صفحه اصلی » اجتماعی » هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در اصفهان آغاز شد/ تمرین صحنه واقعی نبرد در محیط واقعی «جنگ الکترونیک»

با مشارکت یگان های شکاری و ترابری ارتش؛

هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در اصفهان آغاز شد/ تمرین صحنه واقعی نبرد در محیط واقعی «جنگ الکترونیک»

مرحله اصلی و عملیاتی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، با رمز «یا ابوالفضل العباس (ع)» در منطقه عمومی اصفهان، با مشارکت کلیه پایگاه‌های شکاری و ترابری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آغاز شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۹

به گزارش صاحب نیوز؛  هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش با حضور انواع هواپیماهای شکاری بمب افکن و رهگیر، ترابری نیمه سنگین و سبک، هواپیماهای ارتباطی، شناسایی و شنود الکترونیکی، سوخت رسان و انواع هواپیماهای بدون سرنشین در منطقه عمومی اصفهان از امروز سه شنبه به مدت دوروز برگزار می‌شود.

سخنگوی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در جمع خبرنگاران به بیان جزئیات برگزاری این رزمایش هوایی پرداخت.

امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش، با بیان اینکه در این رزمایش انواع هواپیماهای جنگنده بمب افکن، ترابری، شناسایی و سوخت رسان به همراه انواع هواپیماهای بدون سرنشین شرکت دارند افزود: در این رزمایش هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین نیروی هوایی و هواپیماهای جمع آوری اطلاعات سیگنالی و شنود الکترونیکی در زمان های مختلف شبانه روز به پرواز در آمده و اهداف از پیش تعیین شده را مورد شناسایی قرار خواهند داد.

وی خاطر نشان کرد: در این رزمایش همچنین استتار، تمرین آماده باش‌ها، تمرین پدافند غیر عامل، بر اساس طرح‌های پراکندگی، تفرقه، اختفا، فریب الکترونیکی و اقدام درون سیستمی به اجرا در خواهد آمد.

امیر روز خوش اضافه کرد: در این مرحله از رزمایش خلبانان شجاع و جوان نیروی هوایی به تمرین تاکتک‌های نو و ابتکاری در راستای استفاده از مهمات هوشمند برد بلند و نقطه‌زن می‌پردازند.

فرمانده پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی ارتش اصفهان، خاطرنشان کرد: هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت بر اساس تمرین صحنه واقعی نبرد در محیط واقعی جنگ الکترونیک و تداوم عملیات در محیط جنگ‌های نوین و تمرین پدافند غیر عامل با بهره گیری از تاکتیک‌های ابتکاری عملیاتی انجام خواهد شد.

این مقام نظامی، اظهار کرد: هدف رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت اجرای رزمایش‌های تقویمی و سالیانه، ارتقای سطح مهارت فرماندهان در طرح ریزی و کنترل عملیات‌های هوایی در محیط واقعی جنگ الکترونیک، بروز رسانی سامانه‌ها و آزمایش دستاوردهای دفاعی و نمایش گوشه‌ای از اقتدار رزمی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/ ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد