2443644-1-365x219
۰۹:۰۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۹

خاطره ای از حجت الاسلام شهریار ایرانمش؛

ماجرای ساخت شهرک اداری توسط چینی ها در ۶ ماه!

شرکت چینی که مناقصه را برده بود کسی را استخدام نکرد!! آنها یک دیوار بسیار بلند دور شهرک ساختند و در عرض شش ماه به شکل باورنکردنی آن شهرک را تکمیل و به دولت مربوطه تحویل دادند. ولی چطور این اتفاق افتاد و حکمت آن دیوار بلند چه بود؟

به گزارش صاحب نیوز؛ این روزها که موضوع زلزله کرمانشاه یکی از موضوعات مهم کشور شده و بحث سرما و بی خانمان شدن مردم در آن منطقه دغدغه همه ماست، به یاد خاطره ای از حجت الاسلام شهریار ایرانمنش مبلغ بین المللی در مورد ساخت یک شهرک اداری در آفریقا افتادیم.

او که اکنون چند سالی است در آلمان به تبلیغ مشغول است، مدتی هم در آفریقا فعالیت تبلیغی داشت. وی می گوید: در آن دوران بیکاری مردم بسیار بود و برای خیلی ها زندگی سخت بود، تا اینکه گفته شد قرار است در کشور همسایه (که نزدیک به ما هم بود) یک شهرک اداری ساخته شود.

مردم خوشحال بودند که بزودی موقعیت کار ایجاد خواهد شد و برای مدتها کار خواهند داشت. اما شرکت چینی که مناقصه را برده بود کسی را استخدام نکرد!! آنها یک دیوار بسیار بلند دور شهرک ساختند و در عرض شش ماه به شکل باورنکردنی آن شهرک را تکمیل و به دولت مربوطه تحویل دادند.

ولی چطور این اتفاق افتاد و حکمت آن دیوار بلند چه بود؟

این سوالی بود که خیلی از خود می پرسیدند تا اینکه مشخص شد، که شرکت چینی با دولت چین به توافق رسیده و بجای استفاده از کارگر، یک کشتی از محکومان به اعدام و حبس ابد را، به آن محل آورده و از آنها به سبک برده داری کار کشیده، حکمت آن دیوار بلند هم همین بوده است.

حجت الاسلام ایرانمنش

انتهای پیام/ ندای اصفهان/ ن