صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » صحبت کردن درباره فضایل حضرت زهرا کاری مشکل و خارج از توان است

صحبت کردن درباره فضایل حضرت زهرا کاری مشکل و خارج از توان است

استاندار اصفهان گفت: صحبت کردن درباره حضرت زهرا (س) کاری مشکل و خارج از توان بوده و به تحقیق و بررسی عمیق و گسترده نیازمند است.

تاریخ انتشار: ۲۲:۰۸ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۱/۳۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از اصفهان بیدار، رسول زرگرپور ظهر امروز در مراسم جشن میلاد حضرت زهرا (س)، ضمن تبریک به مناسبت این میلاد فرخنده، درباره شخصیت حضرت زهرا (س) گفت: از صدیقه کبری می توان به عنوان مظهر محبت و شفقت خداوند، تکیه گاه امامت، کمک روز قیامت، میزان اعمال، عطر شفاعت، مادر هستی، نازدانه آل کسا، عصمت و عصاره بعثت و گوهر ناب کرامت یاد کرد، اماباید توجه کرد صحبت کردن درباره ایشان کاری مشکل و خارج از توان بوده و به تحقیق و بررسی عمیق و گسترده نیازمند است.

وی افزود: عفت، تقوا، طهارت، مجاهدت، شوهرداری، فرزندداری، سیاست فهمی همه بیانگر الگوبودن کوثر الهی است.

استاندار اصفهان برای تاکید سخنان خود، ابراز داشت: برای درک گوشه ای از فضایل الهی آن حضرت کافی است تا خطبه غرای حضرت را درباره حقیقت توحید مرور کنیم، چرا که این خطبه نشان دهنده غنای فکری و عظمت حضرت زهرا (س) است.

وی در خصوص دیدگاه های رایج امروز جهان درباره زن، اذعان داشت: در دنیای امروز دو دیدگاه متفاوت درباره زن وجود دارد؛ بزرگان اسلام از زن به عنوان حقیقت کوثر نام برده اند اما دیدگاه غرب، جنبش فمینیستی است که حاصل آن نگاه طلب کارانه، تحقیرآمیز، ظالمانه و متحجرانه مبنی بر برابری زن و مرد است.

زرگرپور درباره دیدگاه اسلام درباره زن بیان داشت: اسلام هیچ تفاوتی بین زن و مرد از لحاظ رشد و تکامل، تحصیل و حقوق الهی قائل نیست، بلکه تفاوت های ظاهری زن و مرد ذاتی است.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با زنان فرهیخته و نخبه در روز گذشته اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار فرمودند “باید ذهن خود را از تفکرات غلط و کلیشه ای غرب در مسئله زن تخلیه کرد و برابری جنسی زن و مرد از جمله حرفهای غلط غرب است و امروز ایران اسلامی از حضور خیل عظیم زنان دانشمند نخبه تحصیل کرده و با فرهنگ که بعضا مسئولیت های مهم اداری را هم بر عهده دارند بر خود می بالد، زنانی که نه تنها مدیریت خانواده و تربیت فرزندان را به خوبی بر عهده دارند بلکه در مسئولیت های اجتماعی هم الگو و نمونه اند”.

استاندار اصفهان در پایان برای همه بانوان حاضر در جلسه آرزوی موفقیت و پیروزی در عرصه خانه داری، تربیت فرزند و وظایف اجتماعی نمود.

شایان ذکر است، در این مراسم 200 نفر از بانوان شاغل در استانداری و فرمانداری ها، 19 نفر از فرزندان دختر شهیدان سرافرازی، 16 نفر از بازنشستگان و 50 نفر از کارکنان استانداری که در جشنواره شهید رجایی امتیاز کسب کرده بودند، تجلیل شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!