صفحه اصلی » استان » اردستان » ۴۶ واحد نانوایی پخت انواع نان در اردستان را بر عهده دارند/ 256مورد بازرسی از نانوایی های اردستان انجام شده است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان:

۴۶ واحد نانوایی پخت انواع نان در اردستان را بر عهده دارند/ 256مورد بازرسی از نانوایی های اردستان انجام شده است

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان گفت: ۴۶ واحد نانوانی در شهرستان اردستان در پخت انواع نان فعالیت دارد و ماهانه هفت هزار و ۵۰۰ کیسه آرد ۴۰ کیلویی بین آن ها توزیع می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۲ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد رضا باقری در گفت و گو با صبح اردستان اظهار کرد: امسال حدود ۲۵۶ مورد بازرسی از نانوایی های سطح شهرستان اردستان انجام شده است.

وی افزود: افزایش تعداد نانوایی های غیر مجاز پخت نان در خانه و توزیع در سوپرمارکت ها و هم چنین ورود نان از شهرستان های اطراف از معضلات و مشکلات نانوایی های اردستان است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان گفت: ۴۶ واحد نانوانی در شهرستان اردستان در پخت انواع نان فعالیت دارد و ماهانه هفت هزار و ۵۰۰ کیسه آرد ۴۰ کیلویی بین آنان توزیع می‌شود.

بافری تصریح کرد: با هدف ارتقا کیفیت و کمیت نان در شهرستان اردستان و بررسی مشکلات نانوایان گشت‌های مستمر به صورت ماهانه از نانوایی‌ها انجام می شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در این بازدیدها به هشت پروند تخلف شامل گرانفروشی، کم فروشی، عدم کیفیت نان و رعایت موارد بهداشتی رسیدگی شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان با بیان اینکه در هر نانوایی دو یا سه نفر مشغول به کار هستند که از لحاظ معیشتی و گذران زندگی مشکلات فراوانی دارند، تصریح کرد: سالانه دستمزد کارگر، آب و برق، اجاره، بیمه در حال افزایش است، اما نرخ نان در سه سال گذشته هیچ تغییری نکرده است.

باقری سرانه مصرف استاندارد آرد را 5/4 کیلو برای هر نفراعلام کرد که در اردستان این رقم 9 کیلوگرم بوده و با برگزاری کلاس های متعدد، سرانه مصرف هر فرد را به 5/7 کیلوگرم کاهش یافته است.

انتهای پیام/صبح اردستان/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد