Gaza air strikes
۱۲:۳۲ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۸

به بهانه مبارزه با داعش صورت گرفت؛

کشته شدن بیش از ۱۳۰۰ شهروند سوری در اثر حمله جنگنده‌های آمریکایی در شهر الرقه

منابع سوری اعلام کردند: جنگنده‌های آمریکایی در اثر حمله به مناطق مسکونی شهر الرقه، بیش از یک هزار و ۳۰۰ شهروند سوری را به خاک و خون کشیده‌اند.

به گزارش صاحب نیوز؛ منابع سوری اعلام کردند: جنگنده‌های ائتلاف غربی_عربی به رهبری آمریکا به بهانه مبارزه با تروریست‌های داعش در شهر الرقه بیش از یک هزار و 300 شهروند سوری را به خاک و خون کشیدند.

جنگنده‌های آمریکایی طی 132 روز به بهانه حمایت از نیروهای دموکراتیک کُرد در جریان سیطره بر شهر الرقه، حمله گسترده‌ای را علیه مناطق مسکونی شهر الرقه انجام دادند که گفته‌شده بیش از 1 هزار و 300 شهروند سوری طی مدت زمان ذکرشده قتل و عام شده است.

رسانه‌های محلی اعلام کردند: جنگنده‌های ائتلاف علاوه بر کشته و زخمی کردن هزاران تن از شهروندان سوری، خسارت سنگینی را به زیرساخت‌های شهر وارد کردند و در بعضی موارد از سلاح‌های شیمیایی علیه مناطق مسکونی استفاده کردند.

نیروهای دموکراتیک کُرد از اواسط خردادماه امسال با پشتیبانی جنگنده‌های آمریکایی عملیات سیطره بر شهر الرقه را آغاز کردند و بعد از حدود چهار ماه، هفته گذشته توانستند تقریباً بر تمام شهر مسلط شوند.

برخی منابع اعلام کردند، نیروهای دموکراتیک کُرد در جریان درگیری با گروه تروریستی داعش در شهر الرقه، بیش از 4 هزار تن از عناصر خود را از دست دادند.

شهر راهبردی الرقه در مرکز استان الرقه در شمال استان سوریه واقع‌شده است و گروه تروریستی داعش این شهر را به عنوان پایتخت به اصطلاح خلاقت اسلامی خود معرفی کرده بود.

انتهای پیام/ ت.ج