صاحب نیوز

635700650411321662

در نشست مدیرکل مالیات استان با اتاق بازرگانی اصفهان مطرح شد؛

تعامل نزدیک اداره کل مالیاتی استان اصفهان با اتاق بازرگانی/ فشار مالیاتی بر واحدهای تولیدی مساله بیکاری را برطرف نمی‌کند

نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با مدیرکل و معاونان اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان با هدف شناسایی مسایل و مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی و ارایه راهکار به وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد.

کدخبر: 775930
۱۳۹۶/۰۷/۲۰ @ ۱۴:۳۲

به گزارش صاحب نیوز؛ رییس اتاق بازرگانی اصفهان در نشست مدیرکل مالیات استان با اتاق بازرگانی اصفهان گفت: مدیرکل مالیاتی و معاونان اداره کل مالیاتی همکاری نزدیکی با اتاق بازرگانی اصفهان داشته و همواره در حل مسایل و مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی استان از هیچ کمکی دریغ نکرده‌اند.

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی گفت: فشار مالیاتی بر واحدهای تولیدی نه‌تنها مساله بیکاری را برطرف نمی‌کند بلکه زمینه تعطیلی این واحدها را نیز فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: کارفرماها هرروز با یک مشکل د رزمینه  مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی، اداره کار، کمبود تقاضا روبرو می‌شوند و دیگر توانی برای توسعه فعالیت‌های خود ندارند.

سهل‌آبادی خاطرنشان کرد: با شرایط موجود دولت انتظار تولید و رفع بیکاری نمی‌تواند داشته باشد زیرا واحدهای تولیدی با مسایل متعددی روبرو هستند.

وی تاکید کرد: چگونه می‌توان هزینه فشارهای عصبی بر کارفرمایان را محاسبه کرد؛ فشارهایی که هرروز از یک بخش‌بر روی وارد می‌شود .

تعامل نزدیک اداره کل مالیاتی استان اصفهان با اتاق بازرگانی

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در این نشست گفت: اداره کل مالیاتی استان اصفهان با اتاق بازرگانی تعامل نزدیکی دارد و  این تعامل در کشور کم‌نظیر است و حل مشکل مالیاتی بخش سنگ و طلا ازجمله همکاری نزدیک با تشکل‌های اقتصادی در استان بود.

مراد امیری تصریح کرد: رسیدگی به پرونده مالیاتی شرکت‌های تولیدی در اولویت این اداره کل قرار دارد و از تمام ظرفیت‌های قانونی برای تقسیط  مالیات آنان استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: در بخشودگی جرایم مالیاتی واحدهای تولیدی از تمام اختیارات در استان استفاده می‌کنیم و چنانچه واحد تولیدی مشمول این بخشودگی نشده است می‌تواند به اداره کل مراجعه کند.

مدیرکل مالیاتی استان تاکید کرد : موضوعاتی مانند انعکاس معاملات فصلی و خروج تقاضا از استان، معافیت‌های مالیاتی ،محاسبه مالیات تراکنش‌های بانکی بالای 500 میلیون تومان ازجمله موضوعاتی است که با همکاری اتاق می‌توان راهکاری برای حل مسایل آن پیدا کرد.

وی از فعالان اقتصادی خواست که اسناد و مدارک موردنیاز تراکنش‌های بانکی حساب‌های بالای 500 میلیون تومان را نگهداری کنند تا در هنگام بررسی عملکرد مالیاتی موردبررسی قرار گیرد.

امیری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کمک به تولید خیلی مهم‌تر از دریافت مالیات است.

انتهای پیام/ت.ت