پلیس1
۱۳:۴۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۲

اخبار انتظامی استان؛

باند جاعلان اسناد و مدارک خودرو متلاشی شد/ انبار دپوی ظروف قاچاق در اصفهان لو رفت

اعضای باند جاعلان حرفه ای اسناد و مدارک خودرو و موتورسیکلت با هوشیاری ماموران پلیس راهور شهرستان نجف آباد شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد اظهار کرد: ماموران پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان نجف آباد هنگام اعمال قانون یک دستگاه خودرو متوجه جعلی بودن مدارک آن شده و بلافاصله با همکاری ماموران واحد گشت انتظامی این فرماندهی نسبت به دستگیری راننده آن اقدام کردند.

سرهنگ محمدرضا خدا دوست افزود: با دستگیری این فرد تحقیقات در این زمینه انجام و با یک سری اقدامات علمی و تخصصی مشخص شد متهم با همکاری دو نفر دیگر از همدستانش در امر جعل مدارک و اسناد دولتی دست دارد.

این مسئول عنوان کرد: پس از کسب این موضوع ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از منزل متهم دو همدست دیگر وی را که در حال جعل مدارک دولتی مانند بیمه نامه خودرو و غیره بودند دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد تصریح کرد: در این عملیات ده ها مورد مدارک جعلی موتورسیکلت ، انواع بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت و خودرو ، انواع سند موتور سیکلت و گواهینامه وسایل نقلیه به همراه تعدادی مهر جعلی مربوط به ادارات دولتی کشف شد .

انبار دپوی ظروف قاچاق در اصفهان لو رفت
کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان طی بازرسی از انباری در شهر اصفهان محموله ظروف خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال را کشف کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اعلام این خبر اظهار کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس در ادامه طرح های مقابله با نگهداری کالاهای خارجی قاچاق در انبارهای سطح استان ، از دپوی ظروف خارجی قاچاق در انباری واقع در حاشیه شهر اصفهان مطلع شدند و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.

سرهنگ ستارخسروی ادامه داد: کارآگاهان پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از انبار مذکور 169 کارتن ظروف خارجی فاقد مدارک مثبته گمرکی کشف کردند.

این مسئول انتظامی ارزش کالای کشف شده را یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

حرکت با دنده عقب کشنده ولوو در جاده خطر آفرین شد
 بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی کامیونت نیسان با کامیون کشنده ولوو که در محور آزادگان رخ داد یک نفر در این حادثه در دم فوت کرد .

سرهنگ جهانگیر کریمی اظهار کرد: ساعت 18 و 50 دقیقه شب گذشته ماموران پلیس راه شاهین شهر- کاشان از برخورد یک دستگاه کامیونت نیسان با کامیون کشنده ولوو در محور آزادگان مطلع و بلافاصله به منظور بررسی حادثه در محل حاضر شدند.

وی افزود:‌ در این حادثه مشخص شد خودروی کامونت نیسان در حال عبور از جادده بوده که با خودروی کشنده که به صورت دنده عقب در جاده حرکت می کرد برخورد می کند و در اثر شدت آن راننده خوروی کامیونت نیسان در دم فوت می کند.

توقیف خودروی حامل تریاک در عملیات یگان تکاوری اصفهان
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از توقیف یک دستگاه خودروی پژو405 حامل بیش از 28 کیلو گرم تریاک در عملیات ماموران یگان تکاوری این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ جهانگیر کریمی  گفت:ماموران یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان حین کنترل خودروهای عبوری در جاده های خاکی و راه های فرعی منطقه شرق اصفهان به یک دستگاه پژو 405 مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو مقدار 28 کیلو 900گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و چهار نفر از سرنشینان خودرو دستگیر شدند.
این مقام مسئول با بیان اینکه قاچاقچی اصلی مواد مخدر برای گمراه کردن ماموران از پوشش مسافرت خانوادگی استفاده کرده بود افزود: ماموران پلیس در این عملیات توانستند با دقت و هوشیاری بالای خود نقشه این سوداگر مرگ را با ناکامی مواجه کنند.

 

دستبند پلیس بر دستان سارق اماکن خصوصی در نجف آباد
 فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد از دستگیری سارق اماکن خصوصی وکشف بیش از 80میلیون ریال اموال مسروقه توسط ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ محمد رضا خدا دوست  در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع سرقت از اماکن خصوصی،در سطح شهرستان رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ خدا دوست افزود: ماموران پلیس آگاهی پس از تشکیل پرونده تحقیقات گسترده ای در این زمینه آغاز و با انجام یک سری اقدامات خاص علمی و تخصصی سرانجام عامل این سرقت ها را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم که از سارقان سابقه دار است در بازجویی های انجام شده به چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی به ارزش بیش از 80 میلیون ریال اعتراف کرد که در این خصوص پرونده تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضاییشد.

انتهای پیام/ت.ت