صفحه اصلی » اجتماعی » مرمت و استحکام بخشی گنبد تاریخی مسجد باباعبدالله نایین

رئیس اداره میراث فرهنگی نایین خبرداد؛

مرمت و استحکام بخشی گنبد تاریخی مسجد باباعبدالله نایین

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین، از مرمت و استحکام بخشی گنبد مسجد تاریخی بابا عبدالله و فضاهای پیرامون آن توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان نایین با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین صبح امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به مرمت و استحکام بخشی گنبد تاریخی مسجد باباعبدالله و فضاهای پیرامون آن، اظهار کرد: بنای این مسجد و بافت پیرامون گنبد آن در سال های گذشته خسارات زیادی دیده است که نیاز مبرم به مرمت آن وجود داشت.

محمود مدنیان ادامه داد: برهمین اساس و به منظور احیای بافت این مسجد مبلغ یک میلیارد ریال بودجه از طریق پیگیری های متعدد اختصاص پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گذشت زمان و فرسایش شدید و متروکه شدن بناهای مجاور این بنای تاریخی و نیاز به ساماندهی، مرمت و استحکام بخشی پی ها و بدنه های نگهدارنده گنبد و اطراف آن، این بخش از بنای تاریخی نیز توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین مورد مرمت و استحکام بخشی قرار گرفت.

گفتنی است مسجد تاریخی باباعبدالله یکی از مهمترین بناهای تاریخی شهرستان نائین به عنوان گنبد مقبره ای و با وجود قبور متعدد که متعلق به عرفای آن زمان بوده، گنبد به صورت آجری با استفاده از فیلپوش ها و به صورت دو پوسته ساخته شده است.

انتهای پیام/ خ.ک

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد