صاحب نیوز

Members of Iraqi federal forces are seen in Dibis area on the outskirts of Kirkuk

آخرین تحولات میدانی شمال عراق+ تصاویر

نیروهای عراقی موفق شدند در ادامه بازپس‌گیری مناطق شمالی، بخش‌هایی از استان‌های کرکوک و نینوا را تحت کنترل خود دربیاورند.

کدخبر: 779900
۱۳۹۶/۰۷/۲۷ @ ۱۰:۴۰

به گزارش صاحب نیوز؛ نیروهای بسیج مردمی با کمک نیروهای محلی طایفه ایزدیین توانستند بعد از عقب‌نشینی نیروهای وابسته به مسعود بارزانی در مناطق مرزی با کشور سوریه، کنترل چند شهرک و گذرگاه مرزی را در اختیار بگیرند.

هم‌زمان گروهی از تروریست‌های وابسته به «پ.ک.ک و حزب کارگران ترکیه و …» در مناطق مرزی با سوریه قصد حمله به نیروهای عراقی را داشتند که با پاسخ محکم نیروهای بسیج مردمی روبرو شدند.

از استان کرکوک خبر می‌رسد نیروهای عراقی توانستند کنترل چند شهرک در اطراف شهر را در اختیار بگیرند.

«حیدر العبادی»، نخست‌وزیر عراق از روز گذشته باهدف جلوگیری از فتنه و درگیری‌های داخلی از نیروهای بسیج مردمی درخواست کرد که از شهرهای «کرکوک و خانقین» عقب‌نشینی کنند.

شب گذشته گروهی از تروریست‌های وابسته به «پ.ک.ک و …» با سوءاستفاده از عقب‌نشینی نیروهای عراقی، گروهی از مردم را تحریک کردند تا به شهر بریزند و علیه نظامیان عراقی شعار دهند و به آن‌ها حمله‌ور شوند.

هم‌زمان گروهی از نیروهای پ.ک.ک با نیروهای امنیتی عراق در محله‌های شمالی شهر کرکوک درگیر شدند.

منابع میدانی اعلام کردند: هم‌زمان با افزایش ناآرامی‌ها در شهرهای کرکوک و خانقین، نیروهای امنیتی با کمک پلیس محلی موفق شدند کنترل اوضاع را در اختیار بگیرند و آرامش را به شهر بازگرداندند.

برخی از رسانه‌های وابسته به «بارزانی»، خبر سیطره نیروهای پیش‌مرگه کُرد بر شهرهای کرکوک و خانقین را می‌دهند که کاملاً کذب و بی‌اساس است.

رسانه‌های عراقی اعلام کردند؛ بر اساس توافق‌های صورت گرفته بین مقام‌های عراق با اقلیم کردستان، تمام اراضی تحت سیطره نیروهای کُرد بعد از ورود گروه تکفیری داعش به عراق به نیروهای عراقی واگذار خواهد شد.

انتهای پیام/ ت.ج