صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش همه‌گیر شدن بیماری‌های غیر واگیر/ مشکلاتی در محصولات تراریخته دیده‌شده است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد؛

افزایش همه‌گیر شدن بیماری‌های غیر واگیر/ مشکلاتی در محصولات تراریخته دیده‌شده است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: رژیم غذایی، کم شدن فعالیت‌های بدنی و افزایش مصرف دخانیات ازجمله عوامل تأثیرگذار در افزایش همه‌گیر شدن بیماری‌های غیر واگیر است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۲

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، علی جعفریان دهکردی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اصحاب رسانه برای آگاهی‌رسانی به مردم، امنیت غذایی و سلامت مردم نقش تأثیرگذاری دارند.

* شعار ملی و جهانی هفته غذا

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به هفته غذا، گفت: شعار امسال سازمان بهداشت جهانی تغییر آینده مهاجرت، سرمایه‌گذاری در امنیت غذایی و توسعه روستایی است که به‌عنوان محور جهانی است.

وی شعار ملی هفته غذا را تغییر و اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت عنوان کرد و افزود: در چند دهه گذشته با تغییر سبک زندگی مردم روبرو هستیم که یکی از تبعات آن در جامعه جهانی و کشور ما همه‌گیر شدن بیماری‌های غیر واگیر است.

* افزایش همه‌گیر شدن بیماری‌های غیر واگیر

جعفری رژیم غذایی، کم شدن فعالیت‌های بدنی و افزایش مصرف دخانیات را ازجمله عوامل تأثیرگذار در افزایش همه‌گیر شدن بیماری‌های غیر واگیر بیان کرد و گفت: در یکسری از کشورهای جهان حداقل نیاز غذایی موردنیاز انسان‌ها دارای مشکلات است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: الگوی زندگی باید امروز به‌گونه‌ای تغییر کند که شیوع بیماری‌های غیر واگیر کاهش پیدا کند.

* 46 درصد بار بیماری‌های مزمن به‌صورت مستقیم با تغذیه در ارتباط است

وی 46 درصد بار بیماری‌های مزمن به‌صورت مستقیم با تغذیه در ارتباط است، اظهار کرد: تا سال 2020 پیش‌بینی می‌شود این تعداد به 57 درصد برسد.

جعفری سرانه مصرف نمک با بیان اینکه برای هر فرد در دنیا دو تا سه گرم در روز معین‌شده است، گفت: در ایران به‌صورت روزانه مصرف نمک بین هفت‌تا 15 گرم عنوان‌شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: طبق پژوهش‌های انجام‌شده مشخص‌شده است که 30 درصد ایرانی‌ها قبل از چشیدن غذا، نمک به آن اضافه می‌کنند.

* حذف اسیدهای چرب ترانس و کاهش چربی‌های اشباع جز اولویت‌های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است

وی به تلاش و استراتژی جهانی را برای کاهش مصرف جهانی چربی عنوان و اظهار کرد: حذف اسیدهای چرب ترانس و کاهش چربی‌های اشباع جز اولویت‌های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است و همچنین کاهش مصرف قند و نمک از دیگر محورها است.

*  نزدیک به 100 درصد محصولات تولیدی غذایی اصفهان، دارای نشان‌گرهای رنگی تغذیه‌ای هستند

جعفری با اشاره به پیگیری درج نشانگرهای رنگی بر روی محصولات غذایی از طرف وزارت بهداشت، اظهار کرد: نزدیک به 100 درصد محصولات تولیدی غذایی در استان اصفهان دارای نشان‌گرهای رنگی تغذیه‌ای هستند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: آرم سازمان غذا و دارو، نمایش میزان کالری و انرژی، چربی، نمک، اسیدهای چرب ترانس جز مشخصه‌های نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای است.

وی گفت: امروز اگر یک فرد عادی هم به این علامت راهنمایی غذایی و رنگ‌ها نگاه کند متوجه میزان اثر آن بر سلامت خود می‌شود.

جعفری میزان بالای ارقام سبزرنگ در این نشانه گرها را نشانه سلامت و ایمنی غذای موردنیاز عنوان کرد و افزود: سازمان غذا و دارو به سمت درج نشان ایمنی و سلامت نیز در دستور کار خود قرار داده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر اینکه یک سری از فرآورده‌ها دارای نشان ایمنی و سلامت هستند، گفت: کالاهای پرشماری  دارای این نشان نیستند چراکه قوانین سخت‌تری برای درج آن قرار داده‌شده است.

* 16 محصول استان اصفهان دارای نشان سیب سلامت هستند

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 10 مورد و در سال جاری تا به امروز شش مورد محصولات استان اصفهان نشان سیب سلامت را دریافت کرده‌اند.

جعفری با بیان اینکه محصولات وارداتی اگر از مبادی مجاز واردشده باشند باید دارای برچسب اصالت و سلامت را داشته باشند، گفت: در صورت نداشتن این برچسب سلامت محصول غذایی وارداتی یا قاچاق شده را نمی‌توان تائید کرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: رویکرد برخورد با محصولات غذایی قاچاق به‌صورت امحای آن در سال‌های اخیر در دستور کار قرارگرفته است.

وی از انتقال کل ستاد معاونت غذا و دارو استان اصفهان در دو هفته آینده به مکان جدید خبر داد و خاطرنشان کرد: گاهی برخی از افراد زمانی که به محل فعلی مراجعه می‌کنند از عدم دسترسی به محل پارک خودرو گلایه می‌کنند.

* یکسری از مشکلات از محصولات تراریخته دیده‌شده است

جعفریان دهکردی، در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نظر خود در مورد محصولات ترا ریخته، گفت: GMO (مواد ترا ریخته) موضوعی است که در جهان به آن نگاه ویژه دارند اما نگاه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در رابطه با آن کمی متفاوت است.

وی با بیان اینکه وسعت مصرف این مواد سابقه خیلی طولانی ندارد، اظهار کرد: در مورد محصولات تراریخته مطالعات نشان داده که می‌توانند یکسری مشکلات را به همراه داشته باشند.

جعفریان دهکردی تأکید کرد: محصول تراریخته ممکن است به دلیل دست‌کاری ژنتیکی که انجام‌شده روی سلامت مردم تأثیرگذار باشد، بطوریکه در سطح جهانی توصیه‌شده که میزان مصرف محصولات ترا ریخته بیشتر از 10 درصد نباشد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه الگوی مصرف در مناطق مختلف متفاوت است، گفت: به‌طورکلی نمی‌توان محصولات ترا ریخته را دارای مشکل عنوان کرد.

* باید روی محصولات ترا ریخته برچسب با عنوان ترا ریخته درج شود

وی اظهار کرد: یکسری از مشکلات از محصولات ترا ریخته دیده‌شده ولی در هیچ جای جهان ممنوعیت مصرف آن اعلام‌نشده است، سیاست سازمان غذا و دارو کشور بر این هست که جدای نظارت جدی برای ورود این مواد، محصولات این‌چنینی بر روی آن نوشته شود که محصول ترا ریخته است.

انتهای پیام/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد