صفحه اصلی » سیاسی » هدف آمریکا از مذاکرات بعدی سد کردن راه پیشرفت علمی در کشور است/ برجام عهدشکنی آمریکا را به همگان اثبات کرد

ائمه جمعه شهرهای شاهین شهر و گز:

هدف آمریکا از مذاکرات بعدی سد کردن راه پیشرفت علمی در کشور است/ برجام عهدشکنی آمریکا را به همگان اثبات کرد

خطیب نماز جمعه شاهین شهر استقلال اقتصادی بعد از استقلال سیاسی را لازمه پیشرفت کشور و عامل مهم قطع همه وابستگی ها به غرب دانست و گفت: آمریکا می خواهد با برجام های بعدی جلوی پیشرفت علمی کشور را بگیرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه موقت شاهین شهر، در خطبه های نماز جمعه این هفته، با بیان اینکه ما با پیروی از غرب به هیچ پیشرفتی دست پیدا نخواهیم کرد، گفت: اولین هدف انقلاب اسلامی استقلال سیاسی بود که محقق هم شده است.

حجت الاسلام محمدرضا صالحیان با تأکید بر لزوم تحقق استقلال اقتصادی بعد از استقلال سیاسی، افزود: امروز دشمن از طریق مسائل اقتصادی قصد دارد تا با نظام اسلامی مواجهه کند و همه تلاش خود را در این زمینه مصروف کرده است.

وی با اشاره به فرمایشات مکرر رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت فراوان اجرا شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی برای پیشرفت کشور، ادامه داد: امروز بعد از گذشت حدود 7 ماه از سال 96 هنوز شاهد پیشرفت چشمگیری در زمینه اقتصاد مقاومتی نبوده ایم و دولت در این خصوص بسیار ضعیف عمل کرده است.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان استقلال علمی را از شاخصه های مهم انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: پیشرفت علمی کشور سبب شده تا دشمن نتواند در بسیاری از زمینه ها ما را محدود کند و توانسته ایم با تکیه بر خودباوری و دانش بومی در مسائل اساسی پیشرفت کنیم و نیازهای خود را برآورده کنیم.

حجت الاسلام صالحیان پیشرفت های چشمگیر در زمینه صنعت موشکی و دفاعی کشور را مرهون استقلال علمی و توجهات خاص رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: اگر پیگیری های جدی ایشان نبود امروز در زمینه دفاعی هم با مشکلات عدیده مواجه بودیم و دشمن هم هرگز به ما رحم نمی کرد.

وی با اشاره به یاوه گویی های بی اساس اخیر ترامپ در نقض برجام و توهین به ملت ایران، تصریح کرد: ترامپ دچار عقب ماندگی ذهنی شده که خیال می کند می تواند ایران اسلامی را به 50 سال پیش برگرداند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان صحبت های اخیر آمریکا و اروپا برای از سر گرفتن مذاکرات هسته ای با هدف اصلاح برجام را در راستای نقشه جدید استکبار جهانی برای تحمیل محدودیت های بیشتر علیه نظام جمهوری اسلامی ارزیابی کرد و ‏گفت: آمریکا می خواهد جلوی پیشرفت علمی و فناوری ما را بگیرد و در ادامه برجام قصد دارد تا صنعت موشکی ما را فلج کند تا دیگر هیچ سدی در برابر اقداماتشان در ایران وجود نداشته باشد.

برجام عهدشکنی آمریکا را به همگان اثبات کرد

امام جمعه شهر گز در خطبه های نماز جمعه این هفته، با اشاره به یاوه گویی های اخیر ترامپ، گفت: رئیس جمهور آمریکا در درجه اول مزورانه تلاش کرد تا وضعیت ایران را به گونه ای جلوه دهد که گویی حاکمیت دوگانه در جمهوری اسلامی وجود دارد.

حجت الاسلام سید حمیدرضا هاشمی با اشاره به وحدت، الفت و ایستادگی همه جانبه مسئولان جمهوری اسلامی در برابر دشمن و حرکت در زیر پرچم ولایت فقیه، افزود: ترامپ از واژه «رژیم» به جای نظام یا دولت استفاده کرد، ادبیات وقیحانه ترامپ درباره جمهوری اسلامی بیشتر شایسته نظام حاکم آمریکا است.

وی با بیان اینکه ترامپ ابتدا به ملت ایران توهین می کند و آن ها را تروریست می خواند و سپس سعی می کند تا خودش را طرفدار ملت ایران معرفی کند، ادامه داد: اظهارات ترامپ نشان می دهد که او هیچ اطلاعاتی از پیشینه تاریخ و فرهنگ تمدن بزرگ ایران ندارد و اصالت ملت ایران در مقابله با دشمنان اسلام و کشورشان را درک نکرده است.

امام جمعه شهر گزبرخوار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محبوب ملت ایران و همه مستضعفان و مسلمانان جهان دانست و تصریح کرد: این یک افتخار برای سپاه پاسداران محسوب می شود که شخص منفور و ظالمی چون ترامپ مخالفت علنی خود را با اقدامات آنها اعلام می کند، چرا که سپاه بینی آمریکا و اسراییل و سگ های مزدورش در منطقه از جمله داعش را به خاک مالیده است.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به خنثی شدن توطئه های آمریکا و نقش بر آب شدن نقشه های رژیم منحوس صهیونیستی از سوی سپاه، گفت: با این وجود این کاملاً طبیعی است که آمریکا سپاه پاسداران را مخل امنیت در منطقه و جهان بداند و تروریست معرفی کند.

وی شکست طرح صهیونیستی تجزیه عراق از طریق جدا کردن اقلیم کردستان را حاصل تلاش های سپاه پاسداران دانست و افزود: آمریکا به وجود آورنده و مؤسس اصلی داعش و گروه های تکفیری در منطقه است و همه جانبه از آن ها حمایت می کند و عصبانیتش از سپاه برای ما کاملاً قابل درک است.

خطیب نماز جمعه شهر گزبرخوار با یادآوری مذاکرات هسته ای در دوران اصلاحات و امتیازاتی که در جریان آن مذاکرات به کشورهای اروپایی داده شد و عقب نشینی در صنعت هسته ای کشور، اظهار کرد: برخی مسئولان زمانی که دیدند مذاکرات بی نتیجه بوده و هنوز هم فشارها از سوی غرب وجود دارد، خیال کردند چون آمریکا در آن مذاکرات حضور نداشته فشارهایی را به کشورهای اروپایی وارد می کند و آن ها هم مجبور به اطاعت از آمریکا هستند.

حجت الاسلام هاشمی اعتماد به آمریکا و وارد کردن شیطان بزرگ در مذاکرات برجام را ساده انگاری دانست و گفت: بارها به ما ثابت شده که آمریکا غیرقابل اعتماد و عهدشکن است و ما هر چه هم که اظهار دوستی کنیم آمریکا دست از دشمنی با ما برنمی دارد و نتیجه برجام به بهترین وجه گویای این حقیقت است.

وی نتیجه برجام را عامل اثبات بدعهدی و دشمنی آمریکا به همه طرفداران رابطه با آمریکا عنوان کرد و افزود: عده ای امضای آمریکا پای برجام و مذاکرات هسته ای را تضمین برای اجرایی شدن قرارداد می دانستند، اما همه فهمیدند که اشتباه می کردند.

انتهای پیام/شاهین پرس/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 − هفت =