صفحه اصلی » مذهبی » ثبت نام 2 هزار نفر در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم خمینی شهر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر خبرداد؛

ثبت نام 2 هزار نفر در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم خمینی شهر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خمینی شهر گفت: با اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم برای ششمین سال متوالی در شهرستان خمینی شهر تاکنون دو هزار نفر قرآن پژوه در این طرح ثبت نام کرده اند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۹ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام و المسلمین مهدی قربانی در گفت و گو با مباحث به طرح های اجرایی اداره اوقاف در طول سال اشاره کرد و گفت: از جمله برنامه هایی که به صورت مستمر توسط اداره اوقاف در سطح شهرستان اجرا می شود اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم است که امسال درشهرستان خمینی شهر  بیش از دو هزار نفر قرآن پژوه در این طرح ثبت نام کرده اند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تصریح کرد: در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان همزمان با اجرای برنامه های فرهنگی عملیات عمرانی نیز در حال اجراست.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر ادامه داد: از جمله عملیات های عمرانی که در جوار بقاع متبرکه انجام شده می توان به طرح توسعه رواق حضرت رسول و ساخت زائرسرا در امامزاده سیدمحمد(ع)، ساخت ونصب ضریح جدید وع ملیات همسطح سازی محوطه امامزاده سیدابراهیم(ع)، اخذ طرح جامع و آزادسازی زمین های اطراف امامزاده شاه ابوالحسن(ع)، عملیات ساخت رواق ومسجد در امامزاده سیدنجم الدین(ع) و…اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمین قربانی درادامه گفت: در شهرستان خمینی شهر موقوفات خوبی وجود دارد که اداره اوقاف برحسب وظیفه ذاتی خود در حال احیاء و شناسایی و حفظ و حراست از موقوفات است.

وی بااشاره به نیازهای شهرستان خمینی شهر واقفان و خیرین را به ایجاد وقف جدید دعوت و بیان کرد: متولیان موقوفات وبازماندگان واقفان خیر اندیش جهت جلوگیری از سوءاستفاده وتصرف غیر در مال وقف با مراجعه به اداره اوقاف نسبت به ثبت قانونی موقوفات اقدام کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر درپایان ضمن تقدیر از حمایت های مسئولان شهرستان گفت: از کلیه فرهیختگان، روحانیون و اهل علم برای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف دعوت می کنم تا با بهرمند شدن از اجر و ثواب این کار بزرگ در جهت برطرف کردن نیازهای روز جامعه در این زمینه گام بردارند.

انتهای پیام/مباحث/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد