صفحه اصلی » استان اصفهان » برخوار » واگذاری سندهای مالکیت واحدهای مسکن مهر دولت آباد به ساکنان

در جلسه ای با معاون وزیر مصوب شد؛

واگذاری سندهای مالکیت واحدهای مسکن مهر دولت آباد به ساکنان

سند مالکیت واحدهای مسکن مهر دولت آباد براساس توافق نامه معاون وزیر اقتصاد و دارایی و نماینده مردم برخوار به ساکنان این واحدها تحویل داده می شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه ای با هماهنگی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم برخوار در مجلس در خصوص وثایق بانک در وزارت اقتصاد و دارایی تهران با حضور مرتضی علیخاصی نماینده حاجی و سید علی رضوی معاون وزیر در تهران، وزارت اقتصاد و دارایی، در دفتر معاون امور مجلس وزارت امور اقتصاد و دارایی صبح امروز برگزار شد.

طی این جلسه پس از بحث و بررسی با توجه به امضاء قرارداد اهالی مسکن مهر دولت آباد در خصوص در رهن قرار دادن سندهای مالکیت پس از آماده شدن سندها مواردی مصوب و مقرر شد سندها تنها در رهن بانک قرار گیرد و کلیه وثایق بانکی از جمله نامه های کسر از حقوق و سفته ها، چک ها، پول های مسدودی داخل حساب و… کاملا به اهالی بازگردانده شود، همچنین به لحاظ هزینه بر بودن رهن اسناد که تقریباحدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است، مبلغ یک میلیون تومان وام با همان سند در رهن بانک از طریق بانک مسکن مربوطه به ۳۷۵ واحد متقاضی سندهای فاز دو تعلق بگیرد (کل مبلغ موافقت شده ۳۷۵ میلیون تومان است).


از دیگر مصوبات این جلسه این بود که در صورت فروش واحدها توسط متقاضی، انتقال سند به خریدار به صورت رهنی با استعلام از شعبه بانک مسکن میسر شود.
رئیس هیئت مدیره مسکن مهر دولت آباد در این جلسه عنوان کرد: مزایای این تفاهم این است که برداشت از ضامن کسر از حقوق حذف و در پایان لغو می شود، در صورت خرید و فروش خانه، مالکان دغدغه وثایق کسر از حقوق و سفته را ندارند، همچنین مسدودی پول های بسیاری از متقاضیان که توان گذاشتن کسر از حقوق را نداشتند و یا مبلغ حقوق ضامن کسر از حقوقشان کم بوده و پول مسدودی دارند، آزاد می شود.

فاطمه باقری افزود: همچنین کسر از حقوق آزادشده را می توان برای وام های دیگر که الزام اکثر بانک ها است، استفاده کرد، دیگر این که با توجه به صحبت های انجام شده سند برای وثیقه قرار دادن وام های دیگر نسبت به مبلغ وام میسر است.
وی خاطرنشان کرد: سندهای مالکیت با توجه به این جلسه از بلاتکلیفی در خواهد آمد و سندهای مالکیت تک برگی کلیه واحدها به اهالی تحویل داده می شود که این موضوع نیز از دیگر مزایای این تفاهم است.

محمد جلالی مدیرکل اداره امور مجلس وزارتخانه، رضا معطر مشاور معاون وزیر، مریم میری معاون مدیرکل امور بانک ها و بیمه ای وزارت امور اقتصاد و دارایی و عضو هیات مدیره بانک مسکن و رئیس اعتبارات بانک مسکن کشور و فاطمه باقری به عنوان نماینده اهالی کوی الهیه شهر دولت آباد از دیگر افراد حاضر در این جلسه بودند.

انتهای پیام / چشم برخوار/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + هجده =