صفحه اصلی » اجتماعی » تعداد جان باختگان تصادفات در استان اصفهان از آمار کشور کمتر است/ تلاش خوب اصفهان برای گسترش فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه پاک

رئیس پلیس راهور ناجا:

تعداد جان باختگان تصادفات در استان اصفهان از آمار کشور کمتر است/ تلاش خوب اصفهان برای گسترش فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه پاک

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: استان اصفهان حدود هشت درصد از وسایل نقلیه کشور را در اختیار دارد و میزان جانباختگان تصادفات در این استان به نسبت آمار کشور کم‌تر است که نشان‌دهنده این است که مردم اصفهان قوانین را بیشتر رعایت می‌کنند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۹

رئیس پلیس راهور ناجا در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز گفت: استان اصفهان حدود 8 درصد از وسایل نقلیه را در اختیار دارد و میزان جانباختگان تصادفات در این استان به نسبت آمار کشور کم‌تر است که نشان‌دهنده این است که مردم اصفهان قوانین را بیشتر رعایت می‌کنند.

سردار تقی مهری اظهار کرد: موضوع ارتقا فرهنگ ترافیک و اصلاح رفتارهای پرخطر رانندگی و ترویج رانندگی صحیح جزء اهداف اصلی و مهم نیروی انتظامی به ویژه مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی است.

وی تصریح کرد: فرهنگ رانندگی نقش بسزایی را ایفا می‌کند و به دنبال ارتقا آن هستیم، باید جاده‌ها و خودروها ایمن شوند، نحوه استفاده و بهره‌برداری از خودرو و جاده در اختیار راننده است و راننده باید خود را با شرایط محیطی و جغرافیایی تنظیم کند.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: با توجه به این‌که 73 درصد از جانباختگان تصادفات مربوط به خارج از شهرها است باید از مبدأ تا مقصد مورد نظر را جزء سفر قلمداد کرده و با برنامه‌ریزی درستی از وسیله نقلیه استفاده کرده و فرهنگ استفاده صحیح از وسیله نقلیه گسترش پیدا کند.

وی با بیان‌ این‌که امیدواریم ارتقا فرهنگ ترافیک به کاهش جانباختگان تصادفات کمک کند، گفت: استان اصفهان در زمینه توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و گسترش فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه پاک مانند دوچرخه در جایگاه خوبی قرار دارد.

سردار مهری ادامه داد: اصفهان در بخش راکبان موتورسیکلت به نسبت میانگین کشوری از درصد تلفات بالاتری برخوردار است که باید با افزایش دقت نظر در قوانین و مقررات و اصلاح معابر در خارج شهر این مقدار کاهش پیدا کند و استفاده از کلاه ایمنی در کاهش جانباختگان بسیار مؤثر است.

انتهای پیام/ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد