صفحه اصلی » اجتماعی » پدافند غیرعامل بهترین راهبرد برای مقابله با تهدید های دشمن است

فرمانده انتظامی استان:

پدافند غیرعامل بهترین راهبرد برای مقابله با تهدید های دشمن است

فرمانده انتظامی استان پدافند غیر عامل را بهترین راهبرد برای مقابله با تهدید های دشمن عنوان کرد و گفت: باید به گونه عمل کنیم که در هر شرایطی بتوانیم ماموریت خود را انجام دهیم و هیچ خللی در خدمت رسانی به مردم ایجاد نشود.

تاریخ انتشار: ۲۲:۲۷ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ فرمانده انتظامی استان در آئین صبحگاه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: این فرماندهی به حمدالله با تلاش شبانه روزی و مجاهدانه، انسجام درونی و دلسوزی ماموران، طرح ریزی دقیق، اجرای خوب و بهنگام طرح ها توانسته نظم و امنیت پایداری را در سطح استان برقرار کند.

سردار مهدی معصوم بیگی به توفیقات این فرماندهی در اجرای طرح های عملیاتی، کشف و انهدام باندهای قاچاق مواد مخدر، انهدام اراذل و اوباش شاخص و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی، نظم ترافیکی در راه های شهری و برونشهری و مقابله با مجرمان سایبری در 10 روز گذشته اشاره کرد و گفت: این موضوع نشان دهنده وجود تحرک و پویایی در بین کارکنان این فرماندهی است به گونه ای که در ارزیابی هیئت بازرسان ناجا که هفته گذشته  انجام شد این فرماندهی توانست نمره مطلوب را دریافت کند.

وی در ادامه به هفته پدافند غیر عامل اشاره و اظهار کرد: پدافند غیر عامل به این معنی است که در گام اول بتوانیم یک مصونیت دقیق و همه جانبه در کشور ایجاد کنیم به طوری که دشمن از تهدید و عملیاتی کردن تهدید خود علیه ما منصرف شود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بایستی زیرساخت ها و توان دفاعی کشور به قدری بالا باشد که برآورد هزینه حمله برای دشمن زیاد باشد  و به همین جهت از تصمیم خود منصرف شود.

وی خاطر نشان کرد: امروز پدافند غیر عامل وظیفه ای همگانی است اما نیروهای مسلح به دلیل اینکه در نوک پیکان تهدید دشمن و در خط مقدم دفاع از کشور و مردم قرار دارند بایستی به طور ویژه این موضوع را دنبال کنند.

فرمانده انتظامی استان گفت: در گام بعدی باید به گونه ای عمل کنیم که اگر به هر دلیلی دشمن به ما حمله کرد هزینه و خسارت این حمله برای دشمن حداکثر و برای ما حداقل باشد و ضمن اینکه نباید اشکالی در روند امور ایجاد شود ، دستاوردی هم برای دشمن به همراه نداشته باشد.

این مقام ارشد انتظامی استان عنوان داشت: در اصل هدف از توجه دستگاه ها، سازمان ها، موسسات و همه مردم به موضوع پدافند غیر عامل که مورد تاکید بسیار مقام معظم رهبری می باشد این است که بایستی در هر شرایطی زندگی در جریان باشد و بتوانیم ماموریت خود را انجام دهیم و خللی در روند خدمت رسانی به مردم ایجاد نشود.

وی افزود: دستورالعمل های خاص استفاده از پدافند غیرعامل به بخش های مختلف انتظامی استان صادر شده و به حمدالله این فرماندهی آمادگی لازم برای روبرو شدن با هرشرایطی را دارد و به گونه ای برنامه ریزی شده که در صورت بروز هراتفاق و حادثه پیش بینی نشده ای هیچ گونه خللی در اجرای ماموریت های پلیس استان به وجود نخواهد آمد.

سردار معصوم بیگی تاکید کرد: مطمئناً تهدید های دشمن و نظام سلطه دائماً وجود دارد و یکی از اقدامات موثری که می توانیم به وسیله آن دشمن را ناکام گذاشته و از تهدیدهای خود منصرف کنیم استفاده از راهبرد پدافند غیر عامل است.

این مقام انتظامی توفیق سربازی برای مقام معظم رهبری و انجام خدمت بی منت به مردم شهید پرور، ولایتمدار، همیشه درصحنه، شهید پرور و فرهنگ پرور اصفهان را افتخاری برای کارکنان انتظامی استان عنوان کرد و گفت: مردم ایران و به ویژه مردم اصفهان که همیشه و در همه صحنه ها همراه انقلاب و نظام بودند شایسته بهترین ها هستند و حقیقتاً باید خداوند را به دلیل داشتن چنین مردم خوب و قدردان شکرگذار باشیم.

 

انتهای پیام/ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 4 =