صفحه اصلی » اجتماعی » مدیر آموزش و پرورش شهرضا: اعتراض ها به خاطر برپایی آزمون استخدامی بود

حاشیه های تجمعات روز گذشته معلمان حق التدریس؛

مدیر آموزش و پرورش شهرضا: اعتراض ها به خاطر برپایی آزمون استخدامی بود

عصر دیروز خبری مبنی بر تجمع برخی از معلمان حق التدریس شهرضا در اداره آموزش وپرورش شهرضا منتشر شد که مدیر آموزش و پرورش شهرضا، علاوه بر توضیح در مورد چرایی اعتراض، از پیگیری درخواست معلمان حق التدریسی خبرداد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ عصر دیروز خبری در خروجی برخی از کانال های شبکه های اجتماعی شهرضا مبنی بر تجمع برخی از تجمع معلمان حق التدریس شهرضا در اداره آموزش وپرورش شهرضا منتشر شد.

برهمین اساس، جزئیات این خبر را از مدیر آموزش و پرورش شهرضا جویا شدیم.

محمود رستگار در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، اظهار کرد: افراد حاضر شده در آموزش و پروش 43 نفر از گروه های حق التدریسی بودند که از سال 94 به صورت قراردادی از تاریخ یک مهرماه تا 30 خردادماه با آموزش و پرورش قرارداد می بستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرضا با بیان اینکه قبل از این تاریخ این افراد مربیان پیش دبستانی بودند که با موسسه رزمندگان قرارداد داشتند، عنوان کرد: پیش از آن تاریخ با توجه به این که پیش دبستانی ها از آموزش و پرورش جداشده، این نیروها ارتباطی با آموزش و پرورش نداشتند.

وی با بیان اینکه این نیروها از سال 94 تا کنون با آموزش و پرورش قرارداد بسته بودند، خاطرنشان کرد: قرادادهای این افراد موجود است و اگر کد پرسنلی خود را هم اگر در سیستم آموزش و پرورش وارد کنند، می توانند این ساعات را نیز داشته باشند.

رستگار در رابطه با علت این تجمع، اظهار کرد: ظاهرا وزیر آموزش و پرورش صحبتی با این مضمون کرده است که اگر این افراد به دنبال پذیرش به عنوان نیروی رسمی در آموزش و پرورش هستند باید در آزمون ورودی آموزش و پرورش شرکت کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرضا ادامه داد: اعتراض این افراد هم به این دلیل بوده است که چرا پس از چندین سال تدریس در آموزش و پرورش باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

وی با اشاره به عدم حضور خود در اداره در زمان حضور این افراد، خاطرنشان کرد: این افراد به دنبال این بودند که اگر این آزمون برگزار خواهد شد، در کلاس های درس خود حاضر نشوند که همکاران در اداره با این دوستان صحبت کردند و قرار شد فعلا درخواست این عزیزان به ریاست اداره نوشته شود تا به گوش مقامات بالاتر برسد.

رستگار با بیان اینکه ما این نامه و درخواست آن ها را به اداره کل آموزش و پرورش استان ارسال می کنیم، تصریح کرد: ما خواسته این همکاران را به اداره کل می رسانیم تا اداره کل نیز آن را با وزارتخانه مطرح می کند تا تصمیم نهایی در این رابطه گرفته شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرضا با بیان اینکه برخی از نیروهای حق التدریس پیش از این بدون آزمون استخدام شده اند، گفت: این افراد به دلیل داشتن سابقه کاری برگزاری این آزمون را نوعی توهین به خود و بی عدالتی تلقی می کنند.

وی با بیان اینکه شاید این اعتراضات در دیگر شهرهای استان هم وجود داشته باشد، ادامه داد: ما پیگیر درخواست این عزیزان خواهیم بود.

انتهای پیام/ گ.ف

دیدگاه‌ها

  1. ناشناس گفته :

    اتفاقا کاملا شرکت در آزمون استخدامی مصداق کامل عدالت خواهد بود واستخدام بدون آزمون ظلم در حق دانش اموز است

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99