صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » کسانی که به بیت المال دست درازی می‌کنند خائن به ملت هستند

رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور:

کسانی که به بیت المال دست درازی می‌کنند خائن به ملت هستند

رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور، گفت: دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم از انقلاب هستند و برخی افراد هم در داخل کشور به این مسئله دامن می‌زنند اما کسانی که به بیت المال دست درازی می‌کنند خائن به ملت هستند، زیرا در مسیر اهداف دشمن حرکت می‌کنند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۶ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ داوود گودرزی شامگاه سه شنبه، در همایش انقلابیون جوان که در سالن شهید باهنر فرمانداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: برخی دانشجویان ممکن است از خود بپرسند در شرایطی که کشور با مشکلات زیادی از جمله تحریم اقتصادی، تورم، اختلاس، رکود و بیکاری مواجه است و جوانان نخبه دانشگاهی به عناوین مختلف از جریان امور کنار گذاشته می‌شوند ممکن است بنابراین، رسالت دانشجویان در این وضعیت چیست؟

وی ادامه داد: دانشجو باید به عنوان یک فرد انقلابی وارد عمل شود و از مسئولان بخواهد درباره عملکرد خود پاسخ دهند.

رییس بسیج دانشجویی کشور اضافه کرد: پس از فتنه 88 مهمترین هدف آمریکا و اسراییل بررسی علت این مسئله بود که چرا باجود آنکه معضلات بسیاری در مسیر انقلاب اسلامی ایجاد شده، اما این نظام سرنگون نمی‌شود؟ انان پس از بررسی‌های زیاد به این نتیجه رسیدند که ملت ایران مردمی دیندار هستند و چون حکومت آنها هم دینی است پس پیوندی ناگسستنی بین مردم و حاکمیت وجود دارد.

گودرزی گفت: دشمن به این نتیجه رسیده است که اگر روحیه دینداری مردم از بین برود سرنگونی نظام امکان پذیر خواهد بود و چون اعتماد مردم مهمترین سرمایه اجتماعی نظام و حکومت است باید کاری کنند تا این اعتماد از بین برود بنابراین برنامه جامعی را طرح ریزی و اجرا کرده‌اند.

وی اظهار کرد: دشمن با اجرای طرحهای مختلف به دنبال رسیدن به این هدف است که جوانان را نسبت به گذشته پشیمان و نسبت به آینده ناامید کند، آنان قصد دارند جوانان را در محیطی مأیوس و بدون برنامه نسبت به آینده قرار دهند و برای این کار شبهات سیاسی و اجتماعی مختلفی را مطرح و در جامعه رواج می‌دهند.

رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: دین اسلام افراد را بر اساس مسئولیت اجتماعی نسبت به دیگران تربیت می‌کند به بیان دیگر اسلام با بی تفاوتی مسلمان نسبت به مسلمان دیگر و یا اوضاع اجتماعی مخالف است این در حالی است که سبک زندگی غربی نوعی بی تفاوتی اجتماعی را ترویج می کند که برای آینده اجتماع خطرناک است.

گودرزی تأکید کرد: در شرایط فعلی ما در یک جنگ فرهنگی بزرگ با دشمنان قرار داریم که در آن دشمنان با استفاده از همه ابزارهای رسانه‌ای خود به دنبال ایجاد دو یا چند قطبی در جامعه هستند، آنان حتی از حادثه زلزله‌ای که بسیاری از هموطنان ما را با چالش مواجه کرده است برای بزرگنمایی اختلافات سیاسی استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: مسئولان باید بدانند که اگر عملکرد آنها در مسیر حفظ منافع ملت نیست به مردم خیانت می کنند، مسئولانی که به بیت المال خیانت می کنند نیز همینگونه هستند.

رییس بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: عدم شایسته سالاری در اداره امور، اختلاسها و فساد مالی ناشی از عدم شفافیت اقتصادی حاکم در کشور است که شرایطی را ایجاد می کند که اعتماد عمومی مردم از نظام را سلب و در اصل پشتوانه اصلی نظام را از بین می برد.

گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: هدف اصلی انقلاب اسلامی ایجاد محیطی امن و آرام برای مردم است که در آن از نظر اقتصادی در اوج رفاه و از نظر معنوی در بهترین مراتب باشند بنابراین یک فرد انقلابی همان اندازه که نسبت به آخرت مردم و دیگر مسلمانان نگران است نسبت به دنیای مردم و هموطنان خود هم نگران است.

وی تصریح کرد: جوان انقلابی و دانشجوی انقلابی باید مطالبه گر باشد و ما نباید اجازه دهیم برخی مسئولان با خیال راحت به بیت المال دست درازی کنند و از هیچ کسی هم هراسی نداشته باشند، بلکه باید شرایط به گونه‌ای باشد که هیچ فردی از ترس مردم جرأت دست درازی به بیت المال و حقوق مردم را نداشته باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا نیز، در این همایش با اشاره به بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، عنوان کرد: قبل از انقلاب دانشجویان زیادی برای پیروزی انقلاب و حرکت اسلامی مردم تلاش کردند و در این راه به شهادت رسیدند که عمل آنها باید الگویی برای دانشجویان حال حاضر کشور باشد.

علیرضا گلشنی، با بیان اینکه دانشگاه باید محلی برای نقد و تحلیل سیاسی و روشنگری افکار عمومی جامعه باشد، ادامه داد: به عنوان نمونه بحران بزرگ منطقه غرب آسیب و چالشی بود که در نتیجه حضور داعش بوجود آمد و باید در دانشگاه‌ها مورد نقد و بررسی بیشتری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: باید ببینیم چه چیزی استکبار جهانی را در شرایطی قرار داده است که به خود اجازه می دهد یک نیروی ترویستی را در منطقه ایجاد و تقویت کند و خاک دو کشور بزرگ منطقه را مورد اشغال قرار دهد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: چه چیزی باعث می شود تا با وجود همه تلاشهای ضد فرهنگی دشمن در جنگ نرم باز هم جوانانی حاضر می شوند داوطلبانه در راه دفاع از حرم بجنگند و در این راه به شهادت برسند.

گلشنی بیان کرد: استراتژی دشمن مقابله همه جانبه به حرکت انقلابی مردم ایران است و دانشگاه بهترین محل برای بررسی و تحلیل اقدام دشمن و یافتن راهکار مناسب برای مقابله با آن است.

بر اساس این گزارش، این همایش با محوریت بسیج دانشجویی شهرضا و همه واحدهای دانشگاهی این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/شهرضانیوز/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99