صفحه اصلی » اجتماعی » اعتیاد همه اقشار جامعه را تهدید می کند/ لزوم استفاده از فرصت های آموزشی در کاهش گرایش به اعتیاد

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی اردستان:

اعتیاد همه اقشار جامعه را تهدید می کند/ لزوم استفاده از فرصت های آموزشی در کاهش گرایش به اعتیاد

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی اردستان گفت: اعتیاد پدیده ای است که همه را تهدید می کند و در کمین همه افراد جامعه نشسته تا از غفلت آن ها استفاده کند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد علی ناجی نیا پیش از ظهر امروز در مراسم همایش اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر در سالن اداره ارشاد اردستان اظهار کرد: مسئله نگران کننده در خصوص مبارزه با اعتیاد این است که دانش به روز بیماری اعتیاد رانمی شناسیم.

وی افزود: دانش هایی که امروزه همه در خصوص شناخت اعتیاد داریم باید بررسی شود که چقدر این باورها درست و صحیح بوده است.

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی اردستان گفت: مهم ترین باورهایی که در خصوص اعتیاد وجود دارد چند موضوع مشخصی است که باید همه آن را فرا بگیرند.

ناجی نیا با بیان اینکه بعضی افراد مواد را با نیت تفریحی یا تفننی بودن، استفاده می کنند، تصریح کرد: مصرف اعتیاد هیچگاه تفریحی نبوده و در صورت مصرف، افراد به عنوان یک فرد معتاد شناخته می شوند.

وی تصریح کرد: والدین و خانواده ها فکر می کنند اعتیاد فقط به سراغ قشر خاصی از جامعه می رود که این نگرش غلط بوده و اعتیاد کاری با تحصیل و سن و شغل نداشته و همه را تهدید می کند.

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی اردستان اعتیاد را پدیده ای دانست که همه را تهدید می کند و در کمین همه افراد جامعه نشسته تا از غفلت آنها استفاده کند.

ناجی نیا همچنین تاکید کرد: ترک مصرف مواد مخدر کار راحتی به نظر می رسد ولی یکی از راه های دشوار همین ترک مواد مخدر است.

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی اردستان خاطرنشان کرد: دانش خود را باید در خصوص اعتیاد بالا ببریم تا خدای ناخواسته دچار آسیب های اجتماعی نشویم.

ناجی نیا با اشاره به هیجان طلبی که نوجوانان و جوانان دارند افزود: سن اعتیاد بسیار پایین آمده و آموزش هایی که گذاشته می شود درکاهش اعتیاد بسیار مهم است.

انتهای پیام/صبح اردستان

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99