صفحه اصلی » اجتماعی » آمار جان باختگان تصادفات جاده ای روستایی به 18 نفر در سال جاری کاهش یافت

فرمانده انتظامي استان خبر داد؛

آمار جان باختگان تصادفات جاده ای روستایی به 18 نفر در سال جاری کاهش یافت

فرمانده انتظامي استان اصفهان گفت: تصادفات فوتي جاده هاي روستايي استان اصفهان از 90 نفر در سال گذشته به 18 نفر كاهش يافته كه اين مهم حاصل تلاش همگان است و اميدوارم در سال هاي آينده حتي يك نفر هم نداشته باشيم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛  فرمانده انتظامي استان اصفهان افزود: امنيت ما يك امنيت مردم پايه است و با مشاركت حداكثري مردم در توليد نظم وامنيت مي توان روز به روز آن را ارتقاء داد.

سردار مهدي معصوم بيگي افزود: در حوزه جاده ها و تصادفات جاده اي مردم هستند كه مي توانند به پليس كمك كنند و با رعايت قوانين و مقررات آمار وقوع تصادفات جاده اي و فوتي را در شهرها و روستاها كاهش دهند.

اين مقام انتظامي بيان کرد: سازمان يك روستا از سه ركن اساسي شامل “مردم” ،”شوراها” و “دهياران” تشكيل شده كه در كنار يكديگر در حوزه امنيت و انضباط بخشي، به نحو مطلوبي در كنار پليس ايفاي نقش كرده و  به دنبال هدف مشتركي كه همان امنيت پايدار و مورد رضايت همگاني است، هستند.

سردار معصوم بيگي ادامه داد: دهياران روستاها جايگاه قانوني دارند و داراي اختيارات قانوني نيز هستند، به عبارتي قوه اجرايي مردم و حاكميت روستا هستند.

وي بيان کرد: خواسته هاي مردم توسط دهياران برآورده و محقق مي شود و اين عزيزان وظايف شهرداري ها را انجام مي دهند و در نبود ديگر دستگاه هاي حاكميتي ، عالي ترين فرد در حوزه امنيتي و ارتباط سريع مردم با مراجع امنيتي و قانوني هستند.

اين مقام ارشد انتظامي نفش دهياران روستا را نقشي بي بديل و ممتاز دانست و گفت: استان اصفهان روستاهاي زيادي دارد و بخش قابل توجهي از جاده هاي اين استان جاده هاي روستاي است كه روزانه رفت و آمد زيادي در اين جاده ها صورت مي گيرد.

وي بيان کرد: تصادفات فوتي جاده هاي روستايي استان اصفهان از 90 نفر در سال گذشته به 18 نفر كاهش يافته كه اين مهم حاصل تلاش همگان است و اميدوارم در سال هاي آينده حتي يك نفر هم نداشته باشيم.

سردار معصوم بيگي اظهار کرد: تصادفات جاده اي خسارات جبران ناپذيري براي فرد و خانواده دارد كه با نهادينه شدن فرهنگ شد آمدي مي توان از وقوع آنها جلوگيري و اين دغدغه اساسي و جدي را رفع كرد.

اين مقام انتظامي بيان داشت : در سال 84 تعداد 28 هزار نفر در جاده ها جان خود را ازدست دادند ، آمار بسيار نگران كننده اي بود كه با برنامه ريزي هاي انجام شده و همكاري مردم و همه دستگاه ها اين آمار هم اكنون به 17 هزار نفر رسيده كه بازهم رقم بالايي است و اميدوارم در سال هاي آينده شاهد كاهش بيشتري باشيم.

وي با اشاره به اينكه آمار كشته هاي ناشي از تصادفات در كشور ما آمار بالا و نگران كننده اي است تصريح كرد: با رعايت قوانين، مشاركت مردمي و همكاري همه دستگاه هاي دولتي مي توان از وقوع حوادث تلخ جاده اي جلوگيري كنيم .

فرمانده انتظامي استان اصفهان  با تقدير از همه مسئولان حاضر در اين همايش اظهار کرد: اميدوارم با تلاش همه دستگاه ها و مردم، جشني را بگيريم كه در جاده هاي استان شاهد هيچ گونه تصادف فوتي نباشيم و اين هدف با همكاري و جديت همكاران بنده و مردم قابل دسترس است و ان شالله به عنوان اولين استان، جشن استان بدون تصادف فوتي را با اهتمام و جديت همگاني برگزار كنيم.

انتهای پیام/ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد