صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » معرفی 72 اثر برتر در همایش ملی 72 خط اشک در اصفهان/ دو هزار شعر در هفت دوره به این همایش ارسال شده است

در آیین اختتامیه عنوان شد؛

معرفی 72 اثر برتر در همایش ملی 72 خط اشک در اصفهان/ دو هزار شعر در هفت دوره به این همایش ارسال شده است

72 اثر ادبی برتر همایش ملی شعر آیینی«72 خط اشک» در اصفهان معرفی و برگزیدگان تقدیر شدند. 630 اثر امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ اختتامیه این همایش ملی، شامگاه یکشنبه، با حضور شاعران و مسئولان دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، برگزار شد.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های سراسر کشور، در این آیین به اهمیت ادبیات و شعر برای انتقال مفاهیم اشاره و خاطر نشان کرد: شعر جایگاه مهمی در جوامع اسلامی داشته و یکی از مهمترین بسترهای انتقال مفاهیم بوده که باید این جایگاه به واسطه برگزاری جشنواره ها و رخدادهای فرهنگی و ادبی تداوم یابد.
حجت الاسلام مصطفی رستمی، افزود: شعر آیینی یکی از عرصه های شعر و ادب برای انتقال معارف اهل البیت(ع) است که با پیروزی انقلاب اسلامی در کشور رونق یافته اما نیازمند تمرکز و سرمایه گذاری بیشتر در این عرصه است.
وی با بیان اینکه همایش ملی شهر 72 خط اشک فرصتی برای گسترش و توسعه فرهنگ شعر آیینی در بین نسل جوان است، خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره به شناسایی و رشد استعدادهای هنری و ادبی و شعر آیینی منجر شده که تولید محتوا ارزشمند آن با انتشار کتاب اشعار برگزیده ماندگار می شود.
دبیر همایش ملی شعر آیینی هفتاد و دوخط اشک در این آیین، ادامه داد: 630 اثر امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 72 اثر به عنوان اثر برتر و شایسته تقدیر توسط هیئت داوران انتخاب شدند.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی خوشنویس زاده، با بیان اینکه دبیرخانه دائمی شعر آیینی در دانشگاه پیام نور استان اصفهان راه اندازی و در تمامی دانشگاه ها این عرصه فعال می شود، از چاپ کتاب حاوی آثار برتر هفت دوره همایش ملی شعر آیینی هفتاد و خط اشک خبرداد.
محمد زارعی،میلاد حبیبی، علی سلیمانی، مصطفی توفیقی، پویا اقرایی، میثم خندانی، متین بنایی، سید علی شکراللهی و علی مردی پور، رضا اسمخانی و حیدر منصوری، فرزانه شریفات برگزیدگان این دوره از همایش ملی شعر آیینی هفتاد و دو خط اشک بودند و مابقی برگزیدگان موفق به کسب رتبه شایسته تقدیر شدند.
هفتمین دوره همایش 72 خط اشک در سه محور شعر عاشورایی و حماسه حسینی، بصیرت و معرفت حسینی، پیام های نهضت عاشورا و در بخش های دانشجویی، استاد و کارمندان دانشگاه های کشور و در رشته های کلاسیک شامل غزل، مثنوی، رباعی و شعر نو شامل نیمایی، آزاد و سپید و بخش ویژه برگزار شد.
این همایش به همت نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه پیام نور استان اصفهان و با مشارکت دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان، دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد نخبگان برگزار شد.

بر این اساس،  دو هزار شعر آیینی در هفت دوره برپایی این همایش ملی، به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
انتهای پیام/ ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد