IMG_8135
۱۲:۲۲ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

فرزند شهید حجت‌الاسلام بهشتی نژاد:

شهدای روحانی عمل‌گرایی روحانیت شیعه را با خون خود امضا کردند

حجت الاسلام بهشتی نژاد گفت: علمای شهید به مردم اثبات کردند که اگر مردم را به جهاد و شهادت دعوت می‌کنند خود پیشتاز این عرصه هستند چراکه آمار شهدای روحانی از کلیه صنوف بیشتر است و این نشان دهنده عمل‌گرایی علما است.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام سید محمد بهشتی، نژاد فرزند شهید حجت‌الاسلام سید حسن بهشتی نژاد در نهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان، با بیان اینکه باید در سه محور گذشته، حال و آینده راه شهدا را بپیماییم عنوان کرد: علمای شهید به مردم اثبات کردند که اگر مردم را به جهاد و شهادت دعوت می‌کنند خودشان پیشتاز این عرصه هستند چراکه آمار شهدای روحانی از کلیه صنوف بیشتر است و این نشان دهنده عمل‌گرایی علما است.

وی با اشاره به ضرورت قدم برداشتن در راه شهدا بیان کرد: علما باید نسل آینده را با جهاد و شهادت و مسیر شهیدان آشنا کنند تا روزی نیاید که با تبلیغات دشمن جای جلاد و شهید عوض شود.

فرزند شهید حجت‌الاسلام بهشتی نژاد با بیان اینکه شهید حجت‌الاسلام بهشتی نژاد همواره عمل به تکلیف را در صدر همه امور می‌دانستند و این امر را به دیگران توصیه می کرند، تصریح کرد: این شهید زمانی که طلبه بودند و درس خواندن را وظیفه می‌دانستند از شاگردان برتر حوزه بودند و زمانی که تبلیغ را وظیفه دانستند در سنگر تبلیغ سنگ تمام گذاشتند و هر زمان که وظیفه را تشخیص می‌دادند به نحو احسن انجام می‌دادند.

وی اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های شهید، این بود  که در عین حال داشتن قاطعیت انقلابی، دارای رأفت اسلامی با مردم بود و این رفتار پدر موجب جذب بسیاری از افراد خاصه منحرفین و منافقین در آن زمان شد.

حجت‌الاسلام بهشتی نژاد خاطرنشان کرد: خطبه‌های آتشین مرحوم پدر در کسوت امامت جمعه موقت اصفهان و اخلاق جذب‌کننده او خار چشم دشمنان خاصه منافقین در ابتدای انقلاب اسلامی بود و همین امر باعث ترور شهید بهشتی نژاد شد.

وی تأکید کرد: مرحوم پدر در آخرین تصمیم خود قصد رفتن به مجلس شورای اسلامی و ورود به انتخابات را داشت که طبق پیش‌بینی‌ها آرای لازم را هم می‌آورد، ولی یک‌شب قبل از ورود به این عرصه توسط منافقین ترور شدند.

فرزند شهید بهشتی نژاد گفت: شناساندن چنین شخصیت‌هایی به نسل جوان  که از بعد عملی و رفتاری الگو هستند، امروزه امری ضروری است و متأسفانه برگزاری بزرگداشتی برای شهید بهشتی نژاد بعد از گذشت 36 سال کمی دیر به نظر می‌رسد، اما باید فرصت را مغتنم شمرد.

انتهای پیام/مباحث/ پ