صفحه اصلی » اقتصادی » ایجاد عدالت اقتصادی از اهداف اقتصاد مقاومتی است/ کاهش سهم اصفهان از محل وصول مالیات بر ارزش افزوده کشور

نماینده مردم شهرضا:

ایجاد عدالت اقتصادی از اهداف اقتصاد مقاومتی است/ کاهش سهم اصفهان از محل وصول مالیات بر ارزش افزوده کشور

نماینده مردم شهرضا گفت: در قانون بودجه سال ۹۶ تلاش کردیم تا سهم استان اصفهان را از محل وصول مالیات بر ارزش افزوده از ۹ درصد به ۲ درصد کاهش دهیم و این روند در سال ۹۷ هم اجرا خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۵ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ بررسی مشکلات مالیاتی برخی از اصناف شهرضا در محل اداره امور مالیاتی این شهرستان گفت: در گذشته صادرات نفت درآمدهای زیادی برای کشور ما ایجاد کرد اما متأسفانه نتوانستیم به خوبی از آنها استفاده کنیم چون شفاف سازی مالی در کشور وجود نداشت اما باید تلاش کنیم تا زیرساخت لازم در این زمینه را فراهم کنیم.

سمیه محمودی اضافه کرد: هدف نهایی از وصول مالیات در کشور رونق اقتصاد ملی است به همین جهت باید تلاش کنیم تا جایی که امکان دارد زمینه شفاف سازی مالی در کشور ار فراهم کنیم تا به این وسیله فرایند وصول مالیات در شهریط بهتری انجام شود.

وی گفت: در شرایط فعلی مهمترین منبع درآمد در کشورهای توسعه یافته دنیا مالیات است، در این کشورها همه تلاش نظام اجرایی وصول مالیات بر رعایت عدالت مالیاتی و شفاف سازی مالی قرار دارد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از مهمترین اصول اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر ضرورت اجرای آن تأکید فرموده‌اند، اجرای کامل قانون مالیاتی با هدف اجرای عدالت اقتصادی در جامعه است.

محمودی تصریح کرد: در قانون بودجه سال 96 تلاش کردیم تا سهم استان اصفهان را از محل وصول مالیات بر ارزش افزوده از 9 درصد به 2 درصد کاهش دهیم و این روند در سال 97 هم اجرا خواهد شد.

بخشودگی جرایم مالیات بر ارزش افزوده طلافروشان شهرضا
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان عنوان کرد: تنها استان کشور که روند وصول مالیات بر ارزش افزوده آن به روز است استان اصفهان است.

مراد امیری ادامه داد: با تلاش جمعی از نمایندگان استان از جمله نماینده شهرستان شهرضا در برنامه ششم توسعه مقرر شد تا درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده به صورت استانی توزیع شود.

وی گفت: یکی از تفاوتهایی که استان اصفهان با دیگر استانهای کشور دارد آن است که در این استان مالیات بر ارزش افزوده با دیگر انواع مالیات بر عملکرد ادغام شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان تصریح کرد: بارها در جلسات شورای اداری بر ضرورت واقع بینی در وصول مالیات ها تأکید شده است و بیشترین تلاش اداره امور مالیاتی نیز آن است که هدف نهایی از وصول مالیات را که حمایت از بخشهای تولید و اقشار مختلف جامعه و تحقق عدالت مالیاتی است را محقق کند.

امیری تأکید کرد: در حال حاضر 50 درصد از درآمدهای کشور از محل مالیات بر ارزش افزوده تأمین می‌شود و مجلس هم نمی تواند یک منبع درآمدی که ایجاد شده را حذف کند.

وی ادامه داد: مهمترین هدف وصول مالیت در کشور حمیات از بخش تولید و ایجاد عدالت اجتماعی است بنابراین همه اقشار اجتماعی باید تلاش کنند تا مالیات خود را به موقع پرداخت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان تأکید کرد: در حال حاضر 70 پرونده دررابطه با تراکنش های بانکی در استان تشکیل شده است، این پرونده ها مربوط به کسانی است که باوجود درآمدهای کلان از پرداخت مالیات خودداری کرده‌اند.

 

ضرورت اتخاذ تمهیداتی برای حمایت مالیاتی از اصناف شهرضا

نایب رییس اتاق اصناف شهرستان شهرضا نیز در این جلسه با اشاره به اعتراضاتی که برخی از طلافروشان شهرضایی درخصوص میزان یا نحوه وصول مالیات بر ارزش افزوده داشتند، بیان کرد: در حال حاضر 55 واحد طلافروشی در شهرضا وجود دارد که در نظر گرفتن میزان 156 میلیون تومان برای وصول مالیات بر ارزش افزوده این واحدها باید باتوجه به میزان سود و فروش این واحدها تعدیل شود.

ابراهیم سبزواری گفت: مقایسه اصناف شهرضا با دیگر شهرهای بزرگ کشور درست و منطقی نیست، باید موقعیت تجاری شهرضا را باتوجه به میزان وضعیت اقتصادی فعلی آن در نظر گرفته شود.

وی همچنین با اشاره به وجود 200 واحد معاملات ملکی در شهرضا اظهار کرد: این صنف به همراه واحدهای صنفی نمایشگاه‌دار اتوموبیل نیز از جمله اصنافی هستند که باید برای حمایت مالیاتی از آنها تمهیدات لازم اتخاذ شود.

انتهای پیام/شهرضانیوز/گ.پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد