صفحه اصلی » سیاسی » سیاستهای خصمانه استکبار در منطقه شکست خورده است

امام جمعه شهرضا:

سیاستهای خصمانه استکبار در منطقه شکست خورده است

امام جمعه شهرضا گفت: سیاستهای خصمانه آمریکا و صهیونیست در منطقه شکست خورده است که باتوجه به مسائلی که پیش آمده باید بگوییم، استکبار جهانی دیگر جایی در منطقه ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۶ - جمعه ۱۳۹۶/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرضا، که در مسجد و حسینیه صدیقه طاهره برگزار شد، با اشاره به بخشهایی از تحولات منطقه خاورمیانه عنوان کرد: آمریکا و صهیونیست بعد از شکست در طرح ایجاد و حمایت از گروهکهای تروریستی به دنبال حمایت از استقلال منطقه کردستان بودند که این دسیسه نیز به شکست منجر شد.

وی بیان کرد: دشمنان تلاش زیادی کردند تا فرهنگ انقلاب و پیام اسلام به دیگر مناطق نرسد اما موفق نشدند از این پس نیز باید هوشیاری خود را حفظ کنیم و اجازه ندهیم تا دشمنان انقلاب و اسلام به اهداف خود برسند.

امام جمعه شهرضا، با اشاره به بخشهایی از سخنان امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ملت ایران با اقتدا به امام حسین(ع) و فرهنگ والای عاشورایی در برابر مستکبران جهان ایستادگی می‌کند و هرگز عقب نشینی نخواهد کرد.

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: ملتی که عشق به شهادت در همه اقشار و گروه های سنی آن وجود دارد هرگز شکست نمی خورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: پیاده روی اربعین درواقع مانور بزرگی برای نشان داده عظمت جهان تشیع است.

امام جمعه شهرضا، ادامه داد: جهانیان وقتی ببینند که پیروان یک مذهب واقعه ای را از سال ۶۱ هجری قمری تا امسال زنده نگه داشته اند برایشان سوالاتی درباره عظمت شیعه مطرح می‌شود که ثمره نهایی آن انتشار فرهنگ تشیع در جهان است.

حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: عظمت عاشورا و فرهنگی عاشورایی باعث تربیت تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان مؤمن و انقلابی شده است که هر یک از انها برای به عنوان مدافعان حرم برای دفاع از آرمانهای دینی و انقلابی حاضرند جان خود را فدا کنند.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی سلفی، یهودی ها، داعشی ها و انگلیسیها و مهمتر از همه امریکاییها برای براندازی نظام اسلامی و استقرار حکومتی دست نشانده خود در کشور تلاش می کنند که این دسیسه ها تاکنون با هوشیاری و حضور به موقع مردم در صحنه، با شکست مواجه شده است.

امام جمعه شهرضا گفت: این پیاده روی برای جهانیان پیامهای زیادی دارد چرا که شاهدیم در روز اربعین پیروانی از همه ادیان الهی برای مشاهده این گردهمایی بزرگ شیعیان در محل حاضر می‌شوند و خبرنگاران زیادی از رسانه‌های گروهی جهان این واقعه مهم را پوشش می‌دهند.

حجت الاسلام یعقوبی اذعان کرد: متأسفانه برخی از افراد جاهل با کارهای خود و با سخنانی که بر زبان جاری می کنند قصد دارند تا مانع از انجام پیاده روی اربعین یا ادای مناسک حج شوند در حالی که این کارها برای معرفی فرهنگ تشیع و اسلام به جهان و عمل به احکام اسلامی لازم و واجب است.

انتهای پیام/شهرضانیوز/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد