n82631150-71804416
۱۰:۳۶ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۳۰

استاندار اصفهان:

فرهنگ حاکم بر ادارات مسئولیت پذیری را به حداقل رسانده است/ آمادگی بخش خصوصی برای حضور در پروژه مترو اصفهان-نجف آباد

استاندار اصفهان گفت: اگر پروژه قطار شهری اصفهان-نجف آباد به تاخیر بیفتد ما مقصر هستیم چرا که بخش خصوصی در این رابطه اعلام امادگی کرده است و این پروژه در کاهش ترافیک و آلودگی هوا بسیار موثر خواهد بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده عصر دیروز در شورای اداری شهرستان نجف آباد این شهرستان را شهر ایثارگری و فداکاری دانست و اظهار کرد: شهرستان نجف آباد به داشتن مردمی متدین، شهید پرور و معتقد به مبانی اسلامی معروف است.

استاندار اصفهان با اشاره به وجود دو هزار و 500 شهید در این شهر، عنوان کرد: شهدای بزرگی از این شهرستان در جنگ تحمیلی حضور داشتند که از جمله می توان به شهید کاظمی به عنوان یک انسان فکور و باوقار اشاره کرد.

وی ادامه داد: اکنون نیز امثال شهید حججی برای دفاع از حریم ولایت از این شهرستان در جبهه های مقاومت حاضر شده و با شهات خود حال و هوای ایران را به 36 سال قبل برگرداندند.

مهرعلیزاده با بیان اینکه شهید حججی با حضور در دل دشمن خود را برای شهادت آماده کرده بود، عنوان کرد: روحیات و نوشته های این شهید، یادآور فرزندان انقلاب در زمان جنگ تحمیلی است و این شهید بزرگوار به خوبی دفاع مقدس را در کشور احیا کرد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه آنچه که سرمایه اصلی این شهر است مسئله همدلی، انسجام و وحدت در کار و عزم خدمت کردن به مردم است، گفت: این روحیه سرمایه مهمی به شمار می رود که رعایت شرع، انصاف و عدالت در آن وجود دارد.

وی بابیان اینکه مردم این شهرستان تعصب خاصی نسبت به ساخت منطقه خود دارند، افزود: سرمایه ی همدلی و همسویی با این سابقه درخشان در طول سالیان گذشته وجود داشته است و باید در کنار این مهم، مشکلات اداری را به حداقل برسانیم.

مهرعلیزاده وجود 30 درصد از صنعت استان در این شهرستان را یک سرمایه بزرگ برای نجف آباد دانست و اظهار کرد: یکی از عواملی که می تواند به رشد شهری در این منطقه کمک کند، قطار شهری است، که باید بی درنگ در این زمینه وارد عمل شد و تاکنون نیز مذاکرات خوبی با بخش خصوصی صورت گرفته است.

استاندار اصفهان ادامه داد: اگر این فرایند به تاخیر بیفتد ما مقصر هستیم چرا که بخش خصوصی در این رابطه اعلام امادگی کرده است و این پروژه در کاهش ترافیک و آلودگی هوا بسیار موثر خواهد بود.

وی با انتقاد از بروکراسی های اداری موجود، تصریح کرد: فرهنگ حاکم بر ادارات، مسئولیت پذیری را به حداقل رسانده و ما باید این تفکر غلط که نه گفتن به مردم اقتدار می آورد را در ادارات کنار بگذاریم و با تمام تلاش برای حل مشکلات مردم تلاش کنیم.

انتهای پیام/ت.ت