82469153-71492356
۱۳:۳۴ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۳

رئیس میراث فرهنگی شهرستان نائین خبرداد؛

بازدید ۳۳ هزار گردشگر خارجی از نایین/ گردشگران اروپایی در صدر بازدیدکنندگان از شهرستان

رئیس میراث فرهنگی شهرستان نائین خبر از بازدید بالغ بر ۳۰ هزار گردشگر خارجی در طول هفت ماه گذشته از شهرستان نایین داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مدنیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید بیش از 33 هزار نفر گردشگر خارجی از بناهای تاریخی شهرستان نائین، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون براساس آمار ورود گردشگران به شهرستان این تعداد گردشگر در مراحل مختلف از بناهای تاریخی شهرستان بازدید کرده اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین با بیان اینکه بیشترین گردشگران حاضر در شهرستان از قاره اروپا بوده اند، عنوان کرد: کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا بیشترین آمار گردشگران را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان این که گردشگرانی از سایر قاره های جهان نیز از بناهای تاریخی نایین دیدن کرده اند، گفت: در بین گردشگران، توریست های کشورهای شرق آسیا، ‌جنوب آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و جنوبی و استرالیا به جشم می خورند.

مدنیان با اشاره به مهم ترین بناهای مورد توجه گردشگران خارجی، تصریح کرد: مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان نائین که گردشگران خارجی از آن بازدید می کنند شامل مسجد جامع نائین، ‌خانه تاریخی پیرنیا، موزه کویر نائین، ‌محلات تاریخی ‌باب المسجد، ‌چهل دختران و نوآباد، نارین قلعه، بازار تاریخی نائین، ‌کارگاه های عبابافی محمدیه، کویرهای مناطق شرقی شهرستان، انارک و چوپانان است.

گفتنی است شهرستان نایین یکی از شهرستان های کویری در شرق استان است که بالغ بر یک هزار و 200 اثر تاریخی در آن شناسایی شده و جاذبه های طبیعی فراوانی از جمله کویر و معدن و آداب رسوم و سنت های خاصی را در دل خود جای داده است.

انتهای پیام/ت.ت