صفحه اصلی » مقاومت » مدافعان حرم » آيا پول يارانه‌ها خرج اتيناي بازيگران در جام جهاني خواهد شد؟!

در حاشيه جام جهاني فوتبال :

آيا پول يارانه‌ها خرج اتيناي بازيگران در جام جهاني خواهد شد؟!

اعزام بازيگران درجه چندمي كه سابقه جالبي هم در ارايه هويت ملي و ديني ما ندارند برای حضور در برزيل چه لزومي دارد كه تازه آن هم دست در جيب بيت‌المال كنند و بروند ؟!

تاریخ انتشار: ۱۸:۱۹ - پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۱/۲۸

 صاحب نيوز –اسماء معتمد : در خبري آمده بود گروهي از بازيگران تلويزيون و سينما به‌همراه تيم ملي براي بازي‌هاي جام جهاي عازم برزيل مي‌شوند. اين مسئله از چند نظر قابل اهميت است؛ زيرا در هرحال مسابقات جام جهاني از جمله مسابقات بزرگ و مهمي است كه فضاي رسانه‌اي بسيار داغ و تاثيرگذاري را به خود اختصاص داده است. بنابراين فرصت مناسبي است تا در حاشيه اين بازي‌ها بتوان فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري خوبي ارايه كرد براي همين شايد اعزام يك تيم تاثيرگذار بر فضاي رسانه‌اي كارمناسبي باشد. اما سوال اين است چرا با وجود محدوديت بليت و سنگيني هزينه‌ها به‌خصوص حالا كه بحث كمبود عمومي بودجه و حذف يارانه‌هاي مردم مطرح است،‌ در انتخاب و اعزام افراد دقت نمي‌شود تا تيم مناسب‌تري در حاشيه جام جهاني حضور داشته باشند؟!

پوستر جام جهاني فوتبال

اعزام بازيگران درجه چندمي كه سابقه جالبي هم در ارايه هويت ملي و ديني ما ندارند برای حضور در برزيل چه لزومي دارد كه تازه آن هم دست در جيب بيت‌المال كنند و بروند ؟!

 آيا يارانه‌هايي كه مدام توسط همين بازيگران تبليغ مي‌شود تا مردم از گرفتن آن بدهند بايد خرج اتيناي بازيگران نورچشمي آقايان بشود؟! آن‌هم بازيگران زني چون نيكي كريمي و يكتا ناصر كه تصاوير هنجارشكنانه‌ آنها در فضاي مجازي برهمگان معلوم است و كافي است در گوگل سرچ كنيم تا درباره آنها بيشتر بدانيم؟ به‌راستي اين‌ها هنرمنداني هستند كه مي‌خواهند بيرون از مرزها فرهنگ و هويت ما را در معرض ديد حاضران و رسانه‌هاي غربي قرار دهند؟!

 چرا براي چنين برنامه‌اي هنرمندان شاخص و تاثيرگذار اعزام نمي‌شوند؟! ‌يا چرا نخبگان و افرادي كه به هر طريق بيان‌گر هويت و عزت ملي و ديني ما هستند براي رفتن به برزيل و بازي‌هاي جام جهاني گزينش نمي‌شوند؟!

فوتبال ایران

آيا ورزشكاران مطرحي چون رضازاده در كنار تيم ملي بيشتر از اين خانمهاي بازيگر نمي توانند به اين تيم هويت و روحيه بدهند؟! چرا جانبازاني كه ثمره مظلوميت ايران اسلامي ما هستند فرستاده نمي‌شوند؟! چرا قهرمانان المپيك و پاراالمپيك را به چنين برنامه هايي نمي فرستند!؟ چرا افرادي كه نمود فرهنگ اسلامي و انقلابي‌مان هستند در گروه اعزمي‌ها قرار ندارند؟! مي گويند قرار است از حضور اين بازيگران در حاشيه جام جهاني توسط محمدحسین لطیفی فیلمی برای عرضه در شبکه نمایش خانگی آماده شود اما خدا مي‌داند اين بازيگران  به‌ويژه زنان بازيگر يعني نمايندگان هنري و فرهنگي ايران!! با چه پوشش و رفتارهايي حضورخواهند بود. البته اين چيزي است كه بدون شك با گرمي بازار سايتهاي بي و هويت و شبكه هاي مجازي بعد از جام جهاني تصاويرش منتشر و تبعات ان براي فرهنگ كشور باقي خواهد ماند.

 نيكي كريمي بازيگرميانسال و هنجارشكني كه بارها ثابت كرده است نمي‌تواند در فضاهاي بين‌المللي نماينده هنري ايران باشد‌ زيرا هر وقت به خارج از كشور رفته است به قول بابا پنجعلي سريال پايتخت «تحت تاثير» بوده و بلافاصله حجاب از سر برداشته و با پوشش ناجوري خودنمايي كرده است و حالا قرار است تا همين هنرمند‌ان با پول ملت به جام جهاني برود و عرضه اندام كنند!

یارانه

فراموش نكنيم دربرگزاري چنين مسابقاتي، تنها بازي فوتبال ملاك نيست و هركشوري سعي مي‌كند تا از فرصت بين‌المللي و پوشش رسانه‌اي بالا، كمال بهره‌برداري را به نفع خود داشته باشد؛ ‌به‌خصوص اين فرصت خوبي براي ماست تا با توجه به موج ايران‌هراسي و اسلام‌هراسي فعاليت مثبت فرهنگي داشته باشيم. نه اين‌كه با اعزام اين تيم هنري موقعيت به دست آمده را هدر بدهيم. اميدواريم تا قبل از اعزام كاروان اعزامي همراه تيم ملي ‌در انتخاب افراد دقت بشود و كاري نكنند تا با هدر رفت بودجه‌هاي بيت‌المال در اين اوضاع تورم و تبليغ انصراف يارانه‌ها زمينه بدبيني و بي‌اعتمادي عمومي فراهم شود.

فراموش نكنيم كه اگر سازمانهاي نظارتي در اين ميان مثل هميشه قصور كنند هم  اين مردم اند كه مي بينند، قضاوت مي كنند و فراموش نخواهند كرد.

دیدگاه‌ها

 1. علی گفته :

  با سلام

  افسوس و صد افسوس.
  کجاست منجی عالم؟

 2. ناشناس گفته :

  حالا این حرف ها به کنار این مطلب چه ربطی به سرویس مقاومت داشت؟ سرویس فرهنگی، اقتصادی و یا ورزشی باید این را کار می کرد

  • جمال طاهری گفته :

   امسال سال فرهنگ اقتصاده و افتصاد مقاومتي در دستور كار صاحبه پس ريخت وپاشها و خروج از اساس اين اقتصاد رو در اين قسمت رصد كنيد

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد