03
۱۲:۱۷ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۲/۲

در جشن میلاد کوثر گفته شد:

فرهنگ ساز ترین مادر عالم حضرت فاطمه سلام الله علیها است

غربی ها به این موضوع توجه نداشتند که هر فرهنگی توسط آنها قابل تغییر نیست و فرهنگ اسلام و فرهنگ فاطمی با هیچ فرهنگ عارض دیگری ممزوج نمی شود.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار چشمه سار، در روز میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها مراسم جشن میلاد آن حضرت در جوار آستان مقدس امامزاده احمد علیه السلام برگزار شد.

سخنران این مراسم با اشاره به مقولات فرهنگی و جایگاه فرهنگ در خصوص فرهنگ اصیل اظهار داشت: فرهنگ اصیل از عقل گرفته شده است و فرهنگ سازترین افراد در جهان ائمه اطهار می باشند و ائمه اطهار نیز در جستجوی فرهنگ از فاطمه سلام الله علیها الگو می گیرند.

مرجانی افزود: پیامبر به مسلمانان فرمود که ایمان در وجود زهرا سلام الله علیها موج می زند و این خصلت انسان کامل است. کدام دختری می تواند طی ۱۸ سال به این جایگاه برسد از این رو فرهنگ ساز ترین مادر عالم فاطمه سلام الله علیها می باشد.

فرهنگ در ابعاد مختلف قابل بررسی است اما در این مجال ما به اصول تربیتی حاکم بر زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به به سیاست هضم فرهنگ ها توسط آمریکا اظهار داشت: در آمریکا باید همه فرهنگ های دنیا به یک فرهنگ تبدیل شود و آن هم بر مبنای این تفکر که اگر کسی با ما کنار آمد که هیچ در غیر این صورت فرهنگ آنها را می گیریم و فرهنگ خود رابه آنها القاء می کنیم، اما آنها به این موضوع توجه نداشتند که هر فرهنگی توسط آنها قابل تغییر نیست و فرهنگ اسلام و فرهنگ فاطمی با هیچ فرهنگ عارض دیگری ممزوج نمی شود.

وی تصریح کرد: ما اگر بخواهیم فرهنگ سازی کنیم باید از فرزندان خود شروع کنیم و اگر بخواهیم شاکله های اصلی فرهنگ سازی را ترسیم کنیم باید از کودکان خود آغاز کنیم. نوع الگوگیری از امام معصوم آن است که روح حاکم بر رفتار او را باید الگو بگیریم.

وی با اشاره به اصول تربیتی حاکم بر رفتار حضرت زهرا سلام الله علیها اظهار داشت: حضرت فاطمه سلام الله علیها در تربیت دقیق بودند و دقیق بودن در تربیت ملزوماتی دارد که یکی از مهم ترین این ملزومات مطالعه نمودن است، هم چنین حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها امکانات مذهبی برای فرزندان خود آماده می کردند، ایشان از فضای مسجد برای تربیت فرزندان خود بهره می بردند. ایشان مراقب بودند بچه ها بیهوده گرا نشوند و پیش از حرف زدن عمل می کردند. ایشان در زندگی مشکلات اقتصادی شدیدی را تحمل کردند اما نشان دادند آن قدرکه ایمان، ادب و تقوا فرهنگ ساز است اقتصاد اینگونه نیست. آن حضرت خود را مسئول نسل گذشته و آینده بشریت می دانست.
وی با تاکید بر تربیت جهادی تصریح کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها فرزندان خود را جهادی تربیت کرد و جهادی تربیت کردن یعنی تنها خدا را دیدن. ایشان آن قدر فرزندان خود را جهادی تربیت کرد که هر کدام از فرزندان او به نوعی در راه اسلام فدا شدند و کار تربیت فرزند جهادی کار هر کسی نیست.

سخنرانی فرماندار شهرستان، اجرای سرود، اجرای مولودی، اهدا هدایایی به بانوان برگزیده ادارات شهرستان و قرائت بیانیه بسیج جامعه زنان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

این مراسم با همکاری، سپاه ناحیه خوانسار، شبکه بهداشت و درمان، دانشکده فنی دختران، اداره اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان خوانسار برگزار شد.