imgid204659
۱۰:۵۶ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۳

تحولات منطقه؛

کمتر از ۸ درصد از خاک سوریه تحت اشغال داعش است+ نقشه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که کمتر از هشت درصد از خاک سوریه تحت اشغال گروه تکفیری داعش است.

به گزارش صاحب نیوز؛ «سیرگی رودسکوی»، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: نیروهای سوری و مقاومت با کمک نیروهای روسی، طی چند ماه اخیر موفق شده‌اند با پاک‌سازی بخش گسترده‌ای از استان‌های «حماه، دیرالزور، حمص، حلب، دمشق و السویداء»، تروریست‌ها را در شرق سوریه به محاصره دربیاورند.

وی افزود: جنگنده‌های روسی طی یک هفته گذشته بیش از 383 بار مواضع تروریست‌های داعش را در مرکز و شرق استان دیرالزور مورد هدف قرار داده‌اند و موفق شدند 993 پایگاه داعش را در مناطق مورد نظر منهدم کنند.

به گفته رسانه‌های روسی، نیروهای متخصص روسی طی یک ماه اخیر موفق شدند با جستجوی مناطق تازه آزادشده،838 ساختمان را از وجود تله‌های انفجاری پاک‌سازی کنند.

نیروهای متخصص روسی همچنین توانستند علاوه بر پاک‌سازی 87 کیلومتر از مناطق تازه آزادشده، 299 هکتار از منطقه را از وجود تله‌های انفجاری پاک‌سازی کنند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، تروریست‌های داعش در مناطق تازه آزادشده، 24 هزار تله انفجاری را در خانه‌ها، خیابان‌ها، ساختمان‌های اداری و حتی مناطق بیابانی بین مناطق کار گذاشته بود تا علاوه بر متوقف کردن پیشروی نیروهای مقاومت، تلفات زیادی را از نیروها بگیرد.

در حال حاضر، نیروهای سوری و مقاومت با کمک جنگنده‌های روسی در حال پاک‌سازی مناطق مرکزی، شرقی و جنوبی استان دیرالزور تا مرز کشور عراق هستند.

انتهای پیام/ ت.ج