حجت الاسلام و المسلمین ریاحی، کارشناس خانواده و سخنران همایش به سخنرانی پرداخت.

این کارشناس خانواده گفت: والدین در برخورد با فرزندان خود باید از تنبیه و تهدید و تشویق های مکرر جلوگیری کنند چون موجب ایجاد روحیه شرطی شدن و ایجاد عادت هایی نابجا در فرزندان می شود و این نوعی معامله بوده و اشتباه است.
حجت الاسلام ریاحی ادامه داد: هیچ گاه خود، همسر و فرزندان خود را با دیگران مقایسه نکنیم چون زندگی افراد متفات است حتی ما این تفاوت را در زندگی ائمه علیهم السلام می بینیم که با وجود شهادت حضرت حمزه عموی پیامبر (ص) و مثله شدن او حتی ممکن است روز شهادت او را روضه نگیریم، اما خدا خواست که امام حسین علیه السلام سرور شهدا باشد که دو ماه برای ایشان عزاداری می کنیم.
وی افزود: پس والدین به جای این که غصه بخورند باید به فکر تربیت و پیشرفت فرزندان خود باشند و حتی بر نوع دوست و رفیق و معلم و مکان تحصیل و راننده سرویس فرزند خود نیز دقت داشته باشند، چون نوع صحبت کردن، تیپ و قیافه و نوع ارایش اطرافیان و دوستان و… بر فرزندان ما تاثیر می گذارد.
این کارشناس دینی، خانواده و نوجوان در ادامه راهکارهایی را به مادران حاضر در مراسم ارائه داد تا با بکارگیری آن هابر تربیت دینی فرزندان نقش موثری داشته باشند.

این سحنران خاطرنشان کرد: پدر خانواده لازم است حتما برای نمار صبح در خانه اذان بگوید چون به این طریق فرزند متوجه می شود وقت نماز است، همچنین پدر باید با صدای بلند در خانه قرآن بخواند تا فرزند با تمام وجود آن را احساس کرده و بر او تاثیر می گذارد.
ریاحی تاکید کرد: در آموزش به فرزندان باید دقت داشت؛ قرآن و شعر مفید به فرزند آموزش داد و به جای خواندن اشعار قدیمی و تکراری از سال های بسیار دور، قرآن و شعرهای مناسب را به فرزندان بیاموزیم.
در پایان این مراسم از همسر شهید مدافع حرم تقدیر شد و مداح اهل بیت مهدی حیدریان به مرثیه سرایی شهادت حضرت رقیه (س) پرداخت.

بر این اساس، در حاشیه این مراسم نونهالان مشغول نقاشی تصاویر عاشورایی بودند و جوایزی به آنان همراه با توزیع نذری به حاضران انجام شد.

این مراسم باشکوه با همکاری حوزه بسیج خواهران حضرت زینب (س) برخوار و معاونت امر به معروف و نهی از منکر شهرستان برخوار برگزار شد.

انتهای پیام / چشم برخوار/ پ