صفحه اصلی » اقتصادی » تسهیلات با نرخ سود بازپرداخت 18 درصد به کارآفرینان شهرضا پرداخت می شود

رییس اداره کار شهرضا خبر داد:

تسهیلات با نرخ سود بازپرداخت 18 درصد به کارآفرینان شهرضا پرداخت می شود

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، گفت: یکی از کارهای دولت برای افزایش توان واحدهای اقتصادی و تولیدی، واگذاری تسهیلات یارانه دار با نرخ سود بازپرداخت 18 درصد به کارآفرینان است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از شهرضا نیوز، مصطفی اباذری، پیش از ظهر امروز، در حاشیه بازدید از تعدادی از واحدهای صنعتی این شهرستان در جمع خبرنگاران، بیان کرد: یکی از نیازهای واحدهای اقتصادی، برخورداری از تسهیلات حمایتی دولتی در بخشهای مختلف و با هدف افزایش توان تولیدی و رقابتی این واحدها است.

وی اظهار کرد: دولت به تازگی با ابلاغ آیین نامه‌ای بر اساس تبصره 18 قانون برنامه ششم توسعه، باهدف افزایش توان واحدهای تولیدی و اقتصادی اقدام به واگذاری تسهیلاتی با نرخ سود بازپرداخت 18 درصد و دوره مشارکت حداکثر دو ساله و دوره بازپرداخت پنج سال کرده است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، تصریح کرد: اختیار پرداخت این تسهیلات تا سقف 250 میلیون تومان در حوزه اختیارات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان و بیش از این مبلغ در حوزه اختیارات کارگروه استانی است، این در حالی است که درصورت افزایش تعهدات اشتغالزایی مبلغ واگذاری قالب افزایش است.

اباذری تأکید کرد: کارآفرینان متقاضی دریافت این تسهیلات باید با مراجعه به دستگاه‌های اجرایی صادر کننده مجوز فعالیت همچون جهاد کشاورزی، صنعت معدن تجارت، میراث فرهنگی و صنایع گردشگری و فرهنگ و ارشاد اسلامی فرم دریافت تسهیلات را دریافت کنند.

وی گفت: این تسهیلات در زمینه خرید تجهیزات، ساخت و ساز و تأمین سرمایه درگردش به متقاضیان واگذار می‌شود.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: ردیف های شهرستانی واگذاری این تسهیلات بر اساس مزیتهای طرح تکاپور و مجموعا در 10 ردیف شغلی است.

اباذری اضافه کرد: تاکنون در شهرستان شهرضا، سه طرح در زمینه‌های جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و صنعت با اشتغالزایی 30 نفر تعریف شده که برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: کارافرینان متقاضی دریافت این تسهیلات در صورت اجرای تعهدات اشتغال از امتیاز بخشش دو تا شش درصد اصل وام، برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/شهرضانیوز/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99