صفحه اصلی » سیاسی » حمله موشکی انصارالله به فرودگاه ریاض نشان از پیروزی مقاومت است

امام جمعه چادگان:

حمله موشکی انصارالله به فرودگاه ریاض نشان از پیروزی مقاومت است

امام جمعه چادگان، گفت:  این اتفاقات از جمله حمله موشکی یمنی ها به عربستان، هر کدام  پیام هایی دارند که نشان از پیروزی مقاومت است که دیدیم فرودگاه بین المللی ریاض را به لرزه در آورد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - جمعه ۱۳۹۶/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی، در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: ما چندین ناظر برای انسان سازی داریم که ناظر اول خدای متعال است و اگر بدانیم آن کسی که نمره می دهد و نمره اوست که مهم است دیگر ریا وگناه نمی کنیم.

حجت الاسلام سلیمانی، با بیان این که ناظر بعدی، انبیاء، اوصیاء و ائمه اطهار(ع) هستند افزود: این بزرگواران می بینند که فردا چگونه می خواهند شافع و شهادت دهند، پس شرط اظهار و شهادت روئیت و دیدن است.

وی ناظر سوم برای انسان سازی را زمین دانست و گفت: زمین همه را می نویسد و بازگو می کند، زمان هم همینطور و گواه هست، پس وقتی خدای متعال ناظر است چه کار کنیم که خروجی ما نمونه یک انسان کامل باشد؟

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به برگزاری مراسم های ماه محرم و صفر در شهرستان چادگان، اظهار کرد: درود بر شماچادگانی ها که قریب به دوماه مساجد وحسینیه ها را سیاه پوش وعزاداری کردید اما پیامد باید برای همه  عزاداران در سراسر کشور این باشد که بعد از این دو ماه عزاداری، مروت، رحم و اتحاد بیشتر باشد.

خطیب نماز جمعه چادگان، به مناسبت های هفته ای که پیش رو داریم اشاره کرد و افزود: هفته کتاب و کتابخوانی است که متأسفانه آن جور که شایسته یک جامعه اسلامی هست، ما رتبه قابل قبولی نداریم و مقام معظم رهبری نیز عدم رضایت خود را از این موضوع بارها اعلام کرده اند.

وی با بیان این که فرصت های زیادی را در طول روز از دست می دهیم و ما باید از آن ها به نحو احسن استفاده کنیم گفت: کتبی را مطالعه کنیم که والدین، فرزندان را مأنوس با کتاب کنند و زمستان که شب های طولانی دارد، فرصت خوبی است.

حجت الاسلام سلیمانی، در خصوص کتاب خوانی و خرید کتاب به مسئولان دولتی تأکید کرد همان طوری که خیلی از لوازم را در سبد مصرفی قرار می دهید، یک درصد کوچکش را برای خرید کتاب قرار دهید.

وی در این خصوص خاطر نشان کرد: در زندگی ها لوازمی خریده می شود که یکبار هم مصرف نمی شود و باید گاهی هزینه ها به این سمت آورده شود و اما مدیر و مسئولی که از بودجه بیت المال صرف هزینه مبلمان اتاقش می کند فایده ای برای خدمت ندارد.

حجت الاسلام سلیمانی شهادت هشت مرزبان را که توسط تروریست های وابسته به استکبار به شهادت رسیدند تسلیت گفت و افزود: به حمدالله کشوری که در امنیت کامل به سر میبرد از اخلاص این عزیزان است.

وی به اوضاع منطقه و استعفای حریری و حمله موشکی انصارالله به فرودگاه ریاض و جریان شاهزادگان سعودی از طرف دولت سعودی اشاره کرد و گفت: این اتفاقات هر کدام  پیام هایی دارند که نشان از پیروزی مقاومت است که فرودگاه بین المللی ریاض را به لرزه در آورد.

حجت الاسلام سلیمانی تصریح کرد: دولت عربستان به دنبال تنش و آشوب در لبنان است که امیدواریم، همه توطئه ها نقش بر زمین شود.

حجت الاسلام سلیمانی ادامه داد: اربعین؛ راهپیمایی و اعتراض است، اعتراض مرزبندی بین خودی و غیر خودی انسان های آزاده و غیر آزاده است که دشمنان اسلام جهان را از یک اتفاق کوچک پر می کنند، اما این حماسه بزرگ را به جهت ترسشان پوشش رسانه ای نمی دهند.

امام جمعه چادگان خاطر نشان کرد: این کشورها دنبال کشتن و ظلم هستند اما حکومت امام حسین(ع) که برخواسته از یک نمونه انسانی است را جلوه نمی دهند و می ترسند که اسلام بیش از پیش به همه جا سرایت کند.

انتهای پیام/ چادگان نا/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد