صفحه اصلی » مذهبی » عناوین برتر دین و اندیشه » ناموس کوئست! نگاهی به جزوات آموزشی گلدکوئست (قسمت اول)

اختصاصی صاحب نیوز/ برای اولین بار در فضای مجازی

ناموس کوئست! نگاهی به جزوات آموزشی گلدکوئست (قسمت اول)

برای جذب هر شخص مراحل زیر باید انجام شود. این مراحل بسیار ساده و آسان می باشند ولی بسیار پر کاربرد و پرقدرت می باشند و با انجام آن ها به سادگی موفق می شوید. توجه کنید که روال زیر مانند کلیدی برای کسب موفقیت در این تجارت است…

تاریخ انتشار: ۲۱:۴۷ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۳

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، گلدکوئست در لغت به معنی جستجو برای طلا است و نام شرکتی هرمی است که با ادعای تجارت الکترونیکی، به جذب مشتری برای شرکت و فروش سکه کلکسیونی می پردازد. با عضوگیری و اضافه کردن زیرمجموعه ها، شرکت مبلغی به عنوان پورسانت به شما و بالادستی های شما پرداخت می کند و ادعا می کند که سود کلان و سرشاری را عاید شما و زیرمجموعه هایتان می کنند. اما نکته مهم عملی نبودن پلان کاری در این سیستم آن است که با توجه به اینکه هر کس باید دو نقر دیگر را وارد این تجارت کند پس از ۳۲ مرحله یا level تعداد زیرمجموعه های یک فرد به بیش از ۸ میلیارد نفر می رسد، یعنی دقیقا ۸،۵۸۹،۹۳۴،۵۹۲ نفر!

با بحث گلدکوئست و فعالیت های غیرقانونی آن و دعوا مرافعی که باعث آن شد به خوبی آشنا هستیم. اما نکته ای که کمتر بدان پرداخته شد قدرت جذب و سازماندهی آن بود که حتی در زمان غیرقانونی اعلام شدن نیز موفق می شد جمعیت کثیری از میانسال و جوان را به سمت خود جذب کند. اما به راستی راز پشت پرده آن چه بود؟ شاید یکی از رموز آن را بتوان در جزوات آموزشی و اتاق فکر روانشناسی شده آن جستجو نمود. شایان ذکر است که این جزوات حکم ناموس گلدکوئست را داشت و چنانچه در آخر این جزوه خواهیم دید اکیدا توصیه شده است که این متن هرگز در اختیار دیگران قرار نگیرد و برای آن امضا و تعهدنامه نیز گرفته اند. این جزوه جزوه آموزشی اصلی گلدکوئست است که به هیچ عنوان تاکنون در فضای مجازی منتشر نشده است و همانگونه که مشاهده می شود، بند بند و قدم به قدم آن شامل نکات دقیق روانشناسی و مدیریتی است که به مانند یک سناریو در دستور کار اعضای گلدکوئست قرار گرفته است و حتی در چندین جای این متن اشاره شده است که: اعضا فقط موظف به دستورالعمل های استاندارد این جزوه هستند و لاغیر!

گلدکوئست

با عرض سلام و تبریک جهت پیوستن به شبکه جهانی QI به اطلاع دوستان عزیز می رساند که هدف اصلی ما حمایت و پشتیبانی از شما، برای انجام درست و صحیح این تجارت توسط شما می باشد در این متن اصول اولیه این تجارت برای شما توضیح داده شده است و شما می توانید با خواندن دقیق و رعایت کردن این اصول، در این کار موفق شوید.
فراموش نکنید که شما اولین فردی نیستید که در دنیا، کشور خود، شهر خود و یا بین دوستان خود وارد سیستم شده اید، پس برای دستیابی به موفقیت، از تجربیات دوستان خود و شرکت QI استفاده نمایید.
در ضمن توجه کنید که پس از ورود هر کدام از زیر مجموعه ها، باید این متن را در اختیار آنها قرار داده و آنها را موظف به خواندن این متن نمایید تا آن ها نیز بتوانند با انجام درست این مراحل این کار در رشد مجموعه خود و شما موفق شوند. به یاد داشته باشید که مراحل و جملات کلیدی زیر توسط روانشناسان و جامعه شناسان طراحی شده و یک روال علمی، عملی و حساب شده می باشد و رعایت نکردن آن ها باعث عدم پیشرفت شما خواهد شد.
دراین متن فرض شده که شما دوست عزیز تازه به این شبکه وارد شده اید و قصد دارید که این سیستم را به دوستان خود معرفی کنید. لطفا به نکات زیر توجه کنید:
• در نظر بگیرید شما بهترین، سریع ترین و قوی ترین ماشین دنیا را خریداری نموده اید. اما در ابتدا طرز استفاده از آن را نمی دانید. خوب مسلما، داشتن این ماشین شما را راضی نخواهد کرد و شما به قصد استفاده از این ماشین، آن را تهیه کرده اید. بنابراین شما حتما کتاب های راهنمای این ماشین را تهیه خواهید کرد و نحوه استفاده از آن را فرا خواهید گرفت و سپس از آن استفاده خواهید نمود. فراموش نکنید شاید شما وارد بهترین شبکه تجاری شده باشید اما تا اصول استفاده از آن را فرا نگیرید هرگز نمی توانید از آن بهره برداری کنید. بنابراین حتما از افرادی که شما را به این سیستم معرفی کرده اند بخواهید که جلسات آموزش و تمرین را برای شما برگزار کنند. خصوصا دیدن ۸ سی دی آموزشی این سیستم همراه معرف خودتان، که به عنوان راهنمای این سیستم توسط خود کمپانی ارائه شده و بسیار ضروری و لازم می باشد.
• فکر نکنید به دلیل اینکه مبلغ سرمایه سرمایه گذاری برای شروع در این تجارت کم است، پس این یک کار کوچک، آسان و یا تفریحی است. تنها در صورتی موفق خواهید بود که در این کار جدی و پرتلاش باشید و با آینده نگری فعالیت کنید.
• معمولا از هر ۱۰ نفر دوست شما، ۱ نفر توسط شما وارد این شبکه می شود، بنابراین ممکن است با شنیدن پاسخ های منفی از طرف دوستان خود بسیار ناامید و دلسرد شوید، در صورتیکه این یک روال عادی است که برای تمام افراد، پس از ورود به این سیستم به وقوع می پیوندد و این مساله نباید باعث ناامید شدن شما گردد.

از مخالفت مهراس، چرا که بال ها در خلاف باد و نه موافق آن به پرواز در می آیند

• دلیل اصلی عدم موفقیت افراد در این سیستم نداشتن (نفهمیدن) نیست. مردم به خاطر انجام ندادن و پشت کار نداشتن شکست می خورند و همچنین شکست یک نفر در این مجموعه، شکست این تجارت نیست.
• معمولا از زمانی که شما QI را به دوستی معرفی می کنید، تا زمانی که وی تصمیم نهایی خود را برای ورود به سیستم بگیرد و پول خرید سکه را فراهم کند، ۳ الی ۴ هفته طول می کشد، بنابراین در این تجارت صبور و با حوصله باشید.

موفقیت چیزی نیست که بهایی برایش بپردازید، این شکست است که بهایش را خواهند پرداخت.

مراحل جذب افراد جدید:
برای جذب هر شخص مراحل زیر باید انجام شود. این مراحل بسیار ساده و آسان می باشند ولی بسیار پر کاربرد و پرقدرت می باشند و با انجام آن ها به سادگی موفق می شوید. توجه کنید که روال زیر مانند کلیدی برای کسب موفقیت در این تجارت است. با وجود اینکه وزن و اندازه دندانه های یک کلید بخشی کوچک از وزن و اندازه خود کلید می باشد، وجود هر کدام از این دندانه ها برای باز کردن قفل بسیار لازم و ضروری است و بدون هر کدام از این دندانه ها قفل باز نخواهد شد. تک تک جملات مراحل زیر مانند دندانه های کلید می باشند. بنابراین شاید به نظر دوستانی که تازه کار و در ابتدای راه هستند، بعضی از بخش ها و جملات در حالات خاصی بلااستفاده و قابل حذف باشند ولی بدون رعایت کردن مو به موی مراحل زیر در این تجارت موفق نخواهید شد.

1- تعیین هدف

مردم اغلب از بی وقتی شکایت می کنند، در حالی که مشکل اصلی بی هدفی است.

انسان برای انجام هر کاری احتیاج به هدفی دارد تا انگیزه کافی برای انجام آن کار را داشته باشد. بسیاری از دوستان بدون تعیین و داشتن هدف خاصی، صرفا به خاطر اعتبار شما وارد این سیستم می شوند. بنابراین انگیزه لازم برای انجام این تجارت را ندارند. اولین وظیفه شما نوشتن اهداف خود برای انجام این تجارت می باشد. شما باید بدانید که چرا وارد این تجارت شده اید. توجه کنید که حتما باید اهداف خود را بنویسید. مثلا برنامه خود برای خرید خانه، ماشین، ازدواج و حتی آینده فرزندان خود را بنویسید وهمیشه آن را همراه خود داشته باشید. این کار با وجود سادگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نوشتن اهداف در انجام این تجارت بسیار موثر و ضروری می باشد. توجه کنید تمام دارایی های ما در امروز، جزو آرزوها و رؤیاهای دیروز ما می باشند! مانند داشتن خانه، ماشین و یا حتی بلند شدن قدمان که قبلا آرزوی ما بوده است.

هدفی که عجولانه و سطحی انتخاب شده باشد، با اولین ناملایمات و سختی ها به دست فراموشی سپرده می شود

2- تعهد:
یکی از مهمترین ارکان موفقیت در هر کاری متعهد بودن به هدف تعیین شده، برای انجام آن کار می باشد. می توان گفت که هدف و تعهد دو بال هر انسان در مسیر رشد و تکامل می باشند. بنابراین متعهد بودن به هدف های تعیین شده برای کسب موفقیت و پیشرفت در این تجارت بسیار لازم و ضروری می باشد و قصد ما در این بخش متعهد شدن و ارزش نهادن نسبت به اهداف و آینده خود و خانواده خودمان می باشد. هر چند که این مساله یک مساله کاملا درونی است اما برای تقویت میزان تعهد، راه های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال می توان از افراد یک تعهدنامه گرفت به این صورت که از وی بخواهیم متنی را مبنی بر متعهد بودنش نسبت به اهداف و آینده اش بنویسد و سپس میزان زمانی که مایل است به انجام این کار اختصاص دهد را مشخص کند و بنویسد و امضا کند و این متن را پیش خود نگه داریم، یا می توانیم از وی بخواهیم که این متن را خود شخصا نگه داری کند و در جایی قرار دهد که هر روز مجبور باشد به آن نگاه کند. برای بالا بردن تعهد خود نیز می توانیم اهداف و آرزوهای خود را همیشه همراه خود داشته باشیم یا در محل مناسبی در مقابل چشم خود (مانند در کمد یا روی آینه) قرار دهیم و هر روز آن ها را بخوانیم و در ذهن خود شبیه سازی کنیم. توجه کنید که منظور رؤیاپردازی و خیالبافی نمی باشد!
مشخص کردن و دانستن میزان تعهد افراد به ما کمک می کند که بتوانیم تعیین کنیم که چقدر مجاز به فشار آوردن به افراد در انجام این تجارت هستیم. در واقع تعهد مانند دکمه کنترل می باشد به این صورت که اگر شخصی طبق تعهدش عمل نکرد، به سادگی می توان تعهد او را یادآوری کرد و به اندازه مورد نیاز به او فشار آورد و از او انتقاد کرد.
3- تخصیص زمان:

 

هرگز نمی توانید در حالی که دست هایتان را در جیب خود فرو کرده اید، از نردبان موفقیت بالا بروید.

سرمایه شما برای شروع موفقیت در این کار زمان است نه هزینه خرید یک محصول. اگر شما به این نتیجه رسیده اید که وارد این تجارت شده و آن را انجام دهید، باید زمانی را به این کار اختصاص دهید. بنابراین با یک زمان بندی درست و منظم باید این کار را شروع کنید. توجه کنید که حداقل زمان لازم برای شروع این تجارت روزی 4 ساعت است و کمتر از آن به نتیجه نخواهید رسید. تقریبا مشکل تمام کسانی که در این کار به سود دهی نرسیده اند تخصیص ندادن زمان برای انجام این کار می باشد. این افراد مانند کسی که یک رستوران را در مرکز شهر افتتاح کرده ولی همیشه تعطیل است، هرگز به سود نخواهند رسید. بعضی از دوستان به این دلیل که به سوددهی سیستم خوش بین نیستند زمانی را به این کار اختصاص نمی دهند. به این دسته از دوستان پیشنهاد می کنیم که تنها یکماه از وقت خود را به صورت تمام وقت یا دوماه از وقت خود را به صورت نیمه وقت در اختیار این سیستم قرار دهند مانند کسی که هنگامی که قصد شروع یک کار جدید را دارد، ابتدا برای شروع و راه اندازی آن کار وقت می گذارد و سپس به سود خود می رسد، پس فراموش نکنید که سرمایه شما برای شروع و موفقیت در این کار، زمان است.
ابتدا یک برنامه زمانبندی دقیق برای کار خود تهیه کنید و آن را به معرف خود هم ارائه دهید تا وی بتواند با برنامه ریزی دقیق برای وقت شما، تمام مدتی را که شما به انجام این کار اختصاص داده اید همراه شما باشد.
هرگز نگو وقت نداری، تو دقیقا همان تعداد ساعت در روز را در اختیار داری که پاستور، مادر ترزا، میکل آنژ، هلن کلر، لئوناردو داوینچی، توماس ادیسون وآلبرت انیشتن در اختیار داشتند.
4- نوشتن لیست:
چهارمین، اصلی ترین، مهم ترین و پر کاربردترین کار برای شروع این تجارت، نوشتن لیست دوستان، آشنایان، فامیل ها و همکاران می باشند. توجه کنید که نوشتن لیست بسیار لازم و واجب می باشد و بدون نوشتن لیست شما شانس زیادی نخواهید داشت. برای نوشتن لیست ابتدا دوستان خود را گروه بندی کنید مثلا گروه فامیل ها، دوستان دانشگاهی، گروه دوستان هم محله ای و … سپس هر گروه را در یک لیست جداگانه بنویسید. برای نمونه یک لیست در انتهای این متن آورده شده، از آن کپی بگیرید و دوستانتان را طبق گروه بندی در لیست ها بنویسید. پس از نوشتن لیست دوستان ستون های موجود در لیست را نیز پر کنید. به این صورت که در ابتدا شماره تلفن و شغل وی را بنویسید و سپس حساب کنید که شما پیش دوستانتان چقدر اعتبار دارید و دوست شما چقدر به شما اعتماد دارد.
اگر دوست شما به شما 100 درصد اعتماد داشته باشد حتما به این دلیل که شما وارد این شبکه شده اید، وارد این سیستم می شود، پس به نسبت اعتمادی که دوست شما به شما دارد بین 1 تا 5 به وی امتیاز دهید.
سپس به اندازه تحصیلات وی به او بین 1 تا 5 امتیاز دهید مثلا: دکترا و فوق لیسانس 5، لیسانس4 و… به همین روش امتیازدهی، به قدرت ریسک پذیری دوستتان از 1 تا5 امتیاز دهید و در ستون ریسک بنویسید. سپس وقت آزاد تخمینی دوست خود در روز را محاسبه کرده و در لیست بنویسید. نوشتن شغل افراد به محاسبه میزان ریسک پذیری آن ها بسیار کمک می کند. برای مثال یک کارمند قدرت ریسک کمتری نسبت به شخصی با شغل آزاد دارد.
سپس لیست نوشته شده را به لیدر خود- شخصی که شما را به سیستم معرفی کرده- نشان دهید تا در اولویت بندی به شما کمک کند. لیدر شما وظیفه دارد شما را در تنظیم لیست هایتان راهنمایی و کمک کند. توجه کنید که مهمترین عامل در انتخاب افراد- حدود 90 درصد میزان اعتبار شما نزد دوستتان است و بقیه موارد بسیار کم اهمیت تر می باشند. به این دلیل که بازار کار ما در این زمینه، جامعه ای از انسان ها با اخلاق ها و منطق های متفاوت می باشند، نمی توان هیچ فرمول خاصی برای دعوت و جذب افراد ارائه داد اما آمارهای گرفته شده نشان می دهد که دیگر فاکتورهای ذکر شده نیز در این امر موثر می باشند. نمی توان هیچ فرمول خاصی برای دعوت و جذب افراد ارائه داد. اما آمارهای گرفته شده نشان می دهد که دیگر فاکتورهای ذکر شده نیز در این امر موثر می باشند. معمولا افرادی که دارای تحصیلات بالاتری هستند، سریعتر و بهتر سیستم را درک می نمایند و افرادی که ریسک پذیری بیشتری دارند نیز معمولا بهانه سرمایه اولیه را نمی آورند. معمولا دوستانی که وقت آزاد بیشتری دارند، بهانه وقت نداشتن را نمی آورند. البته کسانی نیز بوده اند که به هیچ عنوان هیچ وقت آزادی نداشته اند اما با درک این سیستم زمانی را به این کار اختصاص داده و در حقیقت زمان آزادی را ایجاد نموده اند.
سپس برای پر کردن لیست ابتدا تاریخ تماس با هر فرد جهت دعوت برای جلسه معرفی را در لیست بنویسید. سپس تاریخ جلسه معرفی را بنویسید. تاریخ اولین تماس پس از جلسه (پیگیری اول) و توضیحات آن را یادداشت کنید و به همین روش لیست را پر کنید.
o طبق آمار گرفته شده درصد موفقیت و پیشرفت خانم ها در نتورک مارکتینگ حدود 50 درصد بیشتر از آقایان می باشد. پس هرگز آن ها را از دست ندهید.
o پیشنهاد می گردد که دوستان و آشنایان را به صورت زیر گروه بندی کنید:
1- فامیل ها و خویشاوندان
2- دوستان نزدیک
3- همسایه ها و هم محلی ها
4- دوستان دوران تحصیل در مدرسه
5- دوستان دوران دانشگاه
6- دوستان آموزشگاه ها
7- افرادی که تازه با آن ها دوست شده اید.
8- همکاران افرادی که هم اکنون و یا قبلا با آن ها همکاری نموده اید.
9- مشتری های قبلی و فعلی شما
10- دوستانی که در مجموعه ها و کلوپ ها با آن ها آشنا شده اید.
o توجه کنید که بهترین دوستان شما، دوستان دوران تحصیل شما هستند- راهنمایی و دبیرستان- و به دلیل قدمت دوستی به شما اعتماد زیادی دارند و به راحتی وارد سیستم می شوند، پس به هیچ عنوان آن ها را از لیست خود حذف نکنید و یک گروه جدا برای آن ها ایجاد کنید.
o اولین بهانه دوستان برای ننوشتن لیست کم بودن تعداد دوستانشان می باشد. اگر حتی در کل دوران عمر خود فقط 5 نفر را ملاقات کرده اید، حتما نام آن 5 نفر را در لیست خود بنویسید. البته واضح است که هر کسی در طول عمر خود بیش از 5 نفر را دیده و می شناسد. پس نام تمام کسانی را که می شناسید در لیست بنویسید.
o بهترین روش برای نوشتن لیست ها به این صورت می باشد که در هنگام نوشتن نام افراد یک گروه، ابتدا اسامی افرادی را بنویسید که مطمئن هستید به شما اعتماد کمی دارند و به هیچ عنوان وارد این سیستم نخواهند شد و سپس اسامی افراد دیگر را اضافه کنید.
o از دفتر تلفن یا تلفن همراه خود به عنوان لیست استفاده نکنید، هرچند نام تمام دوستانتان در آن موجود باشد.
o به این بهانه که افراد مورد نظر شما قادر به درک سیستم نیستند یا مایل به اینگونه سرمایه گذاری ها نمی باشند نام آن ها را از لیست خود حذف نکنید، زیرا با این کار علاوه بر اینکه فرصت میلیونر شدن را از دوست خود گرفته اید، باعث کاهش رشد مجموعه خود نیز شده اید. توجه کنید که اگر در آینده- که وضعیت مالی شما متحول شده- دوست شما از شما علت معرفی نکردن سیستم را به خودش جویا شود، هیچ دلیلی نخواهید داشت.
o هرگز بعضی ها را به این دلیل که فکر می کنید آن ها خیلی پولدار، گرفتار، فقیر، بی تجربه، پیر، جوان، موفق و ناموفق هستند، فراموش نکنید و از دست ندهید. در غیر این صورت اشتباه بزرگی را مرتکب شده اید. این فرصت را به همه بدهید که از راه درست با این سیستم آشنا شوند و خود تصمیم گیری کنند. برای دعوت کردن افراد از نظرات وتجربه های بالا سری های خود استفاه کنید.
o توجه کنید که لیست شما همیشه در حال رشد کردن است، زیرا شما هر روز با افراد جدیدی آشنا می شوید و همچنین دوستان زیادی از قبل دارید که هنوز نام آن ها را ننوشته اید.

در زندگی به هر آنچه بخواهی می رسی، به شرط آنکه دیگران را نیز در تحقق اهدافشان یاری کنی

5- دعوت کردن افراد (Invitation)
توجه کنید که هدف اصلی ما دعوت و آوردن دوستمان در این مرحله بدون دادن هیچ گونه آگاهی راجع به سیستم می باشد. بنابراین وظیفه شما در این مرحله فقط ایجاد حس کنجکاوی (در صورت لزوم) و دعوت دوست خود می باشد. بسته به نوع رابطه شما با فرد مورد نظر 4 روش برای این کار وجود دارد.
1- دوست خیلی صمیمی و نزدیک: بدون هیچ توضیحی از وی بخواهید که 2 ساعت از وقت خود را در اختیار شما قرار دهد.
2- دوست هم سن و سال یا همکار: بگویید یک تجارت جالب است که شما تازه با آن آشنا شده و مشغول فعالیت شده اید و سود بسیار خوبی هم دارد. سپس به دوستتان بگویید اگر مایل باشی می توانم آن را به شما معرفی کنم و فقط 2 ساعت از وقت شما را خواهم گرفت.
3- دوستی که از شما بزرگ تر است: بگویید یک تجارت جالب است که شما تازه با آن آشنا شده و مشغول فعالیت شده اید و احتیاج به مشورت با یک نفر آدم با تجربه دارید و از وی بخواهید که 2 ساعت از وقت خود را در اختیار شما بگذارد.
4- می توانید از این جملات نیز استفاده کنید: به دوستتان بگویید که قصد دارید یک نحوه جدید و نوین تجارت را به وی معرفی کنید که در تمام زمینه ها کاربرد دارد و درآمد خوبی هم دارد.
o بهترین افراد کسانی هستند که با شما صمیمی و نزدیک هستند یا دوستان قدیمی شما هستند، پس حتما2 ساعت از وقت خود را بدون چون و چرا در اختیار شما قرار می دهند و در ضمن می توانند بدون هیچ خجالتی -جهت پیگیری- هر روز به آن ها زنگ بزنید و یا آن ها را ملاقات کنید.
o پس از بیان یکی از جملات استاندارد فوق دوست شما بلافاصله شروع به سوال کردن در این زمینه می کند. به هیچ عنوان، و به هیچ عنوان هیچ توضیحی در مورد این کار ندهید حتی به هیچ عنوان نام Qi و یا نحوه سوددهی این سیستم را هم به او نگویید، در غیر این صورت به احتمال بسیار زیاد آن دوست را از دست خواهید داد. در جواب سوالات وی بگویید که چون باید مدارکی را به اون نشان دهید و مدارک مورد نیاز را نمی توان از پای تلفن نشان داد، نمی توانید این کار را توضیح دهید و این جواب را در مقابل سوالات او تکرار کنید.
o اگر دوست شما خیلی کنجکاوی کرد به او بگویید که ضرری ندارد که 2 ساعت از وقتش را در اختیار شما قرار دهد و فقط یک بار به حرف های شما گوش دهد و بگویید هیچ توقعی از وی ندارید و تنها ضرری که می کند این است که یک آبمیوه مهمان شما خواهد بود.
o حتما به او بگویید که هیچ قولی به او نمی دهید و هیچ چیزی را تضمین نمی کنید که وی سیستم پیشنهادی شما را نمی پسندد. اما با شناختی که از دوست خود دارید مطمئن هستید که در این کار موفق خواهد شد. با بیان این جمله در حقیقت نشان می دهید که شما هیچ درخواستی از دوست خود ندارید و دوست شما هیچ مسئولیتی نسبت به شما و وقت شما ندارد و هیچ اجباری برای انجام دادن کاری ندارد و کاملا در تصمیم گیری آزاد است.
o برای اینکه دوست شما دست از سوال کردن بردارد با وی قراری برای معرفی سیستم بگذارید و خودتان دو روز مختلف را به وی پیشنهاد کنید، مثلا بگویید دوشنبه یا چهارشنبه. در این حالت ذهن دوست شما به جای دادن جواب منفی بین دوشنبه یا چهارشنبه زمان بهتری را انتخاب می کند. بعد از تعیین روز به سرعت دو زمان را خودتان تعیین کنید. مثلا بپرسید چهارشنبه ساعت 4 یا 7؟
o اگر قرار شما برای بیش از سه روز آینده بود، پس از سه روز با وی تماس بگیرید و به بهانه چک کردن قرار این موضوع را به وی یاد آوری کنید.
o امکان زیادی وجود دارد که دوست شما قبلا راجع به Qi یا شرکت های مشابه مطالبی شنیده باشد و به شدت منفی شده باشد، بنابراین حتی نام شرکت Qi را به زبان نیاورید. حتی اگر دوست شما حدسی زد و مثلا پرسید که آیا راجع به این سکه های طلاست- در صورتی که دوست صمیمی شما باشد!!!- می توانید با ابراز بی اطلاعی از قضیه سکه های طلا! این مساله را انکار کرده و مجددا از دوست خود بخواهید که دو ساعت از وقت خود را در اختیار شما قرار دهد. در غیر این صورت اگر دوست شما بی درنگ شروع به انتقاد و مخالفت کرد، با آرامش بگویید که اطلاعاتش در این زمینه ناقص واشتباه است. برای نشان دادن برتری خود و بی اطلاعی دوستتان می توانید از وی بپرسید که آیا راجع به flash out- step- cycle- voucher- network marketing چیزی می داند؟ با این کار دوستتان را ترغیب می کنید که حداقل برای به دست آوردن اطلاعات کافی دو ساعت زمان در اختیار شما قرار دهد.
o از دعوت کردن افرادی که مطمئن هستید، فعلا به هیچ عنوان هیچ زمانی برای انجام این کار ندارند صرف نظر کنید. زیرا اگر در شرایط گرفتاری آن ها، سیستم را به آن ها معرفی کنید، مسلما عضو نخواهد شد و در صورتی که عضو شوند نمی توانند زمانی را برای آموزش و تمرین اختصاص دهند احتمال اقدام آن ها در آینده نیز به شدت کاهش می یابد، پس عجله نکنید و منتظر فرصت مناسبی برای خالی شدن وقت دوستتان باشید. دقت کنید که اگر مثلا دو یا سه ماه صبر کنید، و سپس در فرصت مناسب سیستم را به آن دوست معرفی کنید، با وجود اینکه سه ماه را از دست داده اید ولی یک شاخه جدید با پتانسیل چند هزار دلار ایجاد کرده اید. به یاد داشته باشید این تجارت روش مطمئنی برای پولدار شدن می باشد، نه یک روش سریع برای پولدار شدن.
o هر کسی برای شروع باید افرادی را دعوت کند که از نظر کاری به وی اعتماد کامل داشته باشند زیرا هنوز سکه و چکی دریافت نکرده که به عنوان مدرک ارائه دهد و همچنین این تجارت بر پایه اعتماد متقابل افراد به هم پایه ریزی شده. توجه کنید که هر کس بین دو تا شش نفر را دارد که آن ها به وی اعتماد کامل دارند پس دقت کنید که اگر با روش درست سیستم را به آن ها معرفی نکنید آن ها را از دست خواهید داد و نمی توانید در این کار موفق شوید.
o هیچ موقع از دوست خود خواهش یا معذرت خواهی نکنید زیرا در حقیقت شما شانس پولدار شدن را به او می دهید. پس همیشه و همیشه به یاد داشته باشید که کاملا با شکم سیری کامل!!! و بدون ابراز احساس نیاز به وجود و حضور دوست خود، آن ها را دعوت کنید و نشان دهید که سود شما به حضور او بستگی ندارد.
o اگر دوستی را به صورت اتفاقی ملاقات کردید- مثلا در حیاط دانشگاه یا حتی اتوبوس- به هیچ عنوان راجع به کار حرف نزنید. به او مهلت دهید تا خود او حرف کار را به میان آورد. معمولا اولین سوال بعد از حال و احوال پرسی، سوال راجع به کار است پس به دوست خود فرصت دهید تا او حرف کار را به میان آورد. سپس بدون دادن هیچ اطلاعاتی، طبق یکی از روش های مذکور او را برای یک جلسه دعوت کنید و اسم آن دوست را به لیستتان اضافه کنید.
o اگر نام دوستی را در لیست دارید که مدت زیادی است از او بی خبرید به هیچ عنوان توسط تلفن از وی دعوت نکنید. حتما یکبار با او ملاقات کنید و در آن قرار پس از آنکه دوست شما حرف کار را به میان کشید از وی برای یک جلسه معرفی دعوت کنید. فراموش نکنید که عجله همیشه تاثیر معکوس دارد.
o هرگز بدون مشورت با لیدر خود اقدام به دعوت دوستان و معرفی سیستم به آن ها نکنید.
o طبق اولویت در نظر گرفته توسط لیدر دوستانتان را دعوت کنید.

موفقیت، مجموعه ایست از تلاش های کوچک روزانه

6- معرفی (presentation):
باید قدم قدم و طبق سی دی آموزشی و آموزش های لیدر خود همراه با کاتالوگ های مورد نیاز انجام پذیرد در غیر اینصورت مطمئنا معرفی بی فایده خواهد بود. دقت کنید در صورتی موفق خواهید بود که دوست شما بدون پیش زمینه قبلی در طول حداکثر دو ساعت کلیه اطلاعات مقدماتی مورد نیاز را دریافت نماید و بتواند با اطلاعات کافی قضاوت کند.
یکی از مهمترین نکات، مکان برگزاری جلسه معرفی می باشد. جلسه باید در یک اتاق در بسته برگزار گردد که هیچ صدای اضافی مانند صدای تلفن، تلویزیون، صدای بچه، صدای آشپزخانه و … تمرکز حاضران را از بین نبرد و همچنین به هیچ عنوان هیچ رفت و آمدی در آن مکان انجام نگیرد.
o بهترین مکان، منزل خود شما که قصد معرفی دوستتان را دارید می باشد و بدترین مکان منزل دوستی که شما قصد معرفی وی را دارید. اگر معرفی منزل شما برگزار گردد شما از نظر روحی به دوستتان تسلط کافی دارید و او هرگز به خود اجازه نمی دهد که در میان جلسه حرفی بزند یا حتی بخواهد از جلسه خارج شود. یکی از بزرگترین مزایای این کار، نشان دادن این مطلب است که این تجارت هیچ احتیاجی به امکانات ندارد و بنابراین هر شخصی به راحتی می تواند این کار را در منزل خود، همراه با دوستانی که همیشه به منزل وی رفت و آمد دارند انجام دهد.

o اگر جلسه در منزل دوست شما برگزار شود، علاوه بر اینکه شما تحت تسلط وی هستید، او می تواند به خود اجازه دهد که صحبت شما را قطع کند و یا حتی برای پذیرایی از شما چندین دفعه جلسه را ترک کند و یا با تلفن صحبت کند. در اتمام جلسه نیز این حس به وی القا گشته که هر چند کار پردرآمدی را به وی معرفی نموده اید اما او برای به سود رسیدن، باید برای پرزنت کردن مردم ماننده دوره گردها به منازل آنها مراجعه کند و این حس ناخوشایند باعث می شود که دوست شما وارد سیستم نشود.

o اگر جلسه در منزل پرزنت کننده برگزار شود دوست شما در انتها تصور خواهد کرد که در نهایت اگر روزی بخواهد در این کار موفق شود، باید در منزل خود را به روی همه بگشاید و باید شخصا همه زیر مجموعه هایش را پرزنت کند.

o اگر شما در یک مکان تجاری مانند دفتر کارتان جلسه را برگزار کنید در انتها به دوست خود القا کرده اید که برای موفق شدن در این کار باید حتما امکاناتی مانند امکانات شما را فراهم کند و از آنجایی که هر کسی قادر به خرید یا اجاره یک دفتر کار- به دلیل بالا بودن هزینه ها- نمی باشد و قابلیت مدیریت دفتر کار را هم ندارد، افراد زیادی را از دست خواهید داد.

o یکی از نکات مهم دیگر تعداد افراد جدیدی است که شما قصد معرفی کردن سیستم به آن ها را دارید. بهترین حالت و نتیجه از جلسات تک نفره حاصل می شود و جلسات تک نفره توسط خود Qi بسیار توصیه گشته و بسیار قدرتمند و نتیجه بخش می باشد. زیرا در این جلسات، پرزنت کننده می تواند تمام انرژی خود را به روی یک نفر متمرکز کند و با کمال صبر و حوصله پس از پرزنت کردن به سوالات دوست شما پاسخ گوید. بخشی از معایب جلسات بیش از یک نفر به این شرح می باشد:
o اگر یک نفر آدم منفی بین دوستانتان باشد، به راحتی روی دیگر دوستانتان تاثیر منفی می گذارد و شانس عضویت آن ها را کاهش می دهد.
o این جلسات عجله را به افراد القا می کند، به این صورت که مثلا اگر سه نفر در جلسه حضور داشته باشند، آن اشخاص به دید رقیب به هم نگاه می کنند، و احساس می کنند که باید سریع تر از دوستان خود افراد بیشتری را برای پرزنت بیاورند. در صورتیکه این روش، روش سریعی برای پولدار شدن نیست.
o انرژی پرزنت کننده بین افراد پخش می شود و نمی تواند به صورت تاثیرگذار پرزنت کند.
o اگر جلسه به هر دلیلی به هم خورد یا برگزار نگردد، مثلا برای پرزنت کننده مشکلی پیش بیاید- به جای از دست دادن چند نفر، فقط یک نفر را از دست می دهید.
o افراد احساس خواهند کرد که برای انجام این کار، باید به فن بیان تسلط داشته باشند تا بتوانند در یک جمع سخنرانی کنند.
o نفرات اول معمولا همیشه کسانی هستند که بیشترین اعتماد را به شما دادند باید حتما به صورت تک نفره و تنها به سیستم معرفی شوند تا درصد عضو شدن آن ها حداکثر شود.
o همیشه معرفی سیستم به اولین دوستان خود را به عهده بالاسری های خود قرار داده و جدا از توضیح به آن ها بپرهیزید.
o تا زمانی که تبحر کافی در بیان مطالب را کسب نکرده و همچنین کاتالوگ های مورد نیاز را فراهم نکرده اید، جدا از توضیح دادن به آن ها بپرهیزید.
o به یاد آورید که این تجارت بر پایه اعتماد متقابل می باشد، پس همیشه دوستانی را که برای معرفی نزد بالاسری ها می فرستید همراهی کنید زیرا آن ها به اعتبار و اعتماد شما وارد این شبکه خواهند شد و شما باید در کنار آن ها باشید. پس همیشه دوستان خود را همراهی کنید.
o ممکن است جلسه توسط کسی برگزار شود که چند سطح بالاتر از شما می باشد. در این حالت همیشه بهتر است شخص بالاسری شما همراه شما در جلسه معرفی حضور داشته باشد. پس همیشه جلسات معرفی را با حضور لیدر مستقیم خود برگزار کنید.
o توجه کنید که همیشه خانم ها و آقایان متاهل را با همسرهایشان به صورت دونفری پرزنت کنید و همچنین افرادی که استقلال مالی ندارند و به پدر و مادرشان متکی هستند، باید حتما همراه آن ها پرزنت شوند.
o به محض ورود به جلسه موبایل خود را خاموش کنید و از دوست خود نیز بخواهید که این کار را انجام دهد. توجه کنید که اگر برگزارکننده و یا بالاسری شما این درخواست را از دوستتان بخواهد انجام دهد، دوست شما حتما ناراحت خواهد شد، پس وظیفه شماست که این مطلب را به دوستتان یاد آوری کنید.
o به هیچ عنوان در جلسه معرفی سیگار نکشید و اگر دوست شما خواست سیگار بکشد شما باید مانع وی شوید، در واقع شما نشان دهید در مقابل وقتی که پرزنت کننده برای شما صرف می کند، شما نیز برای او ارزش واحترام قائل هستید.
o مهمترین کار شما در زمان برگزاری یک جلسه، نشستن و گوش دادن با دقت به سخنان سخنگو می باشد، حتی نت برداری از سخنان نیز بسیار مفید می باشد. هر زمان که احساس کردید دوست شما تمرکزش را از دست داده با گفتن جمله ی «دقت کن این قسمت، قسمت مهمی است»، دوباره تمرکز او را متمرکز کنید. پس فراموش نکنید که در هنگام جلسات همیشه با دقت به برگزار کننده توجه کنید. میزان دقت وتمرکز شما بیانگر میزان علاقه شما به این کار می باشد و شما با رفتار خود در جلسه معرفی به دوست خود نشان خواهید داد که چقدر این کار را جدی گرفته اید. زیرا در حقیقت دوست شما ابتدا به رفتار شما توجه می کند و سپس به سخنان سخنگو.

o به هیچ عنوان سر خود را پایین نیندازید، چرت نزنید، هیچگاه خود را با سکه سرگرم نکنید، با سکه بازی نکنید، با دوستان دیگر صحبت نکنید و در زمان تشکیل جلسات هیچ کاری جز گوش دادن به سخنان برگزار کننده انجام ندهید.
o به هیچ عنوان سوال هایی را که معرف، از حاضران می پرسد- مانند سوال های صفحه مثالی از حسابداری شرکت و…- پاسخ ندهید واجازه دهید که دوستان شما راجع به سوال فکر کنند، تمرکز خود را به دست آورند و آن را جواب دهند. زیرا هدف از سوال کردن جلب تمرکز افراد در جلسه می باشد.
o به هیچ عنوان سخنان دوست خود را قطع نکنید و هیچ توضیحی را اضافه نکنید. فقط گوش دهید و مواردی که برگزارکننده جلسه فراموش کرده، یادداشت کرده و در آخر جلسه یادآوری کنید. با این کار علاوه بر نشان دادن تبحر و اطلاعات خود به دوستتان، عملا نشان دهید که چقدر این کار را جدی گرفته و در انجام آن بسیار فعال هستید. بنابراین هیچگاه با اضافه کردن توضیحی، تمرکز حاضران را به هم نزنید.
o پس از اتمام جلسه معرفی، وظیفه شما به عنوان معرف دوسستان، انجام راهنمایی های زیر می باشد. شما باید جملات زیر را به ترتیب، به دوستانتان که تازه با Qi آشنا شده اند بگویید. توجه کنید که اگر این جملات توسط برگزارکننده جلسات یا شخص دیگری غیر از شما بیان گردد، نتیجه عکس خواهد داشت زیرا دوستتان فکر می کند که آن فرد قصد گمراه کردن و کلاه گذاشتن بر سر وی را دارد. بنابراین اگر و تنها اگر این جملات از طرف شما -که مورد اعتماد دوستتان هستید- بیان شود، مفید و موثر خواهد بود. توجه کنید که اهمیت بیان این جملات، بیشتر از اهمیت معرفی سیستم می باشد. بگویید: شما به سه دلیل ممکن است بخواهید که راجع به این سیستم با دوستان خود صحبت کنید:
1- به دلیل نداشتن اطلاعات کافی بخواهید راجع به صحت این سیستم با دوستان خود مشورت کنید که این کار اشتباه است زیرا علاوه بر اینکه نت ورک مارکتینگ در ایران استفاده نمی شود و کسی با آن آشنایی ندارد، طرح تجاریQi یک طرح جدید- هفت ساله- در سطح جهان است که حتی اکثر اقتصاددانان نیز از این طرح و نحوه انجام محاسبات مربوط به قیمت گذاری روی اجناس و میزان پرداخت سود بی اطلاع می باشند، پس اطلاعات فعلی شما از اطلاعات دوستان شما در این زمینه بیشتر است و مشورت کردن با آن ها نه تنها بی فایده است بلکه باعث ایجاد یک دید منفی در آن ها و در نتیجه در خود شما خواهد شد، مثلا اگر شخصی قصد خرید ماشینی را داشته باشد به جای مشورت با دوستان خود با فردی مشورت خواهد نمود که در این ار دارای تجربه و تخصص باشد بنابراین فقط افرادی شایسته مشورت کردن می باشند که از این سیستم اطلاعات کافی داشته باشند. بنابراین من به شما قول می دهم که با هر کسی که مشورت کنید حتما جواب منفی می دهد و خواهد گفت که این سیستم اشتباه و کلاهبرداری است. تنها و بهترین راه جهت تحقیق در این زمینه اینترنت است. در سایت های خبری، علمی، تجاری، تبلیغاتی، وبلاگ ها و دانشگاه ها اطلاعات جامعی در زمینه نت ورک مارکتینگ و Qi پیدا خواهید کرد.

2- اگر اطمینان کافی جهت ورود به این سیستم در شما ایجاد شده و بخواهید افراد جدیدی را وارد مجموعه کنید، نباید خودتان سیستم را برای آنها توضیح دهید چون این کار اشتباه است. زیرا همانطور که اگر من یک آهنگ زیبا و جدید از یک خواننده محبوب شما را بشنوم و سپس آن را برای شما بخوانم، به دلیل اینکه من از علم موسیقی بی اطلاعم و صدای مناسبی نیر ندارم نه تنها شما از آن آهنگ لذت نمی برید، بلکه کاملا از آن دلزده هم می شوید. پس دقت کنید که هر چند موضوع خوب و جالبی را فرا گرفته اید اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی راجع به آن، نحوه انتقال آن و کاتالوگ های مورد نیاز نمی توانید آن را منتقل کنید. پس بیان و انتقال این موضوع را به عهده من و بالاسری های من بگذارید. فراموش نکنید که این سیستم یک روش سریع برای پولدار شدن نیست بلکه یک روش مطمئن برای پولدار شدن می باشد و عجله کردن در این سیستم باعث ضرر کردن خود شما خواهد شد.
3- سپس بگویید قبل از وارد کردن دوستان جدید ابتدا باید خود عضو شوید زیرا اولین سوال دوستان شما این است که آیا خود شما وارد شبکه شده اید یا نه و اگر جواب شما منفی باشد آن ها کاملا بی اعتماد می شوند زیرا شما شک خود را به آن ها القا می کنید وامکان ورود آن ها به این سیستم کاهش می یابد. فراموش نکنید که اولین اصل این تجارت صداقت است و شما هرگز نباید که دروغ بگویید که وارد این سیستم شده اید. در ضمن بعضی از دوستان شما فکر می کنند که اگر ابتدا دو نفر خود را پیدا کنند و پس از مطمئن شدن از ورود آن ها خود وارد سیستم شوند (زرنگی!!!) ریسک این کار را از بین برده اند. این تفکر مانند این است که شما قصد برپایی یک مجتمع آموزشی را داشته باشید، اما قبل از آن شروع به گرفتن چک تضمینی از دوستان خود جهت آمدن به آموزشگاهتان را نمایید. مسلما شما موفق نخواهید شد زیرا همانطور که می دانید برای راه اندازی یک آموزشگاه ابتدا باید مکان آن را اجاره یا خریداری کرد و سپس ابزار آموزشی مورد نیاز را تهیه کرد و همین طور مدرسان با تجربه را استخدام نمود و سپس شروع به فعالیت و تلاش و ثبت نام دانشجویان نمود و در آخر به سود رسید.

o توجه کنید که حتما مطالب فوق را باید خود شما که دوست خود را جهت معرفی آورده اید به دوستتان بگویید. زیرا اگر کسی که معرف سیستم بوده، آن را بگویید. دوست شما حتما به آن عمل نخواهد کرد.

o می توانید راجع به نت ورک مارکتینگ، سابقه آن، نحوه فعالیت و موفقیت های آن برای دوست خود بیشتر توضیح دهید. در واقع نشان دهید که واقعا وارد یک سیستم جهانی قوی و پر قدرت تجاری شده اید و دید وسیع و انگیزه زیادی برای انجام این تجارت دارا می باشید.

o حتما به دوست خود بگویید که بابت معرفی سیستم هیچ منتی بر گردن او نیست و شما هیچ توقعی از او ندارید و اگر به شما جواب نه بدهد شما هرگز ناراحت نخواهید شد و ضرر هم نخواهید کرد. بگویید که این قضیه تنها بهانه ای برای دیدار و گپ زدن با او بوده و تنها قصد شما دادن این فرصت به وی بوده است و این حس را به وی القا کنید که مجموعه شما در حال رشد می باشد و بدون او هم به سود خود خواهید رسید. سپس بگویید یکی از بهترین چیزها در این تجارت پیدا کردن دوستان جدید و محکم تر و صمیمی تر شدن با دوستان قبلی است.

o اکثر دوستان با این دید از جلسه خارج می شوند که باید ده نفر را شخصا به این سیستم معرفی نمایند تا به سوددهی برسند، به آن ها یادآوری کنید که به صورت نرمال با معرفی و آموزش دو نفر به آسانی می توانند کار خود را شروع کنند و به نتیجه برسند. این مساله بسیار مهم می باشد پس حتما با مثال های مختلف این نکته را به دوست خود بفهمانید.

o مشکل اکثر دوستان برای شروع این کار مبلغ اولیه آن است. زیرا این کار به صورت یک کار بلندمدت و با درآمد عالی نمی بینند. باید تصویر آینده را برای آن ها در ذهنشان مجسم کنید. بگویید مسلما هر کس از روز اول هزاران زیر مجموعه ندارد، اما کم کم و به صورت تصاعدی زیرمجموعه ها رشد خواهند کرد. با مثال های متعدد آینده را به آن ها نشان دهید. سپس بگویید که با این مبلغ هیچ جای دنیا هیچ کار و تجارتی را نمی توان راه اندازی کرد و روی این مطلب تاکید کنید که به این دلیل که عضو شبکه ای می شوید هزینه شروع این تجارت بسیار پایین است اما سود خوبی دارد.
o از دادن هرگونه توضیح اضافی و زدن مثال های دیگر جدا خودداری کنید! و فقط از مثال های استاندارد همین سیستم استفاده نمایید. همچنین به هیچ عنوان از این سیستم –به طور مستقیم- تعریف نکنید.

o به هیچ عنوان برای ورود دوستان خود عجله و اصرار نکنید در غیر اینصورت به دوست خود القا خواهید کرد که با ورود وی به شما سود خواهد رسید. مثلا حتی اگر دوست شما گفت سیستم بسیار عالی است و حتما وارد خواهد شد ولی فعلا پول وی حاضر نیست و یک ماه دیگر به سیستم وارد می شود، به جای اینکه مثلا بپرسید خوب چقدر پول کم داری؟ تا به وی قرض دهید در کمال آرمش و اطمینان بگویید که هیچ عجله ای نیست و اتفاقا فرصت بیشتری برای تفکر و تصمیم گیری، در اختیار دارید. سپس بگویید با دوستانی که مدتی صبر کردند و موفقیت و پیشرفت دوستان خود را در این سیستم دیده اند، با انگیزه و ایمان بیشتری وارد این سیستم شده اند. با این کار وی را برای سریع تر وارد شدن به این سیستم ترغیب می کنید.

o اگر هنوز به سودی دست نیافته اید به هیچ عنوان راجع به سودهای این سیستم صحبت نکیند. مثلا نگویید که قرار است من این کار را بکنم یا فلان چیز را بخرم زیرا با این کار به دوست خود القا می کنید که در صورتیکه وارد این سیستم شود شما موفق خواهید شد، یعنی فقط قرار است که به آرزوهای خودتان برسید! و دوست شما این مطلب را برداشت خواهد کرد که صورت ورود به سیستم، تنها در حالتی سود خواهد کرد که بتواند دوستانش را وارد سیستم کند و در حقیقت شما این مساله را القا می کنید سود هر شخصی در گرو ورود دوستانش به این سیستم است. بگذارید افرادی که به سود رسیده اند، با شوق و اطمینان از سود واقعی خود تعریف کنند، یا از سود افرادی که به سود رسیده اند صحبت کنید با این کار عملا به دوست خود این نکته را می گویید که حتی قبل از ورود شما به این سیستم افراد زیادی سود زیادی برده اند و اگر شما هم وارد این سیستم نشوید اتفاق خاصی نخواهد افتاد و هر کس پس از ورود به این سیستم سود زیادی خواهد برد و برداشت دوست شما به این صورت خواهد بود که به این دلیل که تا قبل از اینکه من وارد سیستم شوم، آن شخص سود زیادی برده و سوددهی وی ادامه دارد، پس اگر من هم وارد سیستم بشوم حتما سود زیادی خواهم برد.

o اگر دوست شما در همان لحظه تصمیم خود را برای ورود به سیستم نگرفت از وی بخواهید که بیشتر فکر و تحقیق کند و نتیجه را به اطلاع شما برساند و به او بگویید که با او در تماس خواهید بود.

 

شما باید چه بکنیدعکس العمل افراد10نفرحالت روحی افراد
حتما از آن ها دوری کنیداحتمال ورود آن ها به سیستم بسیار پایین می باشد2منفی
آن ها را در جریان موفقیت های خود قرار دهیدپس از دیدن موفقیت شما به سیستم وارد می شوند3منفی
به پیگیری مرتب نیاز دارندنیاز به زمان دارند، می گویند جای ما را نگه دار!3مثبت
لیدرهای موفقی خواهند شد آموزش آن ها را فراموش نکنیدهمان لحظه ثبت نام کرده و یا فردای آن روز راس ساعت مشخص با شما قرار خواهند گذاشت2مثبت

7- پیگیری (fallow up):
اگر بخواهیم این تجارت را با بازی گلف مقایسه کنیم کل شش مرحله اول مانند زمانی است که چوب گلف را به عقب برده و به توپ ضربه می زنیم. حال اگر پس از ضربه زدن چوب گلف را متوقف کنیم توپ به سمت هدف پرتاب نمی شود و همانجا بر روی زمین می افتد. ولی اگر در ادامه ضربه، چوب را به سمت جلو امتداد دهیم، توپ ما به سمت هدف حرکت خواهد کرد. در این تجارت، بخش پیگیری مانند بخش دوم حرکت چوب می باشد و در حقیقت پنجاه درصد کار در این مرحله انجام می گردد. بدون پیگیری شما، هیچ کدام از دوستانتان وارد این شبکه نخواهند شد. نکته مهم، وظیفه شما در این مرحله می باشد. وظیفه مهم شما پس از جواب دادن به سوالات افراد، ساختن یک دید کامل از آینده و ملموس کردن سود این سیستم برای دوستانتان است. پس از معرفی شدن این سیستم توسط خود شما یا بالاسری هایتان به دوستانتان، حداکثر بعد از 24 ساعت یا یک روز با دوست خود تماس بگیرید و پس از یادآوری QI از وی نتیجه تحقیقات او را بپرسید. فرض کنید شما قطعه آهنی را گداخته اید و حداکثر یک روز وقت دارید تا آن را شکل دهید. مثلا برای آغاز صحبت می توانید از جمله هایی مانند آیا مطلب جدیدی پیدا کرده ای یا آیا تحقیقاتی کردی استفاده کنید و اگر سوال یا اشکالی داشت جواب او را بدهید و اگر جواب مناسب برای سوال وی نداشتید بدون سعی کردن در جواب دادن و دفاع از سیستم بلافاصله با بالاسری های خود تماس بگیرید و جواب مناسب را جویا شده و سپس در اختیار دوست خود قرار دهید.

o مرحله پیگیری باید به صورت حضوری انجام شود. در هر حال شما باید با رفتار خود، به دوستتان نشان دهید که چقدر به این کار ایمان دارید و مطمئن هستید. بهترین روش برای نشان دادن این مطلب این است که بدون آوردن بهانه و اتلاف وقت مستقیما و با اطمینان، پیگیری را شروع کنید. در غیر این صورت با رفتارتان به دوست خود خواهید گفت که اینقدر به این کارتان مطمئن هستید که حتی برای صحبت کردن راجع به آن، به یک بهانه احتیاج دارید.

o حتما به دوست خود اطمینان دهید که که در قبال وقت و زحمتی که برای او می کشید هیچ توقعی ندارید و در صورت انصراف او هم اصلا ناراحت نمی شوید و هیچ ضرری هم نخواهید کرد.

توضیحات داده شد فوق در این زمینه را مجددا برای وی توضیح دهید و بگویید: زمانی که شخصی یک ایده تجاری تازه برای درآمدسازی پیدا می کند، معمولا با اعتباری که دارد سرمایه اولیه برای شروع آن را فراهم می کند و سپس پس از اینکه آن کار به سوددهی رسید از درآمد آن سرمایه اولیه را بازپرداخت می کند. مثلا کسی که قصد تاسیس یک شرکت تجاری یا کارخانه ای دارد با گرفتن وام یا اعتبار، آن را راه اندازی می کند و سپس از درآمد آن شرکت یا کارخانه هزینه اولیه را پرداخت می کند. سپس بگویید در واقع ما پیشنهاد خرید محصول به کسی نمی دهیم بلکه راهی جهت سرمایه گذاری، به دوستمان معرفی کنیم. این کار نیز همانند یک سرمایه گذاری میان مدت و با سود بسیار خوب می باشد.
o دوستان شما به دلیل کم بودن مبلغ اولیه این تجارت آن را جدی نمی گیرند. به آن ها بگویید به این دلیل که شما می توانید به صورت رایگان از امکانات بالاسری ها- مانند دفتر کار و اطلاعات- استفاده کنید، هزینه شروع بسیار کاهش می یابد. بگویید شما در این کار شریک بالاسری های خود می شوید و کلیه راه ها و رموز این کار را از آن ها فراخواهید گرفت. برخلاف کارهای دیگر که هیچ مدیری رموز کار خود را در اختیار کارمندانش قرار نمی دهد و امکان استفاده از امکانات خود را به کارمندانش نمی دهد. سپس بگویید اتفاقا همین مساله یکی از نقاط قوت این سیستم است زیرا به دلیل مبلغ کم همه می توانند در آن سرمایه گذاری کنند.

o اگر احساس کردید دوست شما از انجام یک کار جدید وحشت دادرد یا قدرت ریسک انجام یک کار جدید را ندارد به او بگویید که در طبیعت انسان هم مانند تمام اشیاء موجود در طبیعت اینرسی وجود دارد. یعنی انسان در برابر تغییرات مقاوم است و از تغییرات فراری است. برای همین افراد به صورت ناخودآگاه برای ورود به این سیستم مقاومت می کنند. این تجارت تغییرات بنیادینی در خود فرد و روابط فردی و اجتماعی او پدید خواهد آورد. در ابتدا فرد با یک تجارت جدید آشنا می شود و با فراگیری اصول آن می آموزد که چگونه با کمک کردن به دیگران درآمدی داشته باشد. در ادامه و به تدریج، به دلیل رشد زیر مجموعه هایش تبدیل به یک مدیر موفق می شود و راه و روش اداره زیرمجموعه هایش را فرا می گیرد. ساعت کارش کم کم از چهارچوب ساعت ادارات و شرکت ها خارج می شود و در حقیقت خود شخصا ساعت کاری خود را تنظیبم می کند. هیچ مدیری بالاسر او نیست و کاملا آزادی عمل دارد. درخواهد یافت که تنها در برابر خود مسئول است و جای جوابگویی به مدیر خود، باید جوابگوی خود باشد. در همین میان دوستان زیادی پیدا می کند که همیشه و همه جا در کنار او هستند و به او در همه کار کمک می کنند زیرا با او هم هدف هستند و در نهایت به دلیل درآمد رؤیایی خود می تواند نحوه زندگی خود را عوض کند. مثلا به جای 6 روز کار برای 1 روز استراحت می تواند 1 روز کار کند و 6 روز به امور دیگر برسد. رویارویی با همه این تغییرات بسیار مشکل و پذیرفتن آن ها بسیار دشوار می باشد زیرا انسان از تغییر در زندگی وحشت دارد.
o اگر دوست شما به این فکر بود که به تنهایی نمی تواند 100 نفر را وارد مجموعه کند و مجموعه خود را رشد دهد به او بگویید هر راه طولانی با یک قدم کوچک آغاز می گردد و سپس در ذهن او این تصویر را ایجاد کنید که اگر بتواند در هر سمت خود یک نفر مانند کسی که جلسه معرفی را برای او انجام داده- لیدر(LEADER)- تربیت نماید، زیر مجموعه او چگونه رشد خواهد کرد. اگر در هر سمت 2 لیدر داشته باشد چه؟ و اگر در هر سمت 10 لیدر داشته باشد پس از یک سال مجموعه او چقدر رشد خواهد کرد. پس از 10 سال چه؟

o اگر دوست شما با شخصی که مدتی قبل TC دریافت کرده و در این کار ناموفق بوده، مشورت نموده و کاملا نسبت به این کار بدبین و منفی شده باشد، به او یادآوری کنید، اولین اصلی که در قسمت معرفی، بازده این تجارت مطرح شد، آموزش، تمرین و حمایت کامل بالاسری ها است و موفقیت در این تجارت بیش از 90 درصد به همین آموزش، تمرین و حمایت کامل بالاسری ها بستگی دارد. به دوست خود اطمینان دهید که مطمئنا آن شخص از حمایت و آموزش بالاسری هایش بهره مند نبوده. از او بخواهید که از آن شخص بپرسد که آیا با روال منطقی با این سیستم آشنا شده؟ آیا سیستم را توسط کاتالوگ به دوستان خود معرفی کرده یا مثلا با تلفن این کار را انجام داده؟ آیا بالاسری های او در برگزاری جلساتش به وی کمکی کرده اند؟ آیا اصول گفته شده برای برگزاری جلسات را رعایت کرده؟ آیا بالاسری های او آموزش لازم را به او داده اند و در تمرین های او کمکی کرده اند؟ آیا متن های آموزشی و سی دی های آموزشی در اختیار او قرار گرفته؟ آیا در جلسات هفتگی و ماهانه آموزشی و تمرینی این تجارت شرکت کرده؟ آیا با یک لیدر در ارتباط بوده تا در این سیستم کمکش کند؟ به سادگی می توان نشان داد افرادی که در این تجارت موفق نبوده اند هیچ کدام از اصول گفته شده در این متن را رعایت نکرده اند! زیرا هیچ پشتیبان و کمکی برای انجام این کار نداشته اند. به عنوان مثال به دوست خود بگویید اگر شما به من شغلی را معرفی کنید مثلا بگویید که کار کامپیوتر درآمد خوبی دارد و من مغازه ای در بازار اجاره کنم و پس از مدتی متضرر و ورشکست شوم، مسلما مقصر تجارت کامپیوتر نیست و نمی توان گفت که این اشتباه وغلط و بی نتیجه و سود است، زیرا من به این دلیل شکست خورده ام که راه وچاه و نحوه انجام این تجارت را بلد نبوده ام و از تجربیات کسی نیز استفاده نکرده ام. به سادگی و با اطمینان بگویید کسانی در این تجارت موفق خواهند شد که اصول آن را توسط آموزش بالاسری ها فراگرفته واستفاده کنند.

o افرادی که قاطعانه و بدلایلی مانند عدم اعتقاد به این نوع سیستم ها جواب منفی می دهند را فعلا کنار گذاشته و دیگر پیگیری نکنید تا سکه و اولین چک خود را دریافت کرده و سپس به آن ها نشان دهید. اگر دوباره مخالفت کردند آن ها را فراموش کنید. بدانید که این مشکل از طرف شما نبوده که آن ها وارد این شبکه نشدند بلکه آن ها افرادی هستند که نمی توانند آینده این سیستم را در ذهن خود تصویر کرده و برای این سیستم برنامه ریزی کنند و در حقیقت به خود نه گفته اند، نه به شما.

o هیچگاه پس از شنیدن جواب منفی از دوست خود، رابطه خود را با او قطع نکنید. مثلا اگر از دوستی چند ماه یا بیشتر خبری نداشتید و به خاطر این موضوع با وی ارتباط برقرار نمودید، ارتباط خود را با او حفظ کنید مثلا هر 2 هفته یکبار با وی تماس بگیرید و نشان دهید که این موضوع تنها بهانه ای برای ایجاد مجدد رابطه دوستی بین شما بوده. این کار باعث می شود که آن شخص فکر نکند که تنها قصد شما از تماس با وی داشتن درآمدی از جانب وی بوده است. پس از مدتی دوست شما جویای موفقیت های شما می شود و با دیدن سودهای دریافتی شما، حتما برای ورود به سیستم تشویق می گردد. در ضمن شما می توانید هرگاه که یک یا چند ورودی جدید داشتید، با وی تماس بگیرید و آن شخص را در جریان رشد مجموعه خود قرار دهید و او را برای وارد شدن و فعالیت کردن تشویق نمایید. توجه کنید که معمولا عده این افراد از 10 نفر تجاوز نمی کند، بنابراین وقت زیادی را از شما نخواهد گرفت.

o هیچگاه به دوست خود برای خرید اصرار نکنید، فقط اطلاعات صحیح را در اختیار او قرار دهید. اکثر افراد از شما تضمینی جهت سودآور بودن این سیستم می خواهند، شما در عوض بگویید در صورت انجام درست و صحیح این کار و پیروی از نوشته های این متن و سی دی های آموزشی موجود، این سیستم سودآور خواهد بود. اگر دوست شما پرسید چرا با ندادن یک تضمین، یک مشتری خودش را که می تواند خیلی موفق باشد را از دست می دهد، بگویید به این دلیل که خود شرکت 100% تضمین کرده که با دادن چنین تضمینی این شخص موفق نخواهد شد و تنها کسانی در این تجارت موفق خواهند بود که با دید باز، درست و کامل وارد این تجارت شوند.

 

اگر شما کاری را که همیشه کرده اید، انجام دهید، در نتیجه هر چه را که داشته اید، خواهید داشت.

 

o همانطور که گفته شد مهمترین وظیفه شما در این مرحله، پس از جواب دادن به سوالات و اشکال های دوستتان، ساختن یک دید از آینده و ملموس کردن سود این سیستم برای آن ها است زیرا اکثر دوستان نمی توانند سیستم باینری را درک کنند و رشد سوددهی آن را متوجه شوند. با مثال های مختلف، سوددهی را برای آن ها ملموس کنید. ابتدا دلایل خود برای ورود به سیستم را به آن ها بگویید (بخش 1) سپس برنامه دوستانتان را برای آینده جویا شوید و مثلا بپرسید: آیا حساب کرده با درآمد فعلی کی می تواند صاحب خانه و ماشین گردد. به آن ها نشان دهید که این تجارت، تجارتی برای دستیابی به اهداف و رویاهای آن ها می باشد. در دوست خود این جسارت را ایجاد کنید که راجع به این موضوع فکر کند که چرا متوسط درآمد ماهانه یک ایرانی در ایران 200.000 تومان است و در آمریکا 5000$ یا حتی بیشتر؟

ما نمی توانیم راه حل مساله را در همان سطحی که ایجاد شده پیدا کنیم.
به همین خاطر خلاقیت و شهامت لازم است.

 

o دقت کنید که هر فرد با انگیزه و دلیل خاصی وارد این سیستم خواهد شد. بعضی ها به خاطر درآمد، بعضی ها به خاطر زیبایی محصولات، بعضی ها به خاطر جدید بودن نوع این تجارت و استراتژی های خاص آن، بعضی ها به دلیل انجام ریسک، بعضی ها به خاطر سفرهای تفریحاتی و… بنابراین با توجه به شناختتان از دوستتان، بیشتر روی علایق و انگیزه های وی جهت ورود به سیستم تمرکز نمایید.

o فراموش نکنید که دوستان شما هنوز تمرکزی روی این تجارت ندارند و به احتمال زیاد دوست شما به طور کامل این سیستم را درک نکرده و به سرعت این سیستم وحرف های شما را فراموش می کند. پس در کمال صبر و حوصله در تکرار مطالب، ساختن و نشان دادن آینده به آن ها تردید نکنید. مثلا می توانید stage projection 10 را در بازه های 6 ماهه ولی در 12 stage برای دوست خود بازگو کنید . حساب کنید که اگر 6 ماه طول بکشد که هر فرد تنها 2 نفر را پیدا کند باز بعد از 6 سال بیش از 320000 دلار درآمد خواهند داشت.

o همانطور که گفته شد بهترین افراد برای معرفی، دوستان نزدیک و صمیمی و آشنایان نزدیک می باشند، زیرا شما هر روز با آن ها در تماس هستید و می توانید این مساله را به آن ها یادآوری کنید و پیگیری خود را انجام دهید. حتی بدون هیچ گونه خجالتی می توانید به بهانه ای گوناگون آن ها را مجددا در جلسات شرکت دهید و در انتها به سوالات آن ها جواب دهید. این جلسات انرژی می دهد و باعث جلب اعتماد و ایجاد انگیزه در آن ها می گردد.

گاهی اوقات بعضی از دوستان نمی توانند سیستم را باور کنند و به آن اعتماد کنند. یکی از روش هایی که ممکن است اعتماد آنها را به این سییستم جلب کند، این است که هنگامی که در مجموعه خود یک ورودی جدیدی دارید، از آن دوست یا دوستان خود دعوت کنید تا عینا شاهد ورود افراد جدید به این سیستم باشند.

o افرادی که در قدم اول به شما جواب مثبت نمی دهند را هرگز از دست ندهید. این افراد برخلاف افراد دیگر که معمولا بلافاصله تصمیم خود را جهت ورود به سیستم اخذ می کنند و سپس، پس از یک هفته، از انجام این کار پشیمان می شوند و این موضوع را فراموش می کنند، افرادی هستند که عموما یا کاری را آغاز نمی کنند و یا در صورت شروع کاری، آن را بسیار جدی، پر تلاش و با انرژی دنبال می کنند و در صورت دریافت اطلاعات کافی درست و منطقی و صرف شدن زمان لازم برای آن ها با داشتن یک دید صحیح و درست از آینده سیستم، وارد این شبکه خواهند شد و بسیار موفق خواهند بود.
o فراموش نکنید که مرحله پیگیری مهمترین مرحله در این تجارت می باشد و گاهی باید تا 7 بار به شیوه های مختلف این سیستم را به افراد معرفی کرد (رفع آبجکشن ها) تا وارد شبکه شوند و در صورت عدم پیگیری توسط شما، این افراد وارد مجموعه نخواهند شد.

 

هرگز از تلاش باز نایست، تنها از قعر دره است که قله بلند به نظر می رسد.

8- خرید (purchase):
به هیچ عنوان زمانی که شخصی قصد خرید دارد زمان مناسبی برای معرفی سیستم به دوستان آن شخص نمی باشد. زیرا هر کس پس از ورود به سیستم باید حداقل مدتی را صرف کلاس های آموزشی این سیستم و آموزش و تمرین نحوه انجام این تجارت، به خصوص آموزش مراحل دعوت کردن و پیگیری نماید. سپس شروع به دعوت کردن دوستانش جهت معرفی سیستم نماید.

o بعضی از دوستان برای سرعت بخشیدن به روال جذب زیرمجموعه ها، فرم های مربوط به خرید را در اختیار دوستانشان می گذارند و با گرفتن پول، خود شخصا اقدام به خرید می کنند. توصیه می شود هنگام خرید حتما شخصی که قصد خرید دارد حضور داشته باشد و شاهد خرید باشد. پس از انجام شدن خرید، رسید خرید را پرینت گرفته و به دوست خود بدهید و ورود وی را به این شبکه تبریک بگویید.

o به هیچ عنوان برای ورود دوستان به این شبکه و برای خرید وی، به وی پولی قرض ندهید! QI اکیدا ایجاد هرگونه رابطه مالی و ریالی با زیر مجموعه ها و بالاسری ها را به شدت رد می کند.

 

آنان که کاری را ناممکن می پندارند، با شنیدن خبر انجام آن توسط دیگران، فقط یکه می خورند.

 

با طی کردن مراحل فوق شما به آسانی ولی در طول زمان موفق به جذب افراد جدید می شوید. اما از این زمان به بعد وظیفه اصلی شما برای آموزش دوستتان آغاز می گردد. فراموش نکنید که رمز رشد مجموعه شما آموزش و تمرین می باشد، زیرا بدون آموزش، دوست شما نه انگیزه ای برای انجام این کار دارد و نه نحوه انجام این تجارت را می داند.

9- حمایت (caddying):

پس از ورود دوستتان به شبکه تنها 24 ساعت فرصت دارید تا با وی تماس بگیرید و به او اعلام نمایید که هدف شما از معرفی سیستم به وی چه بوده و از این به بعد به چه دلایلی باید همیشه همراه وی باشید و در همه جا به وی در انجام این تجارت کمک کنید تا در نهایت ، همراه هم به چه هدفی برسید. توجه کنید که انجام این کار، بسیار مهم وضروری است.

10- همانندسازی (Duplicate):

تنها، تنها و تنها شرط لازم و کافی برای به سود رسیدن در این سیستم، این است که شما خود را متعهد نمایید که تمام زیرمجموعه هایتان خصوصا افرادی که شما معرفشان هستید را به سود برسانید و در غیر اینصورت به هیچ عنوان موفق نخواهید بود. به همین منظور این جزوه به صورتی تنظیم شده که شما بتوانید آن را تنها یا همراه با بالاسری ها و یا زیر مجموعه هایتان مطالعه و اجرا کنید و برآن مسلط شوید. شما با خواندن این جزوه برای دوستانتان به راحتی می توانید روال انتقال و تکثیر اطلاعات را به آنها نشان دهید. کافی است زیر مجموعه های شما، مانند شما این جزوه را برای زیرمجموعه هایشان بخوانند و با هم تمرین کنند و همین روال ساده در مجموعه شما گسترش پیدا کند و همانند سازی شود تا زیرمجموعه هایتان به سود برسند.

(ادامه دارد…)

دیدگاه‌ها

 1. محمود گفته :

  من رفتم شرکت هرمی تکسو دقیقا همین منوال را داشت ودر اخر هیچ

 2. L.Team گفته :

  شرکت هرمی تکسو!!!
  عزیزم صرفاجهت اطلاع یه سربه سایتهایnetworkmarketing.moc.gov.irوiranhoshdar.irو
  mlmbook.irبزن تالااقل فرق شرکت هرمیوبابازاریابی شبکه ای بدونی!
  به امیدپیشرفت روزافزون بازاریابی شبکه ای درایران

 3. علی گفته :

  اقامحمودشرکت تکسویکی از8شرکت دارای مجوزدرزمینه بازاریابی شبکه ایه.بازاریابی شبکه ای یه علمه که الان3ساله توایران استارت خورده وتواین زمینه کتابای زیادیوخوددولت چاپ کرده.وتلوزیونم تاحالاچندتابرنامه دراین موردگذاشته مثل برنامه شوق که ازشبکه تهران پخش شدیابرنامه پایش شبکه1و…ودولتم حسابی داره حمایت میکنه.

 4. محمد گفته :

  با سلام
  لطفا در مورد بازاریابی شبکه ای سالم با فعالیت های هرمی تفاوت قائل و به مردم در جهت مزیت های این سیستم فروش و رونق گرفتن تولید و اخذ مالیات و نظارت گمرکی بر واردات به مردم اطلاع رسانی کنید
  این صنعت همانند چاقوی هست که در دست یک پزشک جان یکنفر را نجات و در دست فردی دیگر جانی را می گیرید. خود مسئولین و فعالین اقتصادی امروزه به نقش ایجاد ثروت از این طریق واقف و با دادن مجوز به 8 شرکت جهت ایجاد برندهای ایرانی تلاش و حمایت همین برنامه شوق که از شبکه 5 پخش شد خود را اعلام کرده اند

 5. حمید اکبری گفته :

  با سلام خدمت همه دوستان .تا چندسال دیگه اسم ایران مثل توپ توی اسیا میپیچه حتی توی ترکیه که داره1200 نت کارمیکنن میدونن که ایرانیها شروع کردن و امروز و فردا نتهای ایرانی واردکشورشون میشن اگه دولت هم بعضی مواقع یه گیری میده قطعا برای بهتر شدن وضعیت بازاریابی شبکه ای هستش مهمتریت اساس رشد نتورک بینشه درست و مثبته پس منفی ندیم و به بهتر شدن فکر کنیم تا بهتر بشه.فقط اطلاع رسانی کنین تا این وازه هرمی که گاها افراد نااگاه در کنار نت قانونی استفاده میکنن رو برداریم.موفق باشید

 6. پارسا گفته :

  من لیدر بودم بچه ها تنها چیزی ک میتونم بگم قانع بشین اینه ک بهتون میگن کار فروش انجام مدیم تاحالا چندتا جنس فروختی عزیزم ایا اجناسی درکار هست؟آیا خریداری هست؟تازه شما میخوای واسطه هارو حذف کنی قبول.میگی گمرک پول میگیره قبول تو چطوری جنسیو ک مثلا از شرکت نوکیا خریدی چطور وارد ایران میکنی ک پول گمرک ندی.این فروش نیست وقتی جنسی در کار نیست وقتی اطلاعات کافی از جنس فروش نداری نمیتونی بفروشیش گلم خودتو خسته نکن.چرا اصلا باید بری دنبال دوست و آشنا و اونارو بیاری فکر کردی این کار ربطی به تجارت نداره

  • محمد گفته :

   سلام پارسا جان.دقبقا کار ما فروش هست.اون شرکتایی که شما کار میکردین همون هرمی ها فقط مبنای درامدیش جذب افراد بود و همیشه اون بالاییه میرفت بالا و بالاتر.ولی داخل بازاریابی قانونی فقط کار ما فروش هس وخیلی راحت میشه از اون بالایی هم درامد بیشتری داشت.ینی فقط میتونی از راه خرده فروشی درامد داشته باشی.اگه درامد بیشتر میخای میتونی یه سری افرادو به کار معرفی کنی.ینی درامد براساس فروش هس.دقیقا ماه اول ک وارد بازاریابی قانونی شدم فقط با خرده فروشی نزدیک به پونصد هزارتومن کار کردم.دقیقا از روز اول همه اطلاعات در مورد محصول در اختیارم گذاشتن.خریدارم تا دلت بخاد هس.بخام برات بگم کلی باید حرف بزنم.بخدا شرکتای هرمی رفتن.تموم شد.الانم من نزدیک چن ماه هس ک دارم کار میکنم و روز به روز خداروشکر درامدم بهتر میشه.امیدوارم مردم یکم به خودشون بیان.
   موفق باشین

 7. مریم گفته :

  لطفا خواهشا وقتی اطلاعات درستی ندارید نیاید اینجا از سر بیکاری یه چیزی بگید و برید
  ما کار خودمونو شروع کردیم
  گلد کوئست اصلا چیز بدی نبود و اگه جمع نشده بود من الان یه کوئستی بودم
  اما خدا رو شکر که الان دارم با یکی از بزرگترین شرکت های نتورک قانونی در ایران کار میکنم
  ما داریم پیشرفت خودمونو میکنم و اینا توهم نیست
  حقیقته
  حقیقتی که خدا نظر لطف داشته به ما

  • ناشناس گفته :

   با کدوم شرکت کار میکنی

  • ناشناس گفته :

   دم غییییرتت گرم میترکونیم

  • کاوه گفته :

   حقیقت آشکار جلو گیر نمیشه
   عزیزم quest هنوزم هست و یکی از اولویتهای یکم تا دهم زندگیم چون هرچی دارم از نتورک مارکتینگ دارم.
   به جای این که دنیا را فرش کنم یه جفت کفش پوشیدم.
   ما نمیتونیم کسی رو تغییر بدیم بزا هر شخصی هر فکری میکنه بکنههه
   مهم اینه که خدا عادله چون به هم قدرت فکر داده و هر کسی اندازه ظرفش و به وسعت افکارش کیفیت زندگیشا مشخص میکنه. نعمت های خدا نامحدود این خواسته های انسان هاست که محدوده.
   با نتورک و اینا کاری ندارم چون پول داشتن به تنهایی خوشبختی نمیاره این ذهن که باید ثروتمند بشه. آقای اوباما و یا… بابت آمریکا پولی پرداخت نکرده ولی در حال حاضر صاحبشه تا اسم خیابوناشم میتونه عوض کنه و این یعنی ذهن ثروتمند.
   موفق باشید

  • مهدی گفته :

   سلام،منم تو نتورک کار میکنم،ایشالله قله موفقیت رو کسب کنی

 8. سحر گفته :

  شمافرق ماست وزردآلوروتشخیص نمیدی حرف نزنی بهتره

 9. سعید جمادی گفته :

  ننتورک فقط یه جو غیرت و جسارت میخواد که دس بذاری رو زانوهات و بلند بشی و بگی از زندگی قبلیم خسته شدم میخوام دیگه متفاوت باشم.این غیرت رو همه ایرانیا دارن و نتورک هم واسه همه هست ولی همه مناسب نتورک نیستند.ایرانیا به خاطر جنمی که دارن تو جهان میترکونن.
  نتورک اسون نیس سادس ولی کار هر کسم نیس نت کار کردن

 10. فرشاد گفته :

  تجارتی که هدفش تنها پول است موفق نیست نتورک دید منو به زندگی عوض کرد

 11. ایلیا گفته :

  با سلام به دوستان
  فقط یک چیز هست که میتونه شما رو در کاری موفق کنه اونم بینش صحیح در مورد کاری هست که انجام میدید
  خدا رو شاکرم ک ب من این فرصت رو داده تا بتونم بهترین زندگی رو در کنار دوستان بسازم،بازاریابی شبکه ای فقط پول نیست
  ب عقیده من پول اخرین چیزیه ک شما در بازاریابی شبکه ای دریافت میکنید،اولین چیزی ک شما دریافت میکنید رشد عقلی و داشتن دوستانی بیشتر و جدیدتر
  و یافتن دوستانی باوفاتر هست
  بازاریابی شبکه ای یک کار فردی نیست،گلد کويست دقیقا خلاف این تجارت عظیم بود چرا که شما فقط خودت و خودت رو میدیدی،ولی بازاریابی شبکه ای یک کار گروهی و پیچیده است ک شما تا دست چند نفر رو برای پیشرفت نگیری خودت به پیشرفت نمیرسی
  بازاریابی شبکه ای یعنی کمک به افرادی ک میخوان زندگی بهتری رو برای خود و دیگران بسازن
  پس خواهشا دیدگاه خود رو عوض کنید و درک کار رو داشته باشید
  به امید موفقیت های روز افزون و اقتصادی بهتر نسبت به کشورهای عظیم تر
  کشور خودمون رو اباد میکنیم چون ایرانی بهترینه و بهترین میمونه

 12. امیرعباس گفته :

  سلام بر تمام دوستان ونتورکران موفق درتمام شرکت های ایران
  بازاریابی شبکه ای یک پتانسیل باورنکردنی برای درامد های بالا با سرمایه مالی کم واستفاده از اهرم زمانی وانسانی
  این فرصت را غنیمت بشمارید
  شانس یک بار درخونه رامیزنه وشتاب کن وبرنده باش
  من از اینکه بازاریابی شبکه ای بهم معرفی شده خداراشاکرم واز اینکه دریک شرکت پربینش و بایک تیم بسیار قوی فعالیت می کنم بسیار خرسندم
  به امید موفقیت تما م نتورکران ایران

 13. علی اکبر باب... گفته :

  دم همه ی نتورکرها گرم گرم

 14. احد گفته :

  نتورک مارکتینگ بزرگترین فرصت در طول تاریخ بشری است

  “لطفا معمولی نباشید ”
  دم غیرت هرکی نتورکره که هدفی جز کمک و رشد نداره

 15. محمد گفته :

  بچه ها کسی در مورد شرکت بازار یابان ایرانیان زمین ,شرکت بیز چیزی میدونه لطفا راهنمایی کنید.

 16. رضا حسینی گفته :

  سلام.محمد جان در مورد این شرکت بهت بگم که بازاریابان ایران زمین در حال حاضر قویترین شرکت نتورک مارکتینگ قانونی در ایران میباشد چون محدودیت پورسانت نداره.

  • بیتا گفته :

   دقیقا همینطوره قوی ترین……

  • میم.صاد گفته :

   بیز یونی لوله
   یعنی از mlmتا سطح ۶ بیشتر بهت نمیده??

  • yasamin گفته :

   خیر آقای محترم درحال حاضر شرکت بادران گستران جز اولین شرکت ها هستند بعد بیز یا همون بازاریابان ایران زمین
   من خودم 6ماه تو بیز بودم علااوه بر اینکه بیشترشون ب دنبال حاشیهههه هستن دوما قیمت کاالاهاشون نسبت ب شرکت بادران خیلیییی بیشتر هست اینطوری ب نظرتون سود ی داره؟شماحاضری 75تومن پول ی عطر 50میلی بدید!؟

   • alireza گفته :

    سلام.اگه چیزی بزرگ باشه برای نشون دادن خودش چیزای دیگه رو کوچیک نمیکنه.اگه واقعا but چیزی برای گفتن داشت اینجوری بیزو تخریب نمیکردی.وقتی از ی بیزی میپرسی شرکتت چطوره میگه این ویژگی هارو داره و این پلان و اینم محصول.ولی از بادرانی میپرسی میگه بیز فلانه تکسو اینه میراث داستانه و و و…
    همه ی اینام بخاطره اینه ک چیزی برای نشون دادن نداره از بقیه شرکتا ایراد میگیره.یکم بزرگ شیم.یاسمین سعی کن واس ورودی گرفتن شرکتای دیگه رو تخریب نکنی ممنون

 17. مصطفی گفته :

  سلام دوستان .من حدود 10 سال پیش در گلد کوئس فعال بودم .افراد کمی رو دیدم که نتیجه گرفتند اما آدمهای خیلی زیادی رو دیدم که نا موفق بودند. خواهش میکنم در مورد این کارها با تعصب صحبت نکنید کمی منطقی باشید گذشت زمان همه چیز رو مشخص میکنه. فقط حواستون باشه فریب نخورید.

  • علی گفته :

   سلام دوستان،یکی دو سال دیگه ، کسانیکه با تعصب ( و بدون تحقیق و حساب و کتاب کردن ) با بازاریابی شبکه ای و یا شرکت های هرمی کار میکنند، ( مثل ده سال قبل خودم ) ، تاسف میخورند ، برای عمر ازدست رفته ، و پول برباد رفته و آبرویی که بدست نخواهد آمد.
   برادران و خواهران عزیزم، بخدا همه اینها دروغ است، و کسانیکه توی این منجلاب افتادن ، سعی میکنن دیگران را هم آلوده کنند و یا خسارتشون را جبران کنند.
   برای مثال شما میتوانید در مورد کالاهایی که اعضای گلد کوییس خردند تحقیق کنید، ببنید ایا کسی توانسته کالایش را بگیرد؟ من که هیچکس را نمی شناسم! حتی پولمان را هم نمی توانیم پس بگیریم!
   البته گویا اینترپل با شکایت هند و مالزی پرونده ای برای شرکت گلد کوییست باز کرده بوده!
   در پایان ، خواهش میکنم اول بدون تعصب و با دید کاملا باز تحقیق کنید.

  • علی گفته :

   ضمناا ، اگر هر کدوم از شما راهی میشناسه که ما هم بتونیم سکه ای را که بیش از 10 سال قبل خریدیم ، بگیریم ، اطلاع بده مممنون میشم.

   • alireza گفته :

    سلام علی جان.اینکه میگی محصول نمیرسه و ضرر میدید و پولی تو نت قانونی نیس یعنی اینکه اصلا پذیرش نداری(کنار گذاشتن دانسته های قدیمی و بدست اواردن اطلاعات جدید)
    و اینم فقط ی چیزو میرسونه اونم دلیل شکستت توی کوئسته.
    نت قانونیم دقیقا مثله نت غیر قانونیه با ی تفاوت.نت غیر قانونی اگه شکست میخوردی ضرر میکردی ولی اینجا ضرر نداره
    درضمن با این جملات کلیدی و روانشناسی ک خودتونو دوست نشون میدین ک مثلا خوبه بچه هارو میخواید بچه هارو سرد نکنید ممنون

 18. سمانه گفته :

  سلام. خدارو شکر که نتورک قانونی وارد ایران شد. و مطمعنم که تمام افرادی که واردش شدن میترکونن و به اوج میرسن. بچه ها فقط استقامت داشته باشین و تلاش کنین . آینده ی این بیزینس خیلی بزرگه. تمام شرکتها هم خوبن از بیز گرفته تا….. فقط شرکتایی که ساختار بهتری دارن خیلی زودتر به نتیجه میرسن و بازاریابای کمتریو از دست میدن.

 19. ناشناس گفته :

  با سلام
  در حال حاضر چطوري مي شه به محصولات طلايي كه چندين سال پيش از كوئيست خريداري شده دسترسي پيدا كرد؟ لطفا اگه كسي مي دونه راهنمايي كنه … با تشكر

  • داوود گفته :

   باید بری به اصطلاحTCیا همون اشتراک سالیانه را بخری تا کوئست صفحه تو باز کنه.بعد اونجا یه آدرس پستی خارج از ایران میدی که محصولتو بفرستن اونجا.ترجیحا به آدرسهایی که توسط خود کمپانی تحت عنوان نمایندگی معرفی میشه اعتماد نکن.اگه دوستی فامیلی چیزی خارج از ایران داری آدرس اونو بده.محصولت میره اونجا

 20. داوود گفته :

  مصطفی جان پلن کوئست با تکسو خیلی فرق داره.گرچه کوئست هم بسیار پر قدرت و قوی هست و اگه نتیجه نگرفتی ایرادش کمپانی و پلنش نیست.ایراد تو نحوه ی انجام دادن این کار توسط ما ایرانی هاس که اینجا مجال توضیحش نیست.البته به نظر من تکسو هم یه ایراد بزرگ داره که من به همین دلیل وارد نشدم.و اون اینه که هر کسی میتونه از سایت خرید کنه با معرف یا بدون معرف.
  اگه من یه محصولی را بفروشم و طرفم خوشش بیاد به راحتی خودش میتونه از سایت خرید کنه.فقط کافیه اسم تکسو را سرچ کنه.کاری که خود من انجام دادم

 21. شهرام گفته :

  سلام بچه ها من اخیرأشرکت بیز را بهم معرفی کردن خودم قبلأگلد کوئست کار کردم الان خودم موندم چکار کنم مچکر میشم راهنمایی کنید

  • poria گفته :

   سلام
   ببین تو شهری ک زندگی میکنی کدوم شرکت سابقه بهتری داره و اسمش بد نشده باشه.
   چون خودم ضربشو خوردم

 22. علیرضا گفته :

  شهرام اگه واقعا کوست کار کردی قدرت شبکه رو میدونی.پس موندن نداره.بچسب به کار.فقط خودت میدونی ا
  آموزش خیلی مهمه.فقط برو دنبال شرکتایی که حد اقل شیفت رو الگو قرار ندادن.تیمای دیگه بیزو نمیدونم.تیم تبریزشون که رسما شیفت درون سیستمی هم دارن!!!!!

 23. م.م گفته :

  سلام بچه ها. کسی در مورد سرمایه گذاری تو کمپانی ادروز اطلاع داره. فکر میکنید کلاهبرداری هست یا نه. یعنی مثل کوییست هست یا نه؟ خیلی ها از این راه به سود زیاد رسیدن. اگه کسی اطلاع داره لطفا جواب بده

 24. رضا آیلتس گفته :

  سلام دوستان گل میخوام با چندتا محاسبه بهتون بگم شرکتهای جدید شبکه ای کارشون چیه
  1- جنس رو بدون واسطه با قیمت بسیار بالا ب دست فروشنده میرسونن و توی این گرونی و بدبختی خودشون رو سیر میکنن و ی مشت ملت ساده مثل من از ناچاری باهاشون کار میکنم و وقتی حساب میکنم هزینه کرایه و جوانی و … بیشتر از سودی هست که این خدا بیخبرا خودشون ب جیب میزنن .اگه راست میگن جنس رو به قیمت کارخونه بدن ب ملت بدبخت فلک زده نه ب قیمت بازار سباه سیاه
  2- میدونید این وسط چن ب جیب میزنن . بگم ؟ چشم
  3-هر جنس رو با قیمت 50 درصد از تولیدی خریداری میکنن و با قیمت 50 درصد بیشتر ارایه میکنن
  به نظرتون اینجاش اشکالی داره ؟ خدایی نه
  بعدش بازار یاب اونو با قیمت 10 درصد بیشتر میفروشه شد 60 درصد بالای تولید
  خوب بازم نوش جانشون اشکال نداره حالا ببین چجوری جنسی رو که بازاریاب بدبخت با 50 درصد سود خریده بهش میدن
  15 درصد خرده فروشی 5 درصد فروشنده برتر یعنی اونی که بالای 350000 تومن خرید کرده و 5 درصد بعد که نفر بعدی رو به شبکه معرفی کرد
  حالا ببین شبکه چ شکلیه هرمی 4 تایی اما شما بعد از 4 سال ب سودی معادل 15 میلیون میرسی .
  چجوری
  4
  16
  64
  256
  1024
  4096
  16384
  65536
  262144
  1048576
  4194304
  16777216
  67108864
  یعنی بعد از یکسال سشت و هفت ملیون و صدوهشت هزاروهشتصدو شست و جهار نفر از شرکت خرید میکنن .
  خوب این یعنی چی بهتون میگم
  67108864*365000 =24.494.735.360.000
  نمیتونی بخونیش آره ؟
  خوب چقدرش سوده ؟
  *67108864*180000= 12.079.595.520.000
  فقط از یک نفر حالا بقیه رو بگیر و بروو
  اینو میتونی بخونی ؟ هرگز بتونی . مهم نیست
  ب نظرتون به اون نفر اولی حداکثر چقدر میرسه ؟
  میگتون آسون نیست ولی میگم
  از ردیف 5 ب بعد رو بهش نمیدن چون میگن حرامه و گیر کی میاد خدا داند از ردیف 5 ب بعد اگه خواستید میگم … تقاضا بزارید تا بگم …

  • بیتا گفته :

   با عرض سلام و پوزش چرا اطلاعات نادرست دراختیار مردم میذارین؟

  • OhMyGod گفته :

   سلام
   شما چرا آمار اشتباه میدید ملت؟
   دوست عزیز این شرکتی که شما پلنش رو توضیح دادید اینجوری هست که از 100% فروش جنس در ماه 50% رو برای تولیدی ماه بعد صرف میکنند و 5% سود شرکت و 45% باقی مانده بین بازاریاب تقسیم میشه.
   4 بشه 16 بشه 64 بشه 256 که دنیا اشباع میشه…
   شرکت amway آمریکا الان حدود 75 سال داره فعالیت میکنه اگه آمار این باشه که باید مریخ هم بگیرن .
   عزیز من اولا که همه توی نتورک اینجوری رشد نمیکنند
   دوما ریزش زیاده یعنی خیلیا میان کد میزنن کار نمیکنند
   خب معلومه که اینجوری نیست ….
   برای پورسانت سطوح پلن بیشتر از 5 سطح نمیده اینم چون پورسانت آموزش و تبلیغات هست خب مگه کسی میتونه بیشتر از 1024 نفر دز سطح 5 رو از نظر آموزشی پوشش بده؟ خب نه ولی مابقی پورسانت ها از راهبری میگیرن…
   بخاطر رهبری تیم پورسانت میلیونی داره که سطحش هم محدودیتی نداره …اینا رو نمیگید؟

 25. مهران گفته :

  بازاریابی شبکه ای درست یک راه نجات برای اقتصاد کشور است.

 26. سحر گفته :

  آقای رضاآیلتس میشه بگید از ردیف ۵ به بعدچی میشه؟

 27. محسن گفته :

  سلام
  ببين نويسنده محترم كوئست ي كمپانى نتورك ماركتينگه كه تو ايران ازش كلاهبردارى شد به دلايل مختلف ولى تو دنيا خيلى مطرحه!غير قانونى بودنش هم مثل ماهواره بود!كه هم ميشد استفاده خوب كرد و هم استفاده بد
  موفق باشى

 28. علی گفته :

  من یکسال هست که نتورک فوق العاده قوی و بهترین کمپانی ایران بادران گستران هستم و بهترین تیم فروش ایران تیم ویژن تیک
  هر کسی به نت یه نگاهی داره من معتقدم زندگیم داره از نت ورک داره عوض میشه تا 2سال دیگه ولی کار بیرون……..
  به قول آقای رندی کیج:آهای تویی که تا این موقع شب بیداری خیلی احمقی اگه سی دی منو نخری
  منم بهت میگم دوست عزیزی که تو نتورک بودی خیلی بده که موفقیت دیگران رو تو نتورک ببینی به خودت حسرت بخوری
  به امید موفقیت همه نتورکرهای خفن

  • میثم گفته :

   آقا بادران گستران یه چیزه دیگس تحقیق کنید
   بعد،در موردش نظر بدین، علی آقا من دیر اومدم ولی باز خوشحالم که اومدم

 29. مال باخته گفته :

  اقا جان این سکه ای که دم میزن ازش و باید چطور بدست بیارم مال باخته سال 82 هستم

 30. امیر گفته :

  ما هم یه زمانی تمام حرفهای رندی گیج و جو و بقیه رو حفظ بودیم. به غیر نتورکرها لبخند دلسوزی می زدیم. اون موقع که من پنج تا دفتر داشتم، شماها داشتین تو مدرسه مشق می نوشتین. فقط یک جمله میگم از تجربه اون موقع. لطفا متعصب نباشید. تعصب آدم رو کر و کور می کنه و اجازه فکر کردن و تحلیل کردن رو ازتون میگیره و تحت تاثیر آموزشها تبدیل به روبات میشید.لطفا متعصب نباشید.

 31. ههههههههههههههه گفته :

  اولا همش یه گوهی هستش هرمی و غیر هرمی نداره
  یه مشت دزد که درلباس شیک و با جملات فریبنده قصد خالی کردن جیب مردم را دارن.
  یکسری احمق توهمی مخ کپ هم افتادن دنبالشون فکر میکنن فردا پولدار میشن
  زررررررررررررررررررررررررررررشک

 32. رضا گفته :

  هههههههههههههههههههههههههههه جان
  کافر همه را به دین خود پندارد. چشماتو واکن دوربرتو ببین . تو همون کسی هستی که اول بهت گفتن مسخره کردی و قبول نکردی .بعدش دیدی که یکی از این طریق پولدار شده جوگیر شدی و از خجالت و تمسخر قبلیت سراغش نرفتی تا بهت یاد بده و رفتی سراغ یکی دیگه که از قضا اون واقعا دزد بوده و از هر دو طرف چوب خوردی گلم. برو منوچهری تهران ، پشت ویترین طلافروشی ها طلاهای با عیار 24 این شرکت را ببین و و هی به خودت دری بری بگو که چرا به حرف ادم خوب گوش نکردی و افتادی دام یه دزد.
  عزت مزید باهوش

 33. عسل گفته :

  سلام به اونی که از بادران تعریف کرده بابا جان همه اینها از یه مشت دزد و راه زن بیشتر نیستند پارسال توی شرکت خرید زدم اما هیچ محصولی ندیدم هر چی هم پیگیری کردم فایده ای نداشت تو هم حواستو جمع کن نت فقط BIz

 34. WANTED گفته :

  با سلام خدمت همه دوستان NM. من تو شرکت سیمرغ عصر تجارت کار میکنم و خیلی هم ازشون راضیم همونطور هم که هر قولی دادن بهش عمل کردن / جنس هامون هم 3-6 روزه میرسه دم خونمون و کیفیتشونم خوبه ////// به نظر من به NM نباید به دید پول نگاه کرد چون NM مثل یه پازل 100 تیکه میمونه که بعد قرار دادن همه اونا کنار هم تکه اخر که پول هستش رو هم سر جاش میزاری ////// شما اینو ببینید که زندگی چقد از افراد رو عوض کرده و زندگی قبل با الانشون رو مقایسه کنید // حداقلش اینه که تو زندگی یه برنامه ریزی و هدف ساختن و هدف داشتن رو یاد میده

  دم غیرت همتون گرم موفق باشید

 35. هادی گفته :

  مرسی از مطالب مفیدتون عالی بود اصول نتورک رو بیان کردید!
  نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای صعنت بسیار قدرتمندیه و خیلی میتونه به کشورمون کمک کنه از نظر اقتصادی و بیکاری و نگرشی و …امیدوارم یه روزی ذهنیت ها در مورد این مسئله درست بشه و ملت به جون هم نیوفتن 🙂 و نتورکر های عزیز به راحتی به کارشون ادامه بدن.
  موفق باشید!

 36. سس گفته :

  جمع کنید این خاله زنک بازیا رو
  همشون متقلبن
  زنده باد راستی و صداقت
  موفق باشید

 37. mojtaba گفته :

  کتاب سیر تا پیاز بازاریابی شبکه ای اقای زیگ زیگلار گفتند هر وقت خواستی تو هر کشوری که هستی نتورک کار کنی 4 تا اصل رو باید مد نظر خودت قرار بدی
  1- سابقه شرکت
  2- مدیریت
  3- محصول شرکت (باید انحصاری باشه )
  4- پلن های در امد زایی
  موفق و پیروز باشید

 38. داریوش گفته :

  فقط نیک پوشان رادین

 39. فرزاد گفته :

  سلام و درود به تمام دوستانی که برای تغییر دادن زندگیشون تلاش کردن.بعضیاهم چون در کوئست هیچ کاری نکردن تقصیراتو میندازن گردن شرکت.من سال 87 استارت کوئستو زدم و یه لیدر بودم برا خودم ولی جمعمون کردن ولی توی کوئست یه چیزو فهمیدم.زندگی کردن و ارزو داشتن جربزه میخاد نه زبون دراز.کوئست یه پل بود نه راه فرار.خداروشکر دارم توی یه شرکت نتورک ایانی کار میکنم و راضی هستم.اینا نعمته قدرشونو بدونید

 40. یه بادرانی موفق گفته :

  نت ورک زندگیه همینو وبس هرچی هرچی میگه چرت میگه من ک نتیجه گرفتم شماهم می تونین بگیرین فقط توی شرکتی ک کار می کنین دقت کنین

  • حبیب گفته :

   سلام من قبلا تو کوئست بودم بنظر من کسی تو این کار فقط موفق میشه که دوستان وآشنایان زیاد که توان مالی جهت خرید محصولات این شرکتها که اکثرشان وارداتی هستند را دارا باشندوافرادی رو که زیر مجموعه شون میارن افراد قوی باید باشن در غیر اینصورت موفق نمیشن

 41. اشکان گفته :

  کاری بهتر از نتورک نیست خودتونو گول نزنید نگین کلاهبرداریه فلانه بیخود تنبلی خودتونو توجیه نکنین نتورک باهات کاری میکنه ک هرجا بری هرچی بخوایی میتونی بخری…

 42. بردیا گفته :

  نت ورک شکل جدیدی از زندگی کردن رو بمن یاد داد.زمانی ک گلدکؤست تویه ایران متوقف شد من هیچ وقت احساس شکست نکردم چون فکر و دیدگاه منو ب زندگیت تغییر داد.خیلی خوشحالم ک چند وقته تویه یک شرکت ایرانیه خوب استارت زدم و دارم کار میکنم.شرکتتونو بشناسیدو استارتتونو بزنید یک زندگیه مرفه حق شماست.
  با ارزوی موفقیت برای تک تک هموطنهایه عزیزم.

 43. ناشناس گفته :

  چقدر نت ورک ادمارو هدفمند کرده اینش مهمه که جایگاه انسانیتمون رو فهمیدیم حالا مردم هرچی میخان نظر بدن

 44. محمد جون گفته :

  نتورک خود سازی هستش نه هدم هوردن هستش نه فروش بالا.نتورک صاف و صوفت مکنه بعد بهت پول میده

 45. محمد گفته :

  جون مادرتون نتورک واقعی رو با گلد کوئست یکی نکنید.این کجا آن کجا. هر کی از گلد کوئست طرفداری بکنه شک نکنید خودش الان گرفتار چاهی که افتاده توش و می خواد با طرفداریش خود شو دلگرم کنه .بدبخت نمی دونه داره تو یه باتلاق دست و پا می زنه.

 46. محیا گفته :

  سلام دوست عزیزی درباره بیز پرسیده بود
  بیز محدودیت پورسانت داره
  یونی لول مارکتینگه یعنی فقط تا سطح 6!!!

  بادران ام ال ام هثست و تا سطح 10 از ام ال ام و تا بی نهایت از پلن باشگاه بادران پورسانت میده

  پلن بادران دومین پلن قوی دنیاست دقیقا پلن شرکت اموی امریکاست.

 47. سامورایی گفته :

  نتور کرهای کوئست قربانی شدند تا باز ار یابی شبکه ای تو این مملکت شکل بگیره اگه اشکالی هم بوده از آموزش و دروغ گویی های خود ما بوده نه از سود دهی شرکت qi

 48. نوید.ک.ت گفته :

  سلام دوستان
  موفقیت و شکست توی هر شغلی هست، نتورکم یه شغله
  درضمن اگه درست کار کنی موفقیتت تضمینه
  قابل توجه دوستانی که میگن نتورک جواب نمیده و الکیه، میگم پس پزشکی هم الکیه، چون من خودم هزار نفرو میشناسم که چندین سال درس خوندن و کلی هزینه کردن ولی پزشک نشدن
  نتورکرا بشکافین برین جلو
  زنده باد DW

 49. هادی گفته :

  سلام به همه نتورکرای ایرانی من جزوی از خانواده بیز هستم و اومدم که دنیا رو بگیرم.تا یکسال دیگه باید اسم ایران و اقتصادش از روی نتورکرای ایران بچرخه و مثل بمب تو کل دنیا بترکه.در اخر از تاپ لیدرم امیر عباس خیلی ممنونم که این کتر رو بهم معرفی کر…….من هستم خدا هست پس همه چیز هست

 50. حسن گفته :

  جای که پول باشد ایرانی جماعت صداقت نمی بیند.
  کوئست نادرست نیست فقط آدمها که حرف از ناموس و صداقت میزنند نادرستند .
  درضمن هم چیز را نمی گویند و این صداقت نیست .
  شاید کسی کامل نتواند درک کند ولی به هرشیوی آن را وارد گروه می کنند واین نادرست است وآخر بی صداقتی است.
  چه کسانی که به خاطر این شغل که به صورت کثیف اجرا می شوند قربانی نشده اند واز دنیای خود سیر شده اند.
  افراد را به هرشکل وارد کردن و مشکلات کار را نگفتن نامردی است باید فردی که می آوردی آگاه بشود وبعد عمل کند .
  هم چیز پول نیست . شاید دیر این موضوع را بفهمید .

 51. حسن گفته :

  بازار یابی شبکه تا نظارت نبا شد کلاَََ غلط است .

 52. تموم و گفته :

  چقدبیکار توایران هستن…بابا بچسب ب کارت …نت..نت است..فرقی نداره..فقط بگیر اگه ت… رو داری…اگه نداری برو کنار…

 53. amir گفته :

  عزيزان چرا ما ايرانى بايد اين قدر افكار قديمى وكنهه داشته باشيم وهميشه از كشورهاى ديگه عقب افتاده ترباشيم ميدون چرا چون دكترمهندس توى كشورمازياده وهركدام يه ديدگاه دارند براى همين بيشون اختلاف ميفته چون همشون ميخوان بگن ما يه چ سرمون ميشه ولى هيچ ندونميخواهن بگن ماهم هستيم توى هركارى كه فكركنى ميتوانىدو نميتوانيد به خودت بستگى داره بلاسرى سودى نميخوره اگربخوره حقشه چو زحمت كشيده اصلا به هرطريقى كه ميخواهى اسمشو بگذارچون خواسته گرفته دهنش سرويس شده تاگرفته پس لطفا اشعارزيباتون نگويد ودراخر هركس موند خواست رفت بنده داخل يكى ازهمين شركت ها كارميكنم كه اسمشونميگم ولى جز شركت هاى برتر كه بعد يكسال ١٠ درامدم رسيده به مثبت ١٤ ميليون ميتونى دركش كنى يعنى چى وقولم ميدم بيشتر ميشه حالا شما بريد به فكركار خودتون باشد به شغل خودن ادمه بديد ونظر الكى نديد خواهشن واين جمله خدمت شما همكاران گرامى ونت هاى عزيز ❤️رسيدن به مقصدبينش درست شماست نه چيز ديگر❤️

 54. ناشناس گفته :

  بچه ها دم همتون گرم که نتورک کار میکنید

 55. شهاب گفته :

  کسی که راجع به بازاریابی شبکه ای اطلاعات نداره لطفا نظر نده برا خودش. نتورک زندگی خیلیارو تو ایران عوض کرده زندگی مارو هم داره عوض میکنه. نتورک تجارت برتر قرن هست که خوشبختانه تو ایران راه افتاده و داره پر و بال میگیره. هرکی هر نظری داشته باشه فرقی به آینده نتورک نداره‌ . مملکت همه جور آدم نیاز داره فقیر و غنی خدا هم به آدما قدرت انتخاب داده. … زندگی تو انتخاب کن. یاعلی

 56. علی گفته :

  من تو کیونت یا همون کوئست نت بودم. اگر دیدی کسی که سالها با شما رابطه نداشته یا از دور به هم سلام میدادین حالا زنگ زده به شما و خیلی صمیمی صحبت میکنه شک نکنید تو کیونت گرفتار شده و میخاد شما رو پرزنت کنه.البته پشت تلفن نمیگه کیونت میگه با پارتی تو یه شرکت دولتی یا خصوصی معتبر استخدام شدم.اینجوری شما وسوسه میشید و بهش پیشنهاد میدین و…

 57. پیمان گفته :

  با غیرت میریم جلو دنیا با نت ورک قشنگتره

 58. سجادحیدری گفته :

  درود برهمه ی نتورکر ها
  نتورک معجزس بشرطی که ازش درست استفاده بشه
  من امروز روز سختی و داشتم دوتا پیگیریم به جایی نرسید
  بحث خراب شد نیست و من ناراحت نیستم چون امید دارم و میدونم شکست مقدمه ی پیروزیه
  ولی ناراحتم بخاطر اطلاعات بد مردم که دیدگاه همشون اینه که نتورک مارکتیمگ کلاه برداریه و این کارا راه بجایی نمیبرند و اینا
  من این کامنتو میزارم که اولا به شما امییییددد بدم که هیچ وقت دست ازتلاش نکشین دوم اینکه ماهمه سرباز اقتصادیه کشور هستیم و همه برای جبه های اقتصادی و رشد کشورمون تلاش میکنیم فقط اینکه باید تلاشمونو بیشترکنیم تا این افکاری که باعث عقب افتادگی خودمون و کشورمون میشه رو باکمک هم نابود کنیم و سوم اینکه اگر دنبال پرزنت وکارکردن هستید لطفا اصولی کارکنید و طبق مقررات و اصول شرکتتون انجامش بدین که بجای بهتر کردن دیدگاه عمومی اونو بدترنکنید چون همین اصولی کارنکردن مثله همین پرزنت گذاشتن برای افر اد کمتر از 18 سال و پیگیری هایو همچنین دعوت های نامناسب واز بین بردن پرستیژ کاری بیشترین لطمه رو به کارمون میزنه

  و در آخرین کلام
  من امروز شکست خوردم
  ولی فردا دوباره سعی میکنم به امید روزهای خوب که خودشون نمیان و ما باید بیاریمشون :))))

 59. sj گفته :

  سلام خدمت نتورکرای ایران
  دوستانی ک میگن بادران خوب نیست
  من تموم پلن های شرکت های بازاریابی رو دیدم ولی هیچ کدوم هیییچ کدوم مثل پلن های شرکت بادران گستران نبود مخصوصا MLM و پلن پنجمش سود مشارکت (بازنشستگی)
  شما میتونید از پنل پنجم شرکت بادران بعد از ۱تا ۳ سال بسته ب عملکرد شما درامد ۱۵ تا ۱۸ میلیون داشته باشید حتی حتی حتی اگه تموم مجموعه شما بره این پول ب شما داده میشه تا ۹۰ سال و جالبه ک میتونید براش وارث هم بزارید
  من خیلی خوش حالم ک دارم تو شرکتی کار میکنم ک بهم وجووود داده ب رویاهام رنگ امید بدم
  خیلی ممنون ک متن منو خوندین

 60. ناشناس گفته :

  دوستان درود، ممنون از ادمين سايت و فرصتي كه در اختياره ما قرار دادن
  به عنوانه يك فرد كه ٤ سال در كوئست بودم زماني كه متوجه شدم نتورك در ايران قانوني شده، بدونه تعصب ٤ تا شركتي كه بيشتر ازشون شنيده بودم و بررسي كردم و با بررسي پلن ها، محصولات ،آموزشها و نگرش هاشون شركت تلاش كاران سرمايه وزين(تكسو) رو انتخاب كردم،خدا رو شكر ميكنم كه اين راه رو در مسير من قرار داد، نتورك چيزي نيست جز تغيير نگرش، اميدوارم همه ي دوستان در تمامه شركتهاي قانوني موفق باشن
  هر كي موند رفت، هر كي رفت موند…

 61. همکار گفته :

  سلام دوستان عزیز.میدونین توی کشورهای خارجی این نوع کار عادی هست و کسی هم به اون شک نداره اما ما ایرانی ها بعد از این گلد کوئست …
  خلاصه بگم وقتی که بتونی یه کار توی یه شرکت خوب و فانونی که سابقه ی بدی نداشته وبا سابقه ی درخشان و پلن کاری فوق العاده اش پیدا کنی که حتی از دردسر های خرده فروشی و فروش هم ازاد هست وبا کمی تلاش حتما به جاهای بالایی میرسی و قبلش با تحقیق درمورد اون شرکت.
  دوست من یقین داشته باش هر کسی که موند وخواست .به مقصد رسید.

 62. حسین گفته :

  با سلام من هیچی از بازار یابی نمی دونم وقتی نظرات کسانی که ظاهرن تو این شغلن و خوندم یه چیز مشترک تو اکثرشون هست که خیلی جالب وقابل تامل هست .نمیدونم اسمشو چی بزارم .انگار یه جورایی مسخ شدن.رویا پردازی/ارمانگرایی/تعصب و…..انگار خیلی جو گیر شدن.من از یه چیز مطئنم واون اینکه اگه تمام وعده هایی که این شرکتا به این افراد میدن تعهد محضرییم شرکت داده باشه اگه فردا بزنن زیرش بعیده بشه ازشون گرفت .چون قانون راه فرار خیلی برا این افراد قرار داده کافیه یه وکیل خبره داشته باشن.که البته بعید میدونم همچین تعهداتی به کسی اصن داده باشن خیلی زرنگتر از این حرفان .حواستون وجمع کنید که فردا دیره

  • ناشناس گفته :

   باسلام خدمت همه دوستان. برداشتن سقف آرزو ها و دیدن ده یا بیست سال بعد خیلی حیلی کار خوبیه. حالا اگه قرار این کاررو نتووک انجام بده، دمش گررررم. ینی چی افرادی که توی نتوورکن انگار مسخ شدن؟؟!!؟ اشکال از ماست که تاحالا کسی و کاری رو ندیدیم که این همه انرژی و مثبت اندیشی توش باشه. واسه همینم قبول کردنش واسمون سخت.
   نتوورک مال آدمای با غیرته.
   تنبلا و ترسوها ازش فرار میکن

 63. سامان گفته :

  کوئست ی چیزش ثابته اونم3_3=$225ولی نحوه عمل کرد تیم ها مختلف.هیچ کس نمیتونه بگه بده چون یا تو تیم بدی رفتن یا اوصولشو رعایت نکردن.شخصیت،باور درست،دیدگاه درست،انسانیت،از خود گذشتگی،طرز فکردرست……و خیلز چیزای دیگرو از کوئست یاد گرفوم و یک عمر هم بگذره بازمیگم اگه بر گردم ب روز ورودم به کوئست بازم میگم بله

 64. محمد گفته :

  با سلام بنده سال 82 از طریق دوستان در اهواز با مبلغ 540$ در شرکت گلدکوئست ثبت نام کردم و ویک ساعت طلا خریداری کردم که بعد اینکه 5 نفر زیر مجموعه داشتم به یک هفته ترسید خدا شاهده آون سال دقیقا هنوز ساعت خودم و پنج نفر رو که باید از دبی می آوردن به چک به مبلغ 80 دلار پورسانت دقیقا پست خصوصی بین المللی آورد درب منزل و هفته بعد هم ساعتها رو برام آوردن و اصلان شرکت کلاهبردار نبود این خود ایرانیها بودند با کلاه گذاشتن سر مردم بجای ثبت نامشان دزدی میکردن و اسم شرکت بد در رفته وگرنه شرکت گلدکوئست نیاز به کلاهبرداری نداشت چون تمام دنیا غیر ایران شعبه داشت وردست هم کار میکند تازه به سکه طلا 24 غیر آون چک و ساعت بهم دادن که در اصل سکه ها و ساعت‌ها ساخت مایرز آلمان بوده با احترام

 65. ahmad گفته :

  باسلام خدمت دوستان.من چند سال پیش خانواده وخودمو فنای هوس پولدارشدن کردم اخرشم هیچ.الانه هم اصلن نمیدونم کجام سرخانوادم چی اومده.مشکل اعصاب گرفتم.خدالعنت کنه اون کسی روکه این شرکتا روتوایران اورد.ممنون

 66. آرمان گفته :

  چرا همه اساتید نتورکر همدیگه و بقیه رو به غیرت دعوت میکنن، غیرت برای خالی کردن جیب مردم؟ کالایی که بهشون نمیرسه؟ کاری که با وعده دروغ استخدام تو یه شرکت دولتی شروع میشه؟ (در مورد شرکتهای کوئست نظرمو گفتم و نظری در مورد شرکت های مجاز ندارم و معتقدم مجاب کردن یه شخص برای انتخاب آزادانه برای خرید یه کالا یه هنر محسوب میشه)

 67. ساواش گفته :

  سلام به همه دوستان گل
  تمامي
  شما افكار و طرز فكر هاي متفاوت دارين اگر ميخواين نتورك كار كنيد از افراد موفق تو نتورك بپرسيد از ليدرها و افراد با تجربه اين سيستم فقط
  كساني هم كه بودن و الان ميگن بد هست درست ميگن به اين دليل راست ميگوين كه تو نتورك ادم پشت كار ميخواد كسي تلاش كنه و درك كنه راه پنج شاله با راه سي ساله بيرون چون افراد اين ملاك ها را ندارن ميگوين بد و هرمي هست
  اگر ميخواين اطلاعاتتون كامل بشه يكم كتاب بخونيد و تحقيق كنيد
  به اين مثال توجه كنيد:
  تو شهر پر از سوپرماركت هست تو هر محله تو هر كوچه و هر خيابان .بعضي از سوپري ها كار ميكنن و درامد خوب دارن و بعضي ها هم چون كور كورانه انجام دادن اين شغل سوپر ماركت رو به شكست مواجه ميشن پس نميشه بگي سوپرماركت بد و بدرد نميخوره
  نتورك هم همينه نتورك تجارت بزرگي هست پس نميشه به همين راحتي در موردش صحبت كرد
  لطفا اطلاعات خود را بالا ببريد

 68. علیرضا گفته :

  سلام دوستان
  نتورک الان تو ایران مثل ی درخت میمونه ک تمام شرکت هایی ک مجوز گرفتن و دارن کار میکنن شاخه های این درخت هستن
  نتورکرهای عزیز ب جای اینکه بیایم شرکت ها و تیم های همدیگرو تخریب کنیم میتونیم همدیگرو تشویق کنیم تا این درخت ب بار بشینه و میوه بده
  با تخریب کردن همدیگه فقط دارید تیشه ب ریشه این درخت میزنید
  امیدوارم ک همتون ویژن های عالی تیک بزنید
  درضمن تا اونجایی ک میتونید با دروغ تیم نسازید

  حالا ی سوال کلی من یک سال و نیم سابقه نتورک دارم مهم نیس کدوم شرکت
  ب من از شرکت تخفیفات پیشنهاد کار دادن
  کسی راجع ب این شرکت چیزی شنیده

 69. مصطفی گفته :

  دوستان عزیزم سلام
  من تقریبا همه نظراتتون رو خوندم.اول اینو بگم من سال 85 وارد کوئست شدم و مدتی هم فعالیت کردم و توی همه جریاناتش بودم و از نزدیک لمس کردم میخام به اون دسته از دوستانی که میگن کلاهبرداریه و غیر قانونیه بگم نه کوئست غیر قانونی بود و نه کلاهبرداری آیا می دونید خیلیا هم از این سیستم به درامد رسیدن به زحمت کشیدن نه کار یدی نه واقعا کار نت وورک زحمت داره و جزءسخت ترین مشاغل دنیاست
  اونا به درامد بالایی رسیدن نوش جونشون ولی متاسفانه ما ایرانیها بودیم و هستیم که همیشه یا از این ور بوم میفتیم یا از اون ور بوم
  هیچ وقت حاضر نیستیم درست و اصولی کار کنیم همیشه دوست داریم سر همه رو کلاه بزاریم و بریم بالا بعدا همه کاسه کوزه ها رو سر یکی دیگه بشکنیم
  دوستان عزیز تو خارج هر وقت یه پدیده جدید میاد
  مردم به جای اینکه قضاوت بیجا و عجولانه کنن مشتاقن ببینن چی هست سر دربیارن تحقیق می کنن بررسی می کنن کاری هم به حرف دیگران ندارن ولی تو ایران ما همه به دهن همدیگه نگاه می کنن فلانی گفته اینطوریه اونطوریه مگه خدا به ما عقل نداده مگه شعور و فهم نداده پس چرا میزاریمش آک بند بمونه اینطوری نه خودمون پیشرفت می کنیم و نه میزاریم دیگران پیشرفت کنن خواهش می کنم به خودتون باور داشتخه باشید و نزارید نظرات نسنجیده مردم عادی از همه جا بی خبر روی شما تاثیر بزاره مشورت خیلی خوبه اما با افراد آگاه و مطلع نه با کسی که دست چپ و راست خودشم نمی دونه
  اگر میخواهید تو زندگیتون به اون بالاها برسید خودتون بشید ناخدای کشتی زنددگی خودتون خودتون قهرمان زندگی خودتون باشید خودتون سرنوشتتون رو بسازید نه دیگران به امید موفقیت تک تک شما دوستان خوبم

 70. مصطفی گفته :

  سلام دوست عزیز
  من در مورد این شرکت اطلاعاتی ندارم و نمی تونم کمکی کنم ولی در مورد یه کار دیگه اطلاعات بسیار جامع و کافی دارم کاری که می تونه قطعا شما رو راضی کنه از کار کردن اگر تمایل داشته باشید در خدمتت هستم،فرصت بسیار عالی کار

 71. مصطفی گفته :

  خیلی متاسفم برات دوست عزیز بر عکس خدا خیر بده به کسی کهاین روشهای جدید پولدارشدن رو آورد که من و تویی که باید تو حسرت بهترین زندگی 50 سال بدوییم و به هیچ جا هم نرسیم بتونیم ظرف مدت کوتاهی به همه هدفا و آؤزوهامون برسیم
  با قطعیت میگم شما خودت و نحوه کار کردنت مشکل داشته و گر نه کار مشکلی نداره و اصولیه

 72. محسن بهداروند گفته :

  فوق العاده هست رویاست

 73. تقی الاهی گفته :

  خیلی کمپانی خوبیه من دارم هفته ای80میلیون پورسانت میگیرم

 74. رضا گفته :

  سلام
  آقای رضا آیلتس شما اصلا اطلاعی نداری چرا الکی جو میدی اولا کسی که قبلا نت کار کرده باشه دیگه شکی توی کار کردن یا نکردن نداره یا توی شناخت چ شرکتی خوبه یا نه
  در کل هر نتورکی با اصول پیش بره موفقیتش صد در صدیه حالا قانونی یا غیر قانونی .
  همه ی نتورک ها توی ایران به شیوه خودشون خوبه حالا یکی کمتر یکی بیشتر هر کس روی کار خودش تعصب داره
  توهین نباشه ولی کسی که میگه پولم رفته و فلان و بهمان از بی لیاقتی و بی جربزگیش بوده که نتونسته از نتورک پول بکشه

  هرکی موند و خواست رفت ..

 75. فقط خدا گفته :

  سلام عزیزان نت وورکی یا همون شرکت های هرمی یا کیو نت های عزیز .چندتا سوال دارم اگه جوابشون رو دادین بنده شخصا به کار شما ایمان میارم . 1. تو کارشما میگه چند اصل مهم رو باید برای موفقیت دنبال بکنید . صمیمیت. تعهد . صداقت .
  خوب حالا کسی که برای گرفتن پول از خانواده اش باید دروغ سرهم بکنه به این میگین صداقت؟2. کسی که الان حدود هشت ماه رفته تو این شرکت ها ویه سری به خانوادهاش نزده به این میگین تعهد ؟ کسی که مادرش با یتیمی بچه اش رو بزرگ کرد بعد الان این بچه تنها سرمایه خانوادهاش رو برد تواین شرکت والان هم حدود هشت ماه به این مادر سر نزده ویه هزار تومانی خرجی برای مادرش نفرستاده ومادرش مجبوره قالیبافی بکنه برای خرج زندگی خودش ودخترش به این میگین صمیمیت ؟
  بنده میگم فقط این پولها رو جمع میکنن ومیدن به این گروهای تروریستی داعش و گروهای دیگه .
  برای همین که ازایران ارز خارج میشه وهیچ کالای دست خریدار رو نمیگیره غیر قانونییه بنده به نوبه خود تمام سعی وتلاش ام رومیکنم تا کسی جذب این شرکت ها نشه.

 76. نازنین گفته :

  سلام.من خودم هشت ماهه کار نت ورک انجام میدم.وطبق اطلاعاتی که جدیدا بدست آوردم خیلی از آموزشها وجزوات وترنینگ های کوئست ونت ورک مارکتینگ عین هم هستن وخیلی از برنامه ها وتعصبها رو دارن.خیلی دروغ میگن عدم صداقت بیداد میکنه.لیدرها فقط به فکر ورودی کردن یه نفر هستن اصلا براشون مهم نیست که اون آدم اصلا مناسب اینکار هست نیست!خرید اجباریه برای شروع وهرماه مجبور هستی حتما یه مبلغ مشخص روخرید کنی.بدتر از همه اینکه بعداز چند وقت که مختون آماده بشه کم کم میگن همه زندگیتو تعطیل کن فقط بیا اینجا کارکن تا زودتر سقف بزنی ولی غافل ازاینکه اونیم که 6ساله از همه چیش گذشته هنوز چیزی بدست نیاورده.خودم چندین لیدر رو دیدم که بعداز 5سال تمام سازمانشون رفته وخودشون موندن با جفت گوشاشون.نت ورک واقعا در کشورهای پیشرفته با نظارت ودقیق اجرا میشه وتحت هیچ شرایطی با فریب و اجبار سازمان نمیگیرن وشغل بسیار لاکچری هست. من بدون تعصب به این تجارت زیبا وجهانی اومدم ولی با توجه به مسائلی که دیدم وتحلیل کردم وبا اطمینان خاطر بعداز 8ماه اومدم بیرون.و به بقیه دوستانی که اومدن شاید این کامنتها به تصمیمشون برای آینده زیبا کمک کنه پیشنهاد میکنم عمر خودشون رو و سرمایه شون رو قدر بدونن.اونی که پیگیری میکنه شما رو فقط بفکر منافع خودشه.تحت هیچ شرایطی با پای خودتون به استقبال افسردگی واز هم پاشیدگی روانی بعدش نرید.موفق باشید

 77. امین گفته :

  زنده باد کوئست

 78. علی روحی گفته :

  همشون یه گوهن چه قانونی چه غیر قانونی
  افراد تازه وارد گول هیچ کدوم رو نخورید خواهشا بعدا به حرف من می رسید.

 79. احمد د گفته :

  سلام دوستان،
  بنده سال ۸۸ با معرفی یکی از دوستان وارد شرکت شده، از محصول تور مسافرتی QI با امتیاز ۱۳UV خریداری کردم و مدتی مشغول بودم که بعد نتونستم ادامه بدم و برگشتم به شهر خودم، تازگی ها شنیدم که تورها و محصولاتی که در این کمپانی افراد خریداری میکنند قابل خرید و فروش هم هست، بنده کل اطلاعات و اچ ضد مربوطه رو دارم، اگر دوستان مکانی برای فروش محصولات یا اطلاعاتی در مورد فروش این محصول سراغ دارند ممنون میشم راهنماییم کنن! باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد