صفحه اصلی » اقتصادی » تحقق عملی اقتصاد مقاومتی در صنایع پیش تنیده/ تنها تولیدکننده مفتول و کابل پیش تنیده فولادی کشور در خوانسار فعال است

مجموعه صنعتی موفق در خوانسار؛

تحقق عملی اقتصاد مقاومتی در صنایع پیش تنیده/ تنها تولیدکننده مفتول و کابل پیش تنیده فولادی کشور در خوانسار فعال است

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو توسعه تولید داخلی و توجه به اشتغال است و این مهم بدون شک در مجموعه صنعتی پیش تنیده خوانسار تحقق یافته است و این نتیجه حاصل گنجینه ای از سال ها تجربه مدیریتی مدیران این مجموعه و تلاش و همت شبانه روزی کارگران و پرسنل تلاشگر آن است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ بر اساس آمار، ایران با تولید 20 میلیون تن فولاد از جمله 15 کشور برتر دنیا در تولید این محصول محسوب می شود.
در کنار این صنعت، صنایع بزرگ دیگری نیز به عنوان صنایع مکمل به افزایش توان تولید داخلی در این حوزه کمک شایان توجهی به اقتصاد کشور می کنند.

شرکت صنایع فلزی خوانسار (صنایع پیش تنیده) یکی از صنایع فعالی است که حضور این صنعت در منطقه در فرایند توسعه و تجارت تاثیر بسزایی داشته است.

شرکت صنایع پیش تنیده خوانسار به نام شرکت صنایع فلزی در سال 81 با فروش سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه خوانسار به مردم آغاز به کار کرد.

طراحی و راهبری در تولید انواع مفتول های فولادی و کابل های پیش تنیده با مشارکت مردم خوانسار در سال 81 به منظور افزایش اشتغال در منطقه صورت گرفت و هم اکنون محصولات این شرکت در صنایع عمران، پل سازی، جاده سازی و راه آهن کاربرد داشته و توانسته نیازهای اصلی کشور را در این زمینه تامین کند.

محصولات شرکت با توجه به نیاز کشور به ساخت و سازهای بلند مرتبه و پل های معلق دارای تقاضای خرید بالا است.

هم چنین شرکت صنایع پیش تنیده خوانسار به عنوان تنها تولیدکننده مفتول و کابل پیش تنیده فولادی و تامین کننده کلیه متعلقات صنعت پیش تنیدگی به صورت تولید داخلی و یا واردات در ایران فعال است و از بزرگان این صنعت در خاورمیانه به شمار می رود که با تمرکز بر دانش و فن آوری های روز دنیا، فعالیت خود را در تحقیق و پژوهش در زمینه های تخصصی در مسیر تولید انواع کابل و مفتول پیش تنیده فولادی جهت بتن پیش تنیده ادامه می دهد.

در طول این سال ها، توجه به تحولات صورت گرفته در صنعت بتن و ساختمان سازی و در نظر گرفتن تقاضای روز افزون این محصولات، همچنین استقبال مشتریان داخلی و خارجی از حیث کیفیت بالا، قیمت مناسب، همگام بودن با استانداردهای جهانی، زمان تحویل کوتاه و مشتری مداری، این شرکت را بر آن داشته است تا با استفاده از بیش از یک دهه تجربه و دانش روز افزون، بکارگیری تجهیزات مدرن و آزمایشگاه انحصاری و مورد تایید، دستاوردهای چشمگیر و ظرفیت مطلوب را برای تامین نیاز های خاص مصرف کنندگان، کسب نماید.

کارخانه در مساحت 40 هکتار با 120نفر نیرو به صورت سه شیفت و شبانه روزی بدون تعطیلی در حال کار و تولید است.

سقف تولید این مجموعه صنعتی ماهیانه سه هزار تن بوده و به عنوان تنها تولیدکننده در ایران و دارای آزمایشگاه معتبر تحت استاندارد در خاورمیانه است.

مجهز بودن کارخانه به آزمایشگاه مدرن، انحصاری و مرجع مورد تایید سازمان های معتبر داخلی و خارجی یکی دیگر از امتیازات برجسته این مجموعه صنعتی است.

محصولات این کارخانه شامل کابل فولادی پیش تنیده بدون روکش، کابل فولادی پیش تنیده روکش دار، مفتول فولادی پیش تنیده آجدار و ساده، ملزومات پیش تنیدگی اعم از انواع انکوریج، انواع جک و پمپ پیش تنیدگی، انواع غلاف پیش تنیدگی، انواع غلاف پیش تنیدگی پلی اتیلنی، غلاف پیش تنیدگی فلزی، تامین کننده انواع راد خودحفار و تامین کننده انواع منوبار است.

محصولات این کارخانه به کشورهای ترکیه، قطر، ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان و بحرین صادر می شود.

 

هم چنین افتتاح فاز دوم صنایع پیش تنیده و کلنگ زنی سالن جدید اسیدشویی مکانیزه این کارخانه با حضور سهامداران، اعضای هیئت مدیره، نماینده مردم در مجلس، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان در تیرماه سال جاری صورت گرفت تا گامی دیگر در موفقیت این شرکت است.

فضل اله جواهری خیر نیک اندیش خوانساری ریاست هیئت مدیره شرکت و بانی خیر احداث مجتمع بهزیستی خوانسار، دانشکده ریاضی، خوابگاه جواهری، مرکز درمانی جواهری و دهکده گردشگری در این شهرستان است که طی سال های متوالی عنوان کارآفرین و سرمایه گذار برتر را کسب کرده است و علاوه بر صنایع فلزی خوانسار ریاست هیئت مدیره و مدیریت عاملی شرکت های الکترود یزد، صنایع مفتولی زنجان، جوشیران، بهسازان سیمین، بیدوایر ایران را به عهده دارد.

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو توسعه تولید داخلی و توجه به اشتغال است و این مهم بدون شک در مجموعه صنعتی پیش تنیده خوانسار تحقق یافته است و این نتیجه حاصل گنجینه ای از سال ها تجربه مدیریتی مدیران این مجموعه و تلاش و همت شبانه روزی کارگران و پرسنل تلاشگر آن است.

انتهای پیام/ چشمه سار/ گ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!