صفحه اصلی » سیاسی » حاشیه مهمتر از متن برای آقای سخنگو/ عضو جدید شورای شهر اصفهان به دنبال بزرگ کردن خود با استفاده از استراتژی مخالفت

صاحب نیوز گزارش می دهد؛

حاشیه مهمتر از متن برای آقای سخنگو/ عضو جدید شورای شهر اصفهان به دنبال بزرگ کردن خود با استفاده از استراتژی مخالفت

صحبت های حاشیه ای و خارج از حیطه تخصصی و جایگاه سخنگوی جدید شورای شهر هر روز شکل تازه ای به خود می گیرد که در صورت تداوم، شورای شهر را با خود به حاشیه برده و شورای اصفهان را به سرنوشت شورای اول تهران دچار خواهد کرد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۹ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ شورای شهر پنجم اصفهان کار خود از تابستان امسال شروع کرد، این شورا که از ابتدای شورع فعالیت خود با حرف و حدیث های فراوانی همراه بود، هنوز هم با این حرف و حدیث ها دست و پنجه نرم می کند و نتوانسته است در مسیر درست مدیریت شهری کلان شهر اصفهان قرار گیرد.

این شورا از شروع فعالیت های خود دچار حواشی متعددی شد، حواشی که با انتخاب برخی اعضا در برخی سمت ها به آن افزوده می شد.

برخی افرادی که از طریق لیست های از پیش نوشته شده وارد شورای شهر اصفهان شده اند، نه با جایگاه خویش در این زمینه آشنایی داشته و نه به دنبال استقاده از تجربیات دیگران در این زمینه هستند.

موضع گیری ها و واکنش هایی که این اعضای جدید شورای شهر در رابطه با مسائل مختلف که بسیاری از آن ها در حیطه تخصصی آن ها نیست، روز به روز بیشتر شده و اگر دلسوزان شورا به این مواضع غیر کارشناسی این اعضای جوان واکنش نشان ندهند، شواری پنجم شهر اصفهان به سرنوشت شورای اول تهران دچار می شود.

در همین رابطه در آخرین جلسه علنی شورای شهر اصفهان که دوشنبه هفته جاری برگزار شد، یکی از اعضای شورا بدون توجه به بسترهای فرهنگی شهر اصفهان به طرح اتوبوس های تندرو ویژه بانوان اتوبوس رانی اصفهان واکنش نشان داده و گفت: شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان اقدام به طرح تفکیک جنسیتی در برخی از اتوبوس های خطBRT و اختصاص اتوبوس هایی ویژه زنان کرده است، لذا تقاضا می کنم شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان شرایطی را فراهم کند که همه شهروندان از ظرفیت های موجود استفاده کنند.

این واکنش های شبه فمینیستی، مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان بیشتر از آن که از جنبه کارشناسی صورت گرفته باشد، تحت تاثیر جو احساسی حاکم بر جامعه اطراف وی است که مهم ترین دغدغه های شهر به چرایی وجود اتوبوس های اختصاصی برای بانوان تقلیل داده است.

این صحبت ها در حالی بیان می شود که سوای بحث های پیرامون فرهنگ مناسب شهر اصفهان در رابطه با حفظ حریم زنان و مردان در شهر و تاکیدهایی که بر تامین رفاه روانی بانوان صورت می گیرد؛ براساس کارشناسی های صورت گرفته و البته تجربه روزانه اکثر شهروندان، زنان حجم عمده مسافران اتوبوس ها را به ویژه در طول روز تشکیل می دهند که اختصاص سرویس ویژه برای آن ها از بار ترافیکی اتوبوس های عادی در طول روز می کاهد و خدمات دهی به شهروندان را تسهیل می کند.

در کنار وجود این موارد کشورهای غیر مسلمان و بعضا بی دینی مانند چین، پیش از شهرهای کشور ما و بیش از ما از اتوبوس ها و سایر خدمات حمل و نقلی ویژه بانوان استفاده می کردند و تجربه موفقی در این زمینه داشته اند که اگر براساس نظر کارشناسی و بررسی علمی بخواهیم پیش رویم باید از این تجربیات استفاده کنیم.

سخنگوی شورای شهر اصفهان، پیش از این نیز واکنش های عجیب و غریب و صحبت های حاشیه ای زیادی در صحن علنی شورای شهر مطرح کرده بود که یکی از آن ها تعیین تکلیف برای وزارت کشور و خواندن اختیاریه ها علیه این وزارتخانه و شخص وزیر پیرامون انتخاب شهردار اصفهان در صحن علنی مجلس بود.

مقدری در تذکری خطاب به وزارت کشور، گفته بود: با توجه به اینکه قدرت الله نوروزی با آرای کامل اعضای شورای شهر انتخاب شده است وزیر کشور به خواسته مردم و نمایندگان مردم در شورا توجه و حکم شهردار این شهر را ابلاغ کند.

صحبت های حاشیه ای جناب سخنگو به این جا ختم نشده و وی در صحبت هایی در اوین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران، قوه قضائیه را به مصلحت سنجی های بی مورد و اهمال کاری در روند رسیدگی به پرونده ها محکوم کرده بود.

سخنگوی شورای شهر در این جلسه گفته بود: قوانین روشن و دارای ضمانت اجرایی است، مگر می‌شود که در شهرداری به جرمی برخورد کنیم و بگوییم قانون نیست؟ تخلفات به دادگستری و قوه قضاییه ارسال شده بوده اما گاهی مصلحت سنجی‌ها نگذاشته روند رسیدگی به آن‌ها پیش برود.

حاشیه رفتن ها و پرداختن به موضوعات خارج از حیطه اختیارات این عضو شورا هر روز جلوه تازه ای از خود را نمایان می کند که بررسی روانشناختی آن، ذهن ها را به این سمت می برد که سخنگوی شورا به دنبال مطرح کردن خود از طریق حاشیه سازی و حتی قطبی سازی در سطح شهر اصفهان است.

مَثل قدیمی مخالفت کن و بزرگ شو به عنوان یک اصل روانشناسی اجتماعی به استراتژی این عضو تازه شورای شهر تبدیل شده و در این راه هر روز به بهانه ای صحبت های حاشیه ای جدیدی مطرح می کند که نه در تخصص او بوده و نه حیطه اختیارات او اجازه چنین صحبت هایی به او می دهد و قشر خبرنگار نیز یا با استفاده از این صحبت ها و بلند کردن این مخالفت ها به سمت جذب مخاطبانی خاص می رود و یا ناخواسته با انعکاس آن ها نظر مخاطبان و عموم مردم را به این عضو شورای شهر جلب می کند.

اما در این میان نکته ای که مغفول مانده است که این سیاسی کاری ها و به حاشیه رفتن ها شورای شهری را که باید کمترین تاثیر از جریان های سیاسی داشته باشد را به قدری دچار اصطکاک می کند که شاید پس از چهار سال مردم شهر می فهمند که در این مدت شهر جز درجا زدن کار دیگه ای نکرده است.

گزارش از عارف نصر

انتهای پیام/ گ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99