18e2999891374a475d0687ca9f989d83_342
۰۹:۰۴ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۸

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خبرداد؛

برپایی ۵۷ موکب از استان در مراسم اربعین/ کم کاری مسئولان در فراهم کردن امکانات زیرساختی موکب شهدای مدافع حرم اصفهان

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات اصفهان با اشاره به حضور ۵۷ موکب از استان اصفهان در مراسم اربعین حسینی، گفت: بالغ بر ۷۰ درصد از شهرستان های استان در این مراسم موکب دایر کرده اند

مصطفی نوریان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه موکب شهدای مدافع حرم استان اصفهان حاصل تلاش شبانه روزی سه ماه گذشته مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان است، اظهار کرد: ما 57 موکب را برای خدمت رسانی به زائران در این مسیر ثبت نام کرده، سازمان دهی کرده و برای آن ها پروانه صادر کرده ایم.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با بیان اینکه هفت موکب از این مجموع در مرز چزابه و شلمچه مستقر هستند، تصریح کرد: 50 موکب نیز در این مسیر به فعالیت می پردازند که 40 موکب در عمودها بین نجف تا کربلا و اطراف حرم امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) حضور دارند.

حضور نیروهای ده موکب استان در موکب شهدای مدافع حرم اصفهان

وی ادامه داد: 10 موکب از مجموع موکب های شهرستان های استان نیز در موکب شهدای مدافع حرم استان اصفهان مشغول به خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) هستند.

توزیع بالغ بر 35 هزار پرس غذا در بین زوار امام حسین(ع)

نوریان ادامه داد: این موکب ظرفیت بیش از دو هزار و 800 نفر اسکان و توزیع بالغ بر 35 هزار پرس غذا را  در طول روز دارا است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با بیان اینکه این موکب در محل ورودی شهر کربلا قرار دارد، عنوان کرد: تاکنون کار به خوبی پیش رفته است و توانسته ایم به خوبی از زوار امام حسین(ع) پذیرایی کنیم.

شباهت حال و هوای موکب شهدا مدافه حرم استان به جبهه های دفاع مقدس

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب ما در موکب ها بنا بر توصیه های مقام معظم رهبری تبدیل حال و هوای موکب به حال و هوای جبهه ها بوده است، عنوان کرد: ما هر روز صبح نماز صبح را به صورت جماعت اقامه کرده و سپس مراسم زیارت عاشورا برگزار می کنیم.

اقامه نمازهای جماعت با حضور بالغ بر یک هزار و 500 زائر

نوریان ادامه داد: در طول روز نیز دعاهای مختلف توسط موکب ها برگزار می شود و نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا با حضور بیش از یک هزار و 500 نفر از زوار برپا می شود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با اشاره به برپایی جلسات سخنرانی در این موکب ها، تاکید کرد: شهرداری برای ارائه خدمات و نظافت اطراف موکب ها در این محل حاضر بوده و هلال احمر نیز همراه با اکیپی از پزشک، پرستار و تجهیزات پزشکی و دارویی آماده ارائه خدمات به زائران است.

انتهای پیام/ م.ت