی عبادات را معرفی می کند چنانکه رکن عبادت قصد تقرب به خدا است.
وی در ادامه تصریح کرد: دین برای در امان ماندن افراد راهزن ها را افشا می کند چنانکه دین همانطور که از ایجاب می گوید از سلب نیز سخن می گوید و کنار خدا از شیطان می گوید تا روزی برخی دین خدا را تحریف نکنند و بگویند همه دین صلح و آشتی است.
وی در بیان چرایی حکومت بنی امیه ها و ترس آن ها از تبری و تبیین شرک و طاغوت عنوان کرد: خداوند به ما آموخته است تا کفر به طاغوت نیاید ولایت به خدا پدید نمی آید.
وی پیرامون یکی دیگر از نقش های دین برای انسان ها عنوان کرد: بزرگترین کار دین این است که مقصد نهایی را به انسان نشان می دهد و روشن می کند که از کدام مسیر دسترسی به این مقصد مهیا خواهد شد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان افزود: دین ابزارهایی برای تقرب می دهد اما در بین این ابزارها تنها یک گروهند که خدا تضمین می کند که به مقصد رسیده اند و آن گروه شهید فی سبیل الله است که خداوند آنان را عند ربهم یرزقون معرفی می کند.

وی با بیان اینکه دشمن به این نتیجه رسیده است که اسلامیت اسلام را از بین ببرد تا بتواند بر انقلاب تسلط یابد، عنوان کرد: دشمن در کشورهای غربی برای غیرمسلمانان اسلام هراسی می کند و برای مسلمانان کشورهای اسلامی، در صدد معرفی یک اسلام جدید و جایگزین است.

* در حوزه های علمیه اتاق رصد دشمن برای مقابله ایجاد شود

حجت الاسلام حاج صادقی با اشاره به اینکه اسلام فقط به نماز و روزه نیست تاکید کرد: اسلام بدون جهاد و ولایت اسلام حقیقی نیست چنانکه بنی امیه نماز و روزه داشت و اگر اسلام فقط منحصر به ظواهر بود اباعبدالله(ع) قیام نمی کرد ولی آنچه که موجب قیام سیدالشهدا (ع) شد، حقیقت اسلام بود که درجامعه حذف شده بود.

وی در ادامه تصریح کرد: حرف دشمن امروز این است که اسلام را جز مسلمان شکست نمی دهد براین اساس دشمن در حال فعالیت فرهنگی علیه مسلمین است، بنابراین لازم است در حوزه های علمیه ما رصدی وجود داشته باشد تا همچون گذشته هر شبهه ای به وجود آمد یا تحریفی رخداد علما به میدان بیایند و با اتاق فکر استکبار مبارزه شود.

*تفسیر صحیح آیات و متناسب با نیاز روزوظیفه طلاب است

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به تلاش مستکبران برای نابودی اسلام ناب اظهار کرد: در کشور های غربی هزاران موسسه و ان جی اوی شیعه شناسی برای نابودی شیعه و اسلام حقیقی به راه افتاده گفت: غرب نقشه کشیده است که مسلمانان را به مسیری سوق دهد که نماز و روزه داشته باشند اما، حسین(ع) را به مسلخ بکشانند و آنها دریافته اند که اگر همچون زمان بعد از پیامبر فردی حاکم شود که راه را برای دشمنان باز کند موفق خواهند شد.

وی افزود: البته آنها دریافته اند که در انقلاب اسلامی ما ولی فقیهی و رهبری پس از امام راحل به میدان آمد که همه راه ها را بر آنان بست، براین اساس امروز همه حمله ها را به سمت ولایت فقیه قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه قرآن برای همه ابعاد اجتماعی و حتی سیاست خارجه ما نیز آیه داردف تشریح کرد: اگر روحانیت و طلبه های ما این آیه ها متناسب با نیازهای روز به نحو صحیح تفسیر نکنند، دشمنان آن را تفسیر به رای می کنند.

انتهای پیام/ مباحث/ پ