صفحه اصلی » مذهبی » همدلی و یکدلی راه حل بسیاری از مشکلات اجتماعی/ دشمنان از تفرقه افکنی بین مسلمانان سود می برند

امام جمعه موقت خور عنوان کرد؛

همدلی و یکدلی راه حل بسیاری از مشکلات اجتماعی/ دشمنان از تفرقه افکنی بین مسلمانان سود می برند

امام جمعه موقت خور عامل اصلی مشکلات اجتماعی را نبود وحدت عنوان کرد و گفت: اگر همدلی و یکدلی باشد مشکلات اجتماعی مانند نزاع و طلاق کم خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۸

به گزارش صاحب نیوز حجت الاسلام و المسلمین حسین عزیز در مراسم عزاداری شب شهادت امام رضا(ع) با اشاره به سفارش های امام رئوف برای سعادت مردم گفت: همدلی یک نعمت بزرگ است که امام رضا(ع) بار ها به آن سفارش کرده اند.

امام جمعه موقت خور افزود: خداوند در قرآن کریم پیامبر اکرم(ص) را کسی معرفی می کند که دل های مردمی که با هم دشمن بودند را به هم نزدیک کرد و بین آن ها دوستی ایجاد نمود و از این نعمت الهی بهرمندشان کرد.

وی تفرقه افکنی را یکی از نشانه های انسان های منافق عنوان کرد و افزود: خداوند در قرآن کریم از تفرقه افکنی و تشتت که همان پراکنده ساختن است نهی کرده است، انسان های منافق قلب هایشان بهم نزدیک نیست و همیشه دچار اختلاف هستند.

حجت الاسلام عزیز یکدلی را عامل تعجیل در ظهور امام زمان(عج) عنوان کرد و افزود: امام زمان(عج) در نامه ای به شیخ مفید می فرمایند «اگر شیعیان ما باهم یکدل می شدند ظهور ما نزدیک می شد».

وی عامل اصلی مشکلات اجتماعی را نبود وحدت عنوان کرد و افزود: اگر همدلی و یکدلی باشد مشکلات اجتماعی مانند نزاع و طلاق کم خواهد شد.

امام جمعه موقت خور با اشاره به تفرقه افکنی دشمنان اسلام بین مسلمانان برای نفع بردن خودشان گفت: دشمنان ما از اختلاف بین مسلمانان لذت می برند، حمله عربستان به یمن باعث خوشحالی اسراییل می شود.

وی افزود: پرهیز از جدال، به دیدار یکدیگر رفتن، و پشت نکردن به یکدیگر را از دیگر سفارش های امام رضا(ع) عنوان کرد و گفت: کسی که به زیارت برادرش بروند بهشت بر او واجب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عزیز با بیان این که اساس دین ما محبت است تصریح کرد: امیدواریم خداوند فرصت اعمالی را به ما عنایت فرماید که به حُب و محبت خدا نزدیک شویم.

وی کم توقعی را یکی از عوامل همدلی از دیدگاه امام رضا(ع) عنوان کرد و افزود: انسانی که پر توقع باشد اختلاف او بیشتر می شود هر قدر توقع ها کمتر باشد همدلی بیشتر می شود.

امام جمعه موقت خور حسن ظن، عفو پذیری و بخشش و گذشت را از دیگر عوامل ایجاد همدلی عنوان کرد گفت: اگر در زندگی اجتماعی و حیات سیاسی خوش گمان باشیم و دچار سوءظن نشویم هرگز نفاق در بین ما رسوخ نمی کند.

وی تواضع و فروتنی را از شاخصه های اخلاقی هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت عنوان کرد و افزود: امام رضا(ع) این طور زنذگی کرد که توانست محبت مردم را جلب کند.

انتهای پیام/سفیر خور

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد