صفحه اصلی » اجتماعی » استفاده زیاد نوجوانان از فضای مجازی منجر به والدگریزی می شود/ ضرورت ارتقای سبک های فرزند پروری

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان اردستان:

استفاده زیاد نوجوانان از فضای مجازی منجر به والدگریزی می شود/ ضرورت ارتقای سبک های فرزند پروری

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان اردستان گفت: استفاده زیاد جوانان و نوجوانان از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نوعی منزل گریزی و والد گریزی را به همراه خواهد داشت.

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ همایش توانمند سازی خانواده ها با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی صبح امروز و به درخواست اداره آموزش و پرورش بادرود و با همکاری واحد پیشگیری اداره بهزیستی نطنز و نمایندگی بهزیستی بادرود و با حضور ۴۰۰ نفر از مادران دانش آموزان مدارس متوسطه اول و دوم در سالن حسینیه اعظم شهر بادرود برگزار شد.

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان اردستان در این همایش اظهار کرد: مهم ترین آسیب های اجتماعی در نوجوانی مدرسه گریزی، پرخاشگری کلامی و فیزیکی، بلوغ زودرس و دیررس، اعتیاد و منزل گریزی است که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد و اگر فردی دچار این آسیب شد باید با توجه ویژه خانواده ها و مسئولان آموزش و پرورش مواجه شده تا درمان شود.

محمد علی ناجی نیا افزود: هیجان طلبی، هویت شناسی، استقلال طلبی و نیاز به ارتباط عمیق عاطفی از ویژگی های خاص نوجوانان است که باید به این ویژگی های خاص نیز توجه جدی و ویژه شده تا کنترل آن ها راحت تر صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دوران نوجوانی از ۱۱ تا ۱۶ سالگی دوره طلایی زندگی نام دارد و والدین باید با آشنایی کامل با یک دوره فرزند پروری صحیح و رعایت اصول درست آن در جریان مشکلات نوجوانان قرار گیرند و سپس با ارایه برنامه ریزی مناسب این مشکل های موجود در این بازه زمانی را مرتفع کنند.

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان اردستان تاکید کرد: استفاده زیاد جوانان و نوجوانان از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نوعی منزل گریزی و والد گریزی و البته منجر به آن ها می شود.

وی بیان کرد: بهبود روابط عاطفی، سالم و شاد سازی فضای خانه، ساخت باورهای مثبت در نوجوان، ارتقاء سبک های فرزندپروری و توجه ویژه به ویژگی های جوانان و نوجوانان از راه های پیشگیری از ورود آن ها به حوزه آسیب های اجتماعی است.

ناجی نیا با بیان این که والدین نباید مشاجره های خانوادگی و مشکلات مالی و اقتصادی را در حضور نوجوانان بیان کنند، خاطر نشان کرد: بهداشت خواب، پنج ساعت مفید درس خواندن، مشارکت در بخشی از کارهای منزل، کمی ورزش و پیاده روی و دوری از هیجان طلبی کاذب از اصول اساسی برای تضمین آینده ای درست و مفید است.

جلسه پرسش و پاسخ در پایان نیز برگزار شد و شرکت کنندگان از رهنمودها و راهکارهای مدرس بهره مند شدند.

انتهای پیام/ آوای نطنز/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد