صفحه اصلی » تولیدی » دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه برتر تولید علم در رشته فیزیک را کسب کرد

براساس گزارش های نیچر:

دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه برتر تولید علم در رشته فیزیک را کسب کرد

براساس گزارش های نمایه 2017 نیچر، دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان نخست تولید مقالات حوزه فیزیک در کشور را کسب کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ براساس گزارش های نمایه 2017 نیچر، دانشگاه صنعتی اصفهان ضمن کسب عنوان نخست تولید مقالات حوزه فیزیک، به لحاظ تعداد مقاله، پس از پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM) و دانشگاه تهران، جایگاه سوم برترین های ایران را به خود اختصاص داده است.

بر مبنای این گزارش که توسط نمایه نیچر(2017 Nature Index) منتشر شده است، از میان 70 مؤسسه و دانشگاه ایرانی، دانشگاه صنعتی اصفهان با 41 مقاله علمی، پس از پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM) و دانشگاه تهران، جایگاه سوم برترین مؤسسات آموزشی و پژوهشی ایران رابه خود اختصاص داده است.

همچنین، مجموعه دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه شهید بهشتی به ترتیب با 29، 25 و20 مقاله در رده های چهارم تاششم دارندگان بیشترین مقالات علمی قرار گرفته اند.

براساس این رده بندی، دانشگاه صنعتی اصفهان با برخورداری از 38 مقاله در رشته فیزیک، در رده نخست کشور در این حوزه قرار گرفته است.

نمایه نیچر تعداد68  مجله دارد که کمتر از یک درصد مجلات تحت پوشش علوم طبیعی وب آو ساینس را تشکیل می دهد و نزدیک به 30 درصد مجموع استنادات مجلات علوم طبیعی نمایه شده در تامسون رویترز را به خود اختصاص داده است،  لذا نشریاتی بسیار تأثیرگذار هستند.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد