پلیس-2
۲۲:۳۲ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۸

اخبار انتظامی استان؛

کشف محموله میلیاردی قاچاق در شهرضا/ انهدام باند سارقان داخل خودرو در خمینی شهر

یک محموله کالاهای خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با تلاش ماموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرضا کشف شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا اظهار کرد: ماموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی این فرماندهی حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کشنده دنگ و فنگ که از جنوب کشور به سمت تهران در حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ محمد حسین باباکلانی ادامه داد: در بازرسی از این کشنده چندین محموله کالای خارجی شامل 100 کارتن لنز و عدسی عینک، 636 بسته دارو، هشت عدد لاستیک کامیون و 112 ثوب پوشاک زنانه که همگی فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی بودند کشف شد.

این مقام انتظامی ارزش کالاهای خارجی قاچاق کشف شده را یک میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در این رابطه خودرو توقیف و راننده آن نیز دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

کشف 63 هزار نخ سیگار خارجی از خودرویی در نجف آباد
ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان نجف آباد در بازرسی از یک دستگاه خودروی پژو 206 ، تعداد 63 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق را کشف کردند .
فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد در تشریح این خبر گفت: طرح تشدید و مبارزه با کالای قاچاق و جرائم اقتصادی، مبارزه با کالای قاچاق از ماموریت های مهم انتظامی این فرماندهی است .

سرهنگ محمد رضا خدا دوست افزود: بر همین اساس ماموران این فرماندهی روز گذشته حین کنترل خودروهای مظنون به حمل کالای قاچاق در مبادی ورودی و برقرار نمودن ایست و بازرسی های مقطعی به یک دستگاه خودروی پژو 206 مشکوک که در بازرسی از این خودرو مقدار 63 هزار نخ سیگار خارجی فاقد هر گونه مجوز گمرکی کشف شد.

وی با بیان اینکه پلیس با متخلفان به شدت برخورد و فرصت ارتکاب جرم قاچاق به فرصت طلبان و مجرمان اقتصادی را نخواهد داد، افزود: در این زمینه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

کشف بیش از 159 کیلوگرم تریاک در اصفهان
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری سه سوداگر مرگ و کشف 159 کیلو و 850 گرم مواد مخدر تریاک در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ جهانگیر کریمی اظهار کرد: عوامل یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان حین گشت زنی در نوگنبد نایین به یک دستگاه خودرو سمند مشکوک و به آن دستور ایست دادند که راننده بدون توجه به اخطار ماموران اقدام به فرار کرد.

وی افزود: بلافاصله ماموران به تعقیب خودروی مذکور پرداخته و سرانجام توانستند آن را متوقف کنند که در بازرسی از این خودرو مقدار 96کیلو و 500گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و راننده نیز دستگیر شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همچنین ماموران ایست و بازرسی شهید شرافت نائین حین کنترل خودروهای عبوری طی بازرسی از یک دستگاه خودری ام وی ام مقدار 17 کیلوگرم تریاک را کشف و دو نفر را در این رابطه دستگیر کردند.

سرهنگ کریمی در ادامه از دستگیری قاچاقچی مواد مخدر در پوشش مسافر اتوبوسی که از جنوب کشور به سمت تهران در حرکت بود خبر داد و گفت: این فرد که مقدار 45 کیلو و 800 گرم تریاک را به طرز ماهرانه ای در داخل قوطی های کنسرو ذرت جاسازی کرده بود که با هوشیاری به موقع ماموران در عملی کردن نقشه خود ناکام ماند.

این مسئول انتظامی خاطر نشان کرد: در مجموع این سه عملیات تعداد دو دستگاه خودرو توقیف، چهار سوداگر مرگ دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

انهدام باند سارقان داخل خودرو در خمینی شهر
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر،از دستگیری اعضای باند 5 نفره سارقان داخل خودرو و کشف 500 میلیون ریال اموال مسروقه از مخفیگاه آنان خبر داد.

سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت داخل خودرو در سطح شهرستان و شکایت مالباختگان، تحقیقات گسترده ای در این زمینه توسط کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی انجام گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با یک سری اقدامات خاص علمی و تخصصی ویژه دریافتند که این سرقت ها توسط یک باند پنج نفره از سارقان حرفه ای صورت گرفته است.

این مسئول عنوان کرد: در ادامه، کارآگاهان مخفیگاه متهمان را شناسائی کرده و طی هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه به مخفیگاه آنان وارد شده و هر پنج متهم اصلی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر خاطر نشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان سه دستگاه خودرو و موتور سیکلت سرقتی به همراه مقدار زیادی اموال مسروقه داخل خودرو شامل دستگاه پخش، دوربین عکاسی و فیلمبرداری، گوشی تلفن همراه، انواع باندهای داخل خودرو، انواع مختلف ابزار آلات و اچار، کیف زنانه، لوازم خودرو و انواع دوچرخه کشف شد.

این مقام انتظامی ارزش کل اموال مسروقه کشف شده از مخفیگاه سارقان را 500 میلیون ریال عنوان و اظهارکرد: در ادامه این عملیات مالخر اموال مسروقه که با اعضای باند مذکور همدست بود نیز شناسائی و دستگیر شد.

وی افزود: در این زمینه تعدادی از مالباختگان شناسایی و شکایت علیه متهمان تنظیم شده و هر پنج نفر پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل و با قرار صادره روانه زندان شدند.

سرهنگ جعفری نژاد با بیان اینکه متهمان همگی اعتیاد به مواد مخدر داشته و دارای سوابق متعدد کیفری هستند، گفت: سارقان تا کنون به ده ها فقره سرقت اعتراف کردند اما تحقیقات در خصوص سرقت های احتمالی دیگر توسط آنان کماکان ادامه دارد.

انتهای پیام/ت.ت