صفحه اصلی » مذهبی » اربعین کربلای ایران را دریابید

با شرکت در راهپیمایی «جاماندگان» به سوی مشهد اردهال؛

اربعین کربلای ایران را دریابید

مسؤولان و متولیان امر هم در سالهای گذشته از اهمیت ایام اربعین حسینی در کربلای ایران و لزوم توجه دادن و ایجاد قرینه ای از کربلای معلی برای جاماندگان حسینی در ایران گفتند، اما در روزهای منتهی به اربعین حسینی، گمان می‌رود که خبری نیست از آنچه باید باشد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۹ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۸

صاحب نیوز؛ سید هادی مسعودی علوی/ هرساله دلباختگان سیدالشهداء(ع) در ایام اربعین حسینی با شوقی سرشار از عشق به فرزند حضرت زهرا(س) راهی سرزمین پربلا می شوند. جمعیتی که تاریخ آن را به خود ندیده و وصف آن تجمع بی‌نظیر نیز با کلام و قلم ناقص نگارنده ناممکن است.

تجمع عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی را بسیاری از عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) از رسانه‌ها نظاره می‌کنند و لحظه لحظه تشرف زائران اربعین را غبطه می‌خورند. با توفیفات سلب شده این جمعیت عظیم که ملقب به جاماندگان حسینی هستند و به زائران بین الحرمین رشک می‌برند، چه باید کرد؟

در کاشان هستیم؛ دیاری که مزین به پسوند دارالمؤمنین است و بزرگان، سبب این مهم را وجود ذی‌جود اباالحسن علی بن محمد باقر(ع) می دانند.

حضرت لازم التعظیمی که برادرش امام صادق(ع) فرمودند هرکس برادرم علی را در اردهال زیارت کند، همانند آن است که قبر جدم امام حسین(ع) را در کربلا زیارت کرده باشد.

مطالعه سطحی نگاشته‌های مربوط به نحوه شهادت اولین شهید اهل بیت(ع) در ایران از ۱۳ شباهت واقعه کربلای ایران با واقعه کربلای معلی حکایت دارد که بسط مطلب در خصوص مقام و کیفیت شهادت نایب الامامین(ع)، تکرار مکررات است.

در سالهای گذشته با فزونی یافتن شور حسینی در کربلای معلی، هیئات و عاشقان آل الله از مناطق و شهرهای مختلف راهی مشهد اردهال می شوند و هرساله هم شاهد افزایش جمعیت رهسپار کربلای ایران در ایام اربعین حسینی هستیم.

در مسیرهای منتهی به مشهد اردهال از شهرستان‌های کاشان و دلیجان، هستند عاشقانی که به تأسی از سخاوت مردمان عراق و به واسطه عشق به اهل بیت(ع) و علی بن باقر(ع)، مواکب را به پا کرده تا نفس طی کنندگان مسیر منتهی به مضجع سلطان اردهال را تازه کنند.

مسؤولان و متولیان امر هم در سالهای گذشته از اهمیت ایام اربعین حسینی در کربلای ایران و لزوم توجه دادن و ایجاد قرینه ای از کربلای معلی برای جاماندگان حسینی در ایران گفتند، اما در روزهای منتهی به اربعین حسینی، گمان می‌رود که خبری نیست از آنچه باید باشد.

حداقل توجه، آن بود که از پیش‌تر، ستادی تشکیل تا به روز اربعین حسینی در مشهد اردهال عنایت شود که شاید این امر از عهده عاشقان سوا از سازمان و نهادها برآید، چرا که برخی، از توجه به ایام غیرخاص سال در اردهال هراسانند.

نوشتیم تا شاید تلنگری باشد برای بهتر بودن در قدردانی این همجواری با آستان ملک‌پاسبان حضرت سلطانعلی(ع) و این در حالی است که این روزها منطقه ای که ایشان در آن خفته است، خود بلاتکلیف و منتظر اتفاقی برای بهتر شدن است و همچنان فقط منتظر …

انتهای پیام/ کاشان اول/ ی

دیدگاه‌ها

  1. بشرا گفته :

    یعنی واقعا در ایام اربعین حسینی هیچ مراسمی و حتی پیاده روی به سمت این مکان مقدس نیست ؟ در احادیث دیدم ک آمده یکی از مناطق امن در آخرالزمان حرم این امامزاده بزرگوار است . واقعا برای ما کاشانی ها مایه سر افکندگی است که این امامزاده با عظمت آنطور که شایسته است معرفی و اکرام نمی شود و از این مکان مقدس جهت تبلیغ و گسترش آیین های دینی و نشر اسلام حداکثر استفاده نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد