636127410157998967
۱۸:۲۳ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲

نحلیلگر مسائل سیاسی:

پایان کار داعش به معنای پایان توطئه ها در منطقه نیست/ نیروهای مقاومت برای مقابله با توطئه های جدید منسجم بمانند

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه پایان کار داعش به معنای پایان توطئه در منطقه نیست، گفت: استکبار جهانی به طور مسلم توطئه های جدیدی را در منطقه رقم خواهد زد و نیروهای مقاومت برای مقابله با توطئه های جدید باید منسجم بمانند

سید جلال حسینی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد اخرین وضعیت منطقه پس از نابودی داعش، اظهار کرد: برنامه ریزی مسئولان ادامه کار نیروهای مقاومت در منطقه را مشخص خواهد کرد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه پایان کار داعش به معنای پایان توطئه در منطقه نیست، عنوان کرد: استکبار جهانی به طور مسلم توطئه های جدیدی را در منطقه رقم خواهد زد.

آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال یک ارتش منسجم تر از داعش هستند

وی ادامه داد: کشورهایی مانند رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال تشکیل یک ارتش منظم و منسجم تر از داعش بودند و تا حدودی هم در این زمینه موفق شدند که کشور قطر تاحدودی این برنامه ها را برهم زد.

نیروهای مقاومت باید برای مقابله با توطئه های بعدی منسجم بمانند

حسینی با بیان اینکه این تلاش ها نشان می دهد که دشمنان هیچ گاه دست از توطئه بر نمی دارند، خاطرنشان کرد: نیروهای مقاومت باید برای مراحل بعدی توطئه این کشورها منسجم بمانند و برای مراحل بعدی برنامه ریزی کنند.

تحلیلگر مسائل سیاسی یکی از توطئه های غرب  در منطقه را استعفای اجباری سعد حریری دانست و خاطرنشان کرد: این استعفا نشان می دهد که این ها به دنبال یک توطئه جدید در لبنان و به دنبال آن منطقه هستند که خوشبختانه تاکنون خنثی شده است.

وی ادامه داد: مسلما استکبار از توطئه های خود در منطقه دست بر نمی دارد و باید تا نابودی کامل اندیشه های تکفیری عملیات ها پیگیری شود و به طور یقین مسئولان مربوطه نیزدر این زمینه تدابیری خواهند اندیشید.

حسینی در پاسخ به سوال خبرنگار ما دررابطه با چگونگی رویارویی دو قطب مقاومت و سعودی-صهیونیستی در منطقه در ماه های آتی، گفت: این ها تمام تلاش خود را برای انجام نقشه های خود در منطقه انجام می دهند و  به دنبال این هستند که بلافاصله پس از داعش توطئه جدیدی در منطقه ایجاد کنند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: نکته مسلم این است که دشمنان بعد از انقلاب هر توطئه ای که انجام دادند در ابتدای امر ضرباتی به انقلاب اسلامی زده است، اما در ادامه علاوه بر این که این توطئه خنثی شد، آن توطئه ها اثر معکوس گذاشت و نفوذ انقلاب اسلامی را در منطقه گسترش داد.

دشمن از وجود انقلاب اسلامی احساس خطر کرده است

وی با بیان اینکه دشمن از وجود انقلاب اسلامی احساس خطر کرده است، خاطرنشان کرد: همین احساس خطر خود زمینه ایجاد توطئه های جدید علیه انقلاب اسلامی را به وجود می آورد و به طور حتم اقداماتی دیگری خواهند داد.

تلاش استکبار برای ایجاد ارتش منطقه ای علیه محور مقاومت در خاورمیانه

حسینی از جمله اقدامات استکباردر منطقه را به جز ایجاد تنش و درگیری در لبنان، ایجاد یک ارتش منطقه ای-سنی در منطقه دانست و تصریح کرد: کشورهای عربی حتی به دنبال این هستند که با تشکیل این ارتش به ایران حمله کنند و آمریکایی ها نیز در پشت پرده تلاش بیشتری برای  فراهم آوری زمینه حمله به مرکز انقلاب اسلامی می کنند.

وی با بیان اینکه شرایط برای این حمله مهیا نیست، خاطرنشان کرد: با این وجود باید آمادگی در جمهوری اسلامی وجود داشته باشد، زیرا اگر دشمنان دچار نوعی ناامیدی و ناتوانی شدند احتمال دارد دست به حمله بزنند.

رویکرد دستگاه دیپلماسی در برابر کشورهای عربی مناسب نیست

تحلیلگر مسائل بین الملل در ارزیابی رویکرد فعلی دستگاه دیپلماسی نسبت به کشورهای عربی و اکتفای این دستگاه به قرائت بیانیه و محکومیت اقدامات کشورهای منطقه، گفت: این رویکرد به هیچ عنوان یک رویکرد مناسب نیست و تجربه ثابت کرده است که هر موقع دربرابر تهدیدات سکوت کرده ایم نه تنها این تهدیدات کم نشده، بلکه بر تعداد و شدت آن ها نیز افزوده شده است.

حسینی ادامه داد: در زمینه های مختلف وقتی دولت به دنبال تعامل با کشورهای متخاصم بوده است، حتی کشوری مانند امارات متحده عربی نیز ما را تهدید کرده است.

وی با بیان اینکه هر موقع ما با اقتدار عمل کرده ایم، دشمن نیز عقب نشینی کرده است، خاطرنشان کرد: در قضیه شهدای منا زمانی که دولت دیپلماسی التماس را پیگیری می کرد جوابی نگرفت و آن ها با ما تندتر برخورد کردند و عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان حرف های تندی علیه ایران زد و در توهین های آشکاری گفت، همین که به ایرانیان اجازه داده ایم در سرزمین عربستان حضور پیدا کنند و خانه خدا را زیارت کنند، شرایط خوبی برای ان ها بوده است و کشته های ایران را به این کشور برنمی گردانیم.

کارشناس مسائل روز اظهار کرد: در همین ایام رهبر معظم انقلاب در جمع نیروهای ارتش با اقتدار بیان کردند که دولت سعودی در حال خباثت است و ما اگر پاسخ دهیم، پاسخی خشن و تند خواهد بود.

حسینی تاکید کرد: پس از این صحبت های قاطعانه رهبر معظم انقلاب بود که سلمان پادشاه عربستان کشته شدن زوار ایرانی را به مقام معظم رهبری تسلیت گفت و دستور بازگرداندن پیکر شهدا را صادر کرد.

وی با بیان اینکه هر موقع راه دیپلماسی اصرار و التماس را در پیش گرفتیم تیجه عکس داشته است، گفت: در مقابل هر موقع با اقتدار عمل کردیم، دشمن فورا عقب نشینی کرده است.

تحلیلگر مسائل روز با بیان اینکه سیاست اهمال در برابر دشمنان جواب نمی دهد، اظهار کرد: سیاست اهمال کاری و دیپلماسی التماس ممکن است زمینه حمله به کشور را فراهم کند و تنها عاملی که مانع حمله به کشورمان می شود، همان اقتدار و دیپلماسی عزت مندانه رهبر معظم انقلاب است.

انتهای پیام/م.ت