photo_2017-08-27_16-49-11
۱۳:۱۸ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

فرمانده انتظامي استان خبر داد؛

آمار جان باختگان تصادفات جاده ای روستایی به ۱۸ نفر در سال جاری کاهش یافت

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: تصادفات فوتی جاده های روستایی استان اصفهان از ۹۰ نفر در سال گذشته به ۱۸ نفر کاهش یافته که این مهم حاصل تلاش همگان است و امیدوارم در سال های آینده حتی یک نفر هم نداشته باشیم.

به گزارش صاحب نیوز؛  فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: امنیت ما یک امنیت مردم پایه است و با مشارکت حداکثری مردم در تولید نظم وامنیت می توان روز به روز آن را ارتقاء داد.

سردار مهدی معصوم بیگی افزود: در حوزه جاده ها و تصادفات جاده ای مردم هستند که می توانند به پلیس کمک کنند و با رعایت قوانین و مقررات آمار وقوع تصادفات جاده ای و فوتی را در شهرها و روستاها کاهش دهند.

این مقام انتظامی بیان کرد: سازمان یک روستا از سه رکن اساسی شامل “مردم” ،”شوراها” و “دهیاران” تشکیل شده که در کنار یکدیگر در حوزه امنیت و انضباط بخشی، به نحو مطلوبی در کنار پلیس ایفای نقش کرده و  به دنبال هدف مشترکی که همان امنیت پایدار و مورد رضایت همگانی است، هستند.

سردار معصوم بیگی ادامه داد: دهیاران روستاها جایگاه قانونی دارند و دارای اختیارات قانونی نیز هستند، به عبارتی قوه اجرایی مردم و حاکمیت روستا هستند.

وی بیان کرد: خواسته های مردم توسط دهیاران برآورده و محقق می شود و این عزیزان وظایف شهرداری ها را انجام می دهند و در نبود دیگر دستگاه های حاکمیتی ، عالی ترین فرد در حوزه امنیتی و ارتباط سریع مردم با مراجع امنیتی و قانونی هستند.

این مقام ارشد انتظامی نفش دهیاران روستا را نقشی بی بدیل و ممتاز دانست و گفت: استان اصفهان روستاهای زیادی دارد و بخش قابل توجهی از جاده های این استان جاده های روستای است که روزانه رفت و آمد زیادی در این جاده ها صورت می گیرد.

وی بیان کرد: تصادفات فوتی جاده های روستایی استان اصفهان از 90 نفر در سال گذشته به 18 نفر کاهش یافته که این مهم حاصل تلاش همگان است و امیدوارم در سال های آینده حتی یک نفر هم نداشته باشیم.

سردار معصوم بیگی اظهار کرد: تصادفات جاده ای خسارات جبران ناپذیری برای فرد و خانواده دارد که با نهادینه شدن فرهنگ شد آمدی می توان از وقوع آنها جلوگیری و این دغدغه اساسی و جدی را رفع کرد.

این مقام انتظامی بیان داشت : در سال 84 تعداد 28 هزار نفر در جاده ها جان خود را ازدست دادند ، آمار بسیار نگران کننده ای بود که با برنامه ریزی های انجام شده و همکاری مردم و همه دستگاه ها این آمار هم اکنون به 17 هزار نفر رسیده که بازهم رقم بالایی است و امیدوارم در سال های آینده شاهد کاهش بیشتری باشیم.

وی با اشاره به اینکه آمار کشته های ناشی از تصادفات در کشور ما آمار بالا و نگران کننده ای است تصریح کرد: با رعایت قوانین، مشارکت مردمی و همکاری همه دستگاه های دولتی می توان از وقوع حوادث تلخ جاده ای جلوگیری کنیم .

فرمانده انتظامی استان اصفهان  با تقدیر از همه مسئولان حاضر در این همایش اظهار کرد: امیدوارم با تلاش همه دستگاه ها و مردم، جشنی را بگیریم که در جاده های استان شاهد هیچ گونه تصادف فوتی نباشیم و این هدف با همکاری و جدیت همکاران بنده و مردم قابل دسترس است و ان شالله به عنوان اولین استان، جشن استان بدون تصادف فوتی را با اهتمام و جدیت همگانی برگزار کنیم.

انتهای پیام/ت.ت