هشدار روزنامه نگاران یمن درباره حماقت ارتش سعودی
۱۱:۵۸ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۴

تحولات یمن؛

عقب‌نشینی نظامیان سعودی از جنوب عربستان+ نقشه

نظامیان رژیم سعودی به دلیل شکست‌های پی‌درپی در مقابل نیروهای یمنی مجبور شدند از مناطق مرزی خود با کشور یمن عقب‌نشینی کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ مقام‌های آل سعود به نظامیان خود در مرزهای جنوبی با کشور یمن دستور داده‌اند تا پایگاه‌های خود را ترک کنند و به سمت مناطق شمالی مرز عقب‌نشینی کنند.

رسانه‌های یمن اعلام کردند: نظامیان رژیم سعودی بعد از دستور مقام‌های آل سعود، بیشتر مواضع خود را در مناطق «نجران، عسیر و جیزان» واقع در جنوب این کشور ترک کرده‌اند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، مقام‌های سعودی شورشیان وابسته به «منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن را جایگزین نیروهای خود در مناطق مرزی کرده‌اند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، رژیم سعودی به دلیل خسارت‌های سنگین واردشده به نظامیان خود طی چند هفته اخیر، دست به چنین اقدامی زده است.

نیروهای ارتش یمن با کمک رزمندگان مقاومت «انصارالله» طی چند روز اخیر موفق شدند با حمله گسترده خود علیه مواضع نظامیان رژیم سعودی در منطقه مرزی «نجران»، صدها تن از نظامیان سعودی را کشته و زخمی کردند.

با آغاز حمله ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به کشور یمن، طی سه سال اخیر نیروهای یمنی موفق شدند علاوه بر کشته و زخمی کردن بیش از چهار هزار نظامی سعودی، بخش‌های وسیعی از جنوب عربستان را تحت سیطره خود دربیاورند.

انتهای پیام/ ت.ج