636417615203650299
۱۰:۴۴ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

شبکه دو رژیم صهیونیستی:

چاه‌های نفت کرکوک را از دست دادیم!

شبکه دو رژیم صهیونیستی، با انتشار گزارشی در خصوص تحولات استان کرکوک اعلام کرد که نفت این استان را با توجه به عقب نشینی نیروهای کُرد وابسته به بارزانی از دست دادیم.

به گزارش صاحب نیوز؛ نیروهای واکنش سریع با کمک نیروهای بسیج مردمی، پلیس فدرال و نیروهای مبارزه با تروریسم عراق طی 30 ساعته گذشته توانستند با آغاز عملیات بازپس‌گیری مناطق مرکزی و شمالی استان کرکوک، بخش وسیعی از استان را تحت کنترل خود دربیاورند.

نیروهای عراقی در این مدت زمان کوتاه موفق شدند مناطق مهم و راهبردی «شهر کرکوک، فرودگاه کرکوک، گذرگاه خالد، میدان نفتی و گازی شمال، تل ورده، پایگاه k1، شهرک صنعتی و ده‌ها منطقه دیگر» از مرکز استان را تحت کنترل خود درآوردند.

با تصرف بخش‌های وسیعی از میدان‌های گازی و نفتی استان کرکوک توسط نیروهای عراقی، شبکه دو رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که دیگر خانواده بارزانی قادر نیستند نفت استان کرکوک را به رژیم صهیونیستی انتقال دهند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، خانواده بارزانی طی سه سال اخیر به بهانه مبارزه با داعش بخش وسیعی از استان کرکوک را تحت اشغال خود درآورده بودند و سپس نفت استان را از طریق ترکیه به رژیم صهیونیستی با قیمت پایینی انتقال می‌دادند.

نیروهای کُرد وابسته به حزب «اتحاد میهنی»(مرحوم جلال طالبانی) با نیروهای عراقی همکاری کردند و مناطق را تحویل عراقی دادند اما نیروهای وابسته به «مسعود بارزانی» و تروریست‌های «پژاک، حزب کارگران ترکیه و pu سوریه» در مقابل نیروها مقاومت می‌کردند.

منابع میدانی اعلام کردند؛ با توجه به بافت عرب نشین و ترکمن نشین مناطق شهر کرکوک و اطراف آن و حضور قدرتمند نیروهای عراقی، نیروهای وابسته به مسعود بارزانی و تروریست‌ها مجبور شدند مناطق اشغال‌شده را ترک کنند.

نیروهای وابسته به بارزانی نیمه‌شب گذشته در اقدامی خصمانه، صدها تروریست داعش را که در جریان عملیات «الحویجه» خود را تسلیم نیروهای کُرد کرده بودند را آزاد کردند و به روستاهای غربی شهر کرکوک روانه کردند.

تروریست‌های داعش نیز با حمله گسترده خود علیه مناطق غربی شهرک کرکوک، چند منطقه را در اطراف شهر «الدبس» تحت اشغال خود درآوردند.

منابع محلی اعلام کردند: نیروهای بارزانی قصد دارند با تزریق عناصر داعش به مناطق غربی شهر کرکوک، از نفوذ نیروهای عراقی به مناطق غربی استان جلوگیری کنند.

نیروهای کُرد همچنان بخش‌های وسیعی از شمال و غرب استان کرکوک را تحت اشغال خود دارند و نیروهای عراقی طی چند ساعت آینده عملیات بازپس‌گیری مناطق را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/ ت.ج