صفحه اصلی » مقاومت » زمینه ظهور و بروز امثال شهید فهمیده فراهم شود/ شهدای دانش آموز الگوی مناسب برای مبارزه با تهاجم فرهنگی

امام جمعه بادرود در دیدار اعضای شورای بسیج دانش آموزی:

زمینه ظهور و بروز امثال شهید فهمیده فراهم شود/ شهدای دانش آموز الگوی مناسب برای مبارزه با تهاجم فرهنگی

امام جمعه بادرود گفت: شخصیت شهید فهمیده در دوران دفاع مقدس و شخصیت شهید حججی در دوران فعلی و در کسوت دفاع از حریم و حرم و در کل شهدای دانش آموز یک الگوی کامل و جامع برای مبارزه با تهاجمی هستند که نوجوانان و جوانان را در حوزه فرهنگ نشانه گرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده شهرستان نطنز صبح امروز به همراه جمعی از دانش آموزان بسیجی مدارس بادرود و همراهی تعدادی از مسئولان بخش امامزاده با حضور در دفتر امام جمعه بادرود نطنز با حجت الاسلام قاسمی امام جمعه این شهر دیدار کردند.

امام جمعه بادرود در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و نام شهید فهمیده و هفته بسیج دانش آموزی اظهار کرد: هرگاه نام بسیج برزبان جاری می شود، صفاتی همچون، شهادت، شهامت، دلاوری، ایثار و گذشت نیز به ذهن متبادر می شود چرا که این واژه مقدس با این فضیلت ها گره خورده است.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: شهید فهمیده یکی از شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس است که امام خمینی (ره) ایشان را رهبری ۱۳ ساله‌ معرفی می کند که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ‌ تر است با نارنجک، خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم کرد و خود نیز شربت شهادت نوشید.

وی ادامه داد: نقش شهدای دانش آموز در پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر در طول دوران دفاع مقدس کم تر از دیگر قشرهای مختلف مردم در جامعه اسلامی نبود، این ها توانستند با به تصویر کشیدن یک نمایش واقعی در دفاع از آرمان ها، آن هم با ترجیح دادن حضور در جبهه های جنگ به جای سنگر علم، نقش پررنگی را ایفا کنند.

امام جمعه بادرود تصریح کرد: شخصیت شهید فهمیده در دوران دفاع مقدس و شخصیت شهید حججی در دوران فعلی و در کسوت دفاع از حریم و حرم و در کل شهدای دانش آموز یک الگوی کامل و جامع برای مبارزه با تهاجمی هستند که نوجوانان و جوانان را در حوزه فرهنگ نشانه گرفته است.

وی تاکید کرد: تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان و نوجوانان که امروزه در نقش دانشجو و دانش آموز در جبهه علم فعالیت می کنند می تواند آینده روشن نظام و انقلاب را که همواره مورد هجوم بدخواهان بوده است را به دست این آینده سازان تضمین کند.

حجت الاسلام قاسمی، خاطر نشان کرد: آن چه که حرکت سالم کشتی نظام در پیچ های تاریخی را بیش از تضمین می کند، فراهم ساختن زمینه های ظهور و بروز امثال شهید فهمیده ها و شهید حججی ها است تا ضمن کمک به این حرکت بر محور منویات ولی فقیه، پیشرفت در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و غیره نیز مهیا شود.

انتهای پیام/ آوای نطنز/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد