41861
۱۲:۳۷ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۳

بازدید مسئولان قضایی شهرستان های استان از پناهگاه حیات وحش عباس آباد نایین

دادستان شهرستان نایین، ریاست دادگستری شهرستان شاهین شهر و میمه و جمعی از قضات از پناهگاه حیات وحش عباس آباد نایین بازدید کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛ سید نصرالدین صالحی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نایین، محمود باقری رئیس دادگستری شاهین شهر و میمه، محمد گلستانی، دادیار شعبه اول دادسرای نایین و مجید قاسمی نژاد، دادیار دادگستری شهرضا روز گذشته ازعرصه های زیست محیطی پناهگاه حیات وحش عباس آباد بازدید کردند.

این بازدید ۲۴ ساعته با ۷ کیلومتر کوه پیمایی و بررسی پروژه های حفاظتی، طرح های آبرسانی و تأمین آب حیات وحش ، نگهداری چشمه ساران و تماشای انواع حیات وحش همراه بود.

دادستان شهرستان نایین هدف از بازدید را تقدیر و تجلیل از سخت کوشی محیط بانان و آشنایی بیشتر با ابعاد تنوع زیستی و چگونگی حفاظت زیست بوم ها عنوان کرد.

سید نصرالدین صالحی منطقه عباس آباد را به لحاظ تنوع زیستگاهی و با تنوع و وفور انواع حیات وحش و دستاوردهای حفاظتی که حتی در یک سفر میدانی نیز کاملاً نمایان است، را یک سرمایه گرانبها و ذخیره گاه ملی عنوان کرد و تلاش شبانه روز محیط بانان و مسئولان که در سخت ترین شرایط جغرافیایی و آب و هوایی صورت می گیرد را بسیار شایسته تقدیر و مصداق بارز عبادت و توفیق الهی عنوان کرد.

 وی بر حمایت قاطع دادگستری از مبارزه با تخلفات شکار و صید، جلوگیری از زمین خواری و کوه خواری، آلودگی و تخریب محیط زیست تأکید و توسعه گردشگری پایدار و شکل گیری و توسعه قرق های مدیریت حیات وحش با مشارکت بخش خصوصی و جوامع محلی را طرح های بسیار مؤثر و خلاقانه در جهت حفاظت از زیست بومها و جلب مشارکت عمومی در حفاظت پایدار دانست.

رئیس دادگستری شهرستان شاهین شهر و میمه، بازدید از پناهگاه حیات وحش عباس آباد و مجموعه زیستگاهی ریگ جن را یک سفر فوق العاده به لحاظ آشنایی بیشتر با عمق ارزش و سختی کار محیط بانان عنوان و اظهار کرد: شکوه و عظمت کوهستانها و امکان تماشای انواع حیات وحش از فاصله بسیار نزدیک که حتی در سخت ترین شرایط خشکسالی و جغرافیایی حاصل شده ، بکر و محفوظ ماندن از دست اندازی ها و تهدیدها دستاوردهای حفاظتی بسیار با ارزش محسوب می شود.

محمود باقری ادامه داد: بی تردید چنین مناطق کم نظیری در دنیای امروز، میراث و سرمایه ملی و جهانی تلقی شده که خود حاصل رشادت ها، از خود گذشتگی ها و ایثار عزیزان محیط بان و مسئولان در امر حفاظت است.

انتهای پیام/ت.ت