2389812
۱۶:۰۷ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

رئیس شبکه تحقیقات بهداشت محیط کشور هشدار داد؛

خطر آلودگی منابع آبی کشور/ مرگ سالانه ۳۳هزار نفر در کشور بر اثر آلاینده های هوا

رئیس شبکه تحقیقات بهداشت محیط کشور ضمن اشاره به خطر آلودگی منابع آبی کشور گفت: سالانه ۳۳هزار نفر در کشور در اثر آلاینده های هوا جان خود را از دست می دهند.

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس شبکه تحقیقات بهداشت محیط کشور ظهر امروز در حاشیه سومین نشست شبکه بهداشت محیط کشور در کاشان اظهار کرد: در کلان شهرها آلایندگی هوا و ریزگردها اهمیت ویژه ای دارد؛ در نقاط شهری کشور وضعیت آبی خوب است اما به دلیل کاهش منابع آبی در خطر آلودگی هستند.

علیرضا مصداقی نیا آلاینده های زیست محیطی به دلیل صنعتی شدن را یکی مشکلات جوامع امروز دانست و خاطرنشان کرد: این آلاینده ها وارد آب، خاک، هوا، غذا و غیره می شود و لذا 23 درصد مرگ های دنیا یعنی 12.6 میلیون مرگ با عوامل زیست محیطی مرتبط است.

رئیس شبکه تحقیقات بهداشت محیط کشور ضمن اشاره به سومین نشست شبکه تحقیقات بهداشت محیط کشور تأکید کرد: اولین نشست در تهران، دومین نشست در یزد و سومین آن در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

مصداقی نیا با بیان اینکه گروه های مختلف بهداشت محیط  در این شبکه به عنوان مجمع عمومی حضور دارند، افزود: در این نشست ها به بحث و تبادل نظر در مورد بهداشت محیط پرداخته و خط مشی سالانه خود را در این نشست ها ترسیم می کنیم.

وی هدف جلسه را رسیدن به عناوین مهم کشوری عنوان و تصریح کرد: آلاینده های زیست محیطی متعددی در کشور وجود دارد و 33 هزار نفر در کشور جان خود را به خاطر این آلایندگی ها از دست می دهند.

انتهای پیام/کاشان اول